Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Camera supraveghere exterior cu cartela 3g/4g

- - - - -
  • Please log in to reply
100 replies to this topic

#19
rokyronnie

rokyronnie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 21.09.2007
Da, momentan nu am internet. Conexiune pe fibra nu exista, ar fi o optiune de la Telekom pe vechea retea de telefonie dar inteleg ca e o viteza de 200kb/s sau ceva de genu, iar asta e foarte mica.
Ma refeream la faptul ca, din ce am inteles, daca nu ai router si dai semnal de net camerei, direct din cartela, trebuie sa tot verifici ip-ul cand vrei sa te conectezi.

Insa asa, inteleg ca am nevoie de un router la care sa pot conecta un card gsm/stick de net de la DIGI.
O recomandare de camera in sensul asta? eventual cu slot de card SD sa nu ma complic cu DVR sau mai stiu eu ce minuni, deocamdata.

#20
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,183
  • Înscris: 13.01.2011
Da, păcat că nu ai net, era foarte comod și foarte simplu, și cu camere din gama de preț mic.
Succes, sper să găsești totuși o variantă fezabilă.

#21
Cristiann70

Cristiann70

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 18.03.2018
[ https://des.gbtcdn.com/storage/item/6537684687481495552/15604/c998f5805a97.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]Au chinezii la 30 de dolari camere si ptz motorizate.card pana la 128gb, stocare imagini aproximativ 1 luna, vezi direct p2p simplu din aplicatie.

Edited by Cristiann70, 20 September 2019 - 15:02.


#22
rokyronnie

rokyronnie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 21.09.2007
Da, toata treaba e sa ne dam seama daca aceasta conexiune prin 3g si cu 10gb trafic ajunge sau nu prea, pentru ca e unica optiune, nu exista nici macar 4g in zona.

#23
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 24.02.2011
Și eu aș avea nevoie de o cameră care să se conecteze prin sim dar am înțeles că imaginile transmise pe telefon sunt de tip mms nu sms iar acest lucru costă foarte mult.

#24
rokyronnie

rokyronnie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 21.09.2007
@sandel1: imaginile sunt transmise prin intermediul conexiuni la internet. Poate exista si varianta respectiva, insa nu cred sa fie prea folosita.

#25
Cristiann70

Cristiann70

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 18.03.2018
Singura diferenta conexiune 4g /3g este viteza internetului .3g merge fara probleme......  doar daca viteza este mai mica ajunge diferenta la retransmisie cu maxim 1 minut intarziere dar ai si card sd care inregistreaza .

#26
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,157
  • Înscris: 18.04.2008
Vezi cum merge Telekom Mobil și ia un Smart Wi-Fi

#27
rokyronnie

rokyronnie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 21.09.2007
Revin cu o intrebare.
Cabana unde am nevoie sa montez anul asta, probabil in cursul verii, cateva camere de supraveghere se afla la munte. Eu as putea sa montez DVR-ul + router si ce mai trebuie in casa. Problema este ca pe perioada iernii nu prea merge nimeni acolo, respectiv in casa scad temperaturile foarte mult (-20/25 grade, poate si mai putin uneori).

Exista sistem DVR care sa reziste la astfel de temperaturi?

#28
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,384
  • Înscris: 20.10.2006
Cam oricare rezista. Mai degraba vad o problema insa faptul ca nu ai ip real.

#29
rokyronnie

rokyronnie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 21.09.2007
Inteleg ca se poate obtine ip fix prin conexiune 3g

#30
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,157
  • Înscris: 18.04.2008
S-a mai discutat: NU
Poate doar DVR-ul să aibă un sistem propriu prin care poate fi accesat, un fel de cloud

#31
dagobar

dagobar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,277
  • Înscris: 09.03.2019
@LunaCrystal
Nu stiam ca exista si IP-uri reale... dar omu' cat traieste invata :)

@rokyronnie
D.p.d.v. tehnic se poate realiza si cu IP dinamic indiferent daca este din clasa publica sau privata, de exemplu printr-un VPN sau cloud ca suna mai trendy :)
Dupa modul in care ai pus intrebarea pot doar sa presupun ca nu ai cunostiintele tehnice necesare nici macar pentru configurarea unui NVR cu IP fix si public asa ca nu inteleg de ce iti mai bati capul cu solutii tehnice si mai complicate care nu or sa fie plug&play.

#32
silenced

silenced

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,295
  • Înscris: 30.11.2008
Deci, nu e ușor și ieftin să avem o cameră accesibilă pe net, cu netul de pe mobil la o locație fixă?

Atunci, care ar fi suma minimă ptr așa ceva, dar să funcționeze, nu doar pe hârtie.

#33
adryano112

adryano112

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 30.12.2017
eu am un telefon lasat ca hotspot intr-un anumit colt al casei unde prind o liniuta semnal la 4g,si un router tenda de 50 ron care functioneaza ca repeater .Dvr-ul Hikvision l-am conectat prin cablu la router ,si dispune de cloud , deci ma conectez la aplicatia lor si pot vedea camerele de oriunde din lume,fara sa am nevoie de ip extern ,dns-uri ...

Daca ai semnal la telekom acolo,poti face un abonament le ei ,iti ofera ei router 4g + cartela, pt aproximativ 30 ron pe luna .Iti iei un dvr Hikvision,cu 1-4-8 camere si ai rezolvat problema . cu 4 camere cel mai ieftin este 500 ron

#34
silenced

silenced

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,295
  • Înscris: 30.11.2008
După cum spui tu, e simplu, și totuși f mult citesc pe net de cazuri nereușite de stabilitate, adică oameni care nu reușesc să aibă măcar o cameră cu iesire la net...

De ce oare?

Trebuie să încerc și eu, neapărat.

#35
adryano112

adryano112

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 30.12.2017
daca sistemul dvr nu are cloud,nu o sa poti vedea nicioadata camerele prin internet ! eu iti spun ca am montat si stiu despre ce vb,chiar in momentul acesta asa am,iti pot si demonstra !

#36
silenced

silenced

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,295
  • Înscris: 30.11.2008
Deci, trebuie ca dvr-ul să aibă cloud?

Cum sunt sigur că are, scrie în detalii?

Întreb și eu ca să știu ce să caut, să nu mă păcălesc.

Mulțumesc frumos

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate