Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 

Problema monitor

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
rob_din

rob_din

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 29.08.2005
As dori sa fiu ajutat in urmatoarea problema:

Pana acum 3 luni aveam un monitor destul de vechi, cred ca de prin 1999, insa la acesta nu aveam nici o problema de luminozitate in jocuri. Acum 3 luni am cumparat un monitor nou insa imediat de cum l-am montat ecranul se innegreste destul de mult cand intru in jocuri, iar atunci cand actiunea se desfasoara noaptea nu se mai vede aproape nimic. Chiar si modificand setarile jocurilor si ale placii video problema ramane. Placa video nu poate fi stricata fiindca cu 1 zi inainte sa schimb monitorul  jocurile mergeau perfect, poate fi o problema de compatibilitate?

Multumesc

#2
warmaster

warmaster

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 19.07.2004
Ce marca si model e monitorul?

#3
rob_din

rob_din

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 29.08.2005

View Postwarmaster, on Mar 14 2006, 11:47, said:

Ce marca si model e monitorul?
MONITOR CRT HYUNDAI V773 17 inches

#4
warmaster

warmaster

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 19.07.2004
Nu am gasit pe nimeni care sa aiba vreo problema cu monitorul..... Toate lumea e multumita de el ca e ieftin. Insa poti sa incerci urmatoarele variante:

- incerci cu alta placa video.
- te duci cu monitorul la garantie.

#5
rob_din

rob_din

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 29.08.2005

View Postwarmaster, on Mar 14 2006, 13:46, said:

Nu am gasit pe nimeni care sa aiba vreo problema cu monitorul..... Toate lumea e multumita de el ca e ieftin. Insa poti sa incerci urmatoarele variante:

- incerci cu alta placa video.
- te duci cu monitorul la garantie.
Am reinstalat placa video si acum merge destul de bine. Chiar daca atunci cand folosesc default settings se vede tot inchis la culoare macar acum atunci cand modific setarile de luminozitate din joc se vede mult mai bine

#6
Wally_Gl

Wally_Gl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 14.03.2006
Nu am folosit monitoru... dar vezi sa nu aiba si setari cum sunt la televizor.. (de lumina culoare si contrast  predefinite)
E doar o presupunere

#7
phidias

phidias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 767
  • Înscris: 13.07.2005
Monitorul nu are nimic.
Nu-si schimba setarile in functie de aplicatie.
...
In general jocurile sunt de vina, si mai ales compatibilitatea cu driverele placii video.
Asa ca, as da vina pe jocuri.

#8
Seahawk

Seahawk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 25.04.2006
Salut. Am o problema cu un monitor CRT de 17", Relisys. Imaginea e foarte neclara, blurata. Daca dau contrastul la minim si luminozitatea la jumatate imaginea devine mai clara. E vreo modalitate sa fac imaginea mai clara ? Idei, cineva ? 10x

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate