Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 

LG G7+ (LM-G710EAW)

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Alexandru_Gi

Alexandru_Gi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 01.06.2012
Bună ziua tuturor,
Deschid acest topic pentru a obține niște informații adiționale în legătură cu smartphone-ul LG G7+ (128GB ROM, 6GB RAM) în privința compatibilității acestuia cu banda de frecvență LTE B20 (800 Mhz).

Aș dori să achiziționez dispozitivul menționat și cunosc faptul că dispozitivele importate la noi sunt destinate regiunii HK. Am verificat specificațiile hardware ale acestui model pe site-ul producătorului pentru fiecare regiune în care este disponibil (HK, IND, TW, etc.) iar pentru unele regiuni precum IND sau TW apare ca fiind suportată și banda de frecvență B20, lucru neregăsit în specificațiile versiunii pentru HK.

Dacă există cineva care a achiziționat sau știe ceva despre acest model, credeți că funcționează și pe banda B20 la noi? Am o presupunere privind faptul că benzile sunt specificate în funcție de cele utilizate în mod exclusiv de către regiunea respectivă și de aceea nu apar toate benzile suportate în realitate specificate în detaliile tehnice, dar nu sunt sigur.


#2
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Șanse minime, dar poate ai un noroc ieșit din comun. Cere vânzătorului o fotografie cu eticheta. Poate nimerești unul ca ăsta:
[ https://auctions.c.yimg.jp/images.auctions.yahoo.co.jp/image/dr000/auc0412/users/5d4848a42dc3fdee0ca186d8ba36a39b914fe9cf/i-img1200x900-1545640062odyjmw340618.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3
Alexandru_Gi

Alexandru_Gi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 01.06.2012
Mulțumesc pentru răspuns.

Am trimis un e-mail pentru solicitare de informații către vânzător și aștept un răspuns mai precis din partea acestuia. Între timp am verificat codul EAN de pe cutia din poza aceasta https://auctions.c.y...dyjmw340618.jpg . Codul coincide cu cel afișat pe pagina vânzătorului pentru produsul în varianta de culoare roz și este destinat pieței chinezești. De asemenea, am verificat codurile EAN și pentru celelalte variante în culori diferite de pe pagina vanzătorului și am constatat că și acelea sunt destinate aceleiași piețe.

Cum pe site-ul producătorului sunt trecute doar anumite benzi de frecvență (cu siguranță doar cele folosite în regiunea destinată), iar pe cutia produsului apar multe alte benzi nespecificate pe site (printre care și banda 20), tind să înclin balanța spre faptul că terminalul este compatibil cu banda 20. Pentru orice eventualitate, voi aștepta și răspunsul vânzătorului.

Edited by Alexandru_Gi, 18 September 2019 - 13:07.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate