Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Digi continua sa castige mai multi clienti decat concurenta

- - - - -
  • Please log in to reply
92 replies to this topic

#37
Rockyy

Rockyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 24.01.2010
Unii aleg ce este mai ieftin. Eu prefer sa platesc cativa lei in plus, dar sa pot folosi serviciile in orice moment. Client Vodafone.

#38
Ghita_Bizonu

Ghita_Bizonu

    Confectionez manusi din pielea clientului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,827
  • Înscris: 16.10.2012

View PostValmont43, on 16 septembrie 2019 - 16:16, said:

...prietena mea plateste 80 de lei pe luna abonament la Orange si are....5gb net, cand a fost sa obtina si ea o retentie sau trecerea la alt abonament(e client vechi) i-au dat cu flit ca cica sa mai astepte pana nu stiu cand...
La Digi platesc 23 lei si am net de nu am consumat niciodata nici macar jumate din cei 30 de gb...de cand ma rog de ea sa treaca la
Eu platesc 86 lei luna la digi.  PUNCT!

Cat descarc ? Depanda si habar n-am!  Dupa chef ! Am chef de muzica din copilaria mea? Youtube non stop 12 ore !!
Filme ?! Cand am chef cat am chef! De ex cate 6 ore non stop ca sa revad MASH vreo 5 dupa amizei la rand. Revazut un sezon de NCIS in 2 zile. Ma mai ia un amic cu masina .. prin tara. Descar pe CD  ore intgregi de muzica ca sa avem ambient pe drum.
Nu imi zic "ca da cati GB am descarcat ? Dar ma va costa?" Tot atat si daca sunt plictisit si nu ma uit la filme , nu ascult muzica pe calcilatir, nu urmaresc TV pe calculator (mda si asta.. adicva de fapt ascut cu o ureche emisunile si mai fac ceva in paralel - de ex ma contrez pe aici) Descracari ? Limita este .. este .. cerul?!
A da.. Am niste amici prin Canada. Le am dat telefon pe Digi. Cel mai ieftin!!! A dxa.. se uita unu la miner "ba da tu nu ai bani!" Cani ptr ce? "Pai cat descarci? Filme, muzica cat?!" Cat am chef tot aia e!
A da m-au fropt - nu am prins decat un telefon de-a moaca. Primul ..

#39
bluelaser

bluelaser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 02.03.2006

View Postmodoran, on 16 septembrie 2019 - 16:02, said:



Permite-mi sa ma indoiesc foarte tare de faptul ca ai uploadat tu 1 GB in 4 minute cu Digi, astia nu au viteza necesara pentru asa ceva nici daca ai fi singur pe antena la 2 metri de ea. Vine peste 4 MB pe secunda, 32 mbps.

Numai 31,9 upload, deci nu-i 32 ;)
Cluj, zona de blocuri , B1, deci se poate!

Pentru 2 iepuroi pe luna eu sunt multumit.

Attached Files



#40
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
În Cluj pe 2600 la Digi prinzi 50, am prins eu în zona gării cu un Motorola E3, un cârci odios.

#41
lex2010

lex2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,512
  • Înscris: 21.10.2009
Am avut abonamente la toti... de la Connex, Dialog, continuand cu Vodafone, Orange, Cosmote, Telekom samd...
Toti aveau o mare durere in fund cu privire la clientii lor si am fost de multe ori nedreptatit...

Am trecut la Digi in ideea ca si astia isi bat joc de clientii lor, dar pe bani putini ... cand dai 2 euro si ceva pe luna cu tva inclus si ai totul nelimitat, nu mai ai ce sa comentezi...

Vodafone si Orange au scos abonamente separate cu roaming inclus, iar abomantelor vechi le-a fost dezactivat roamingul. Nu e o mare mu#e pt clienti? Digi, de bine, de rau, a pastrat roamingul inclus in abonamentul asta ieftin, chit ca platesti cativa centi in plus pe convorbire.

Da, merge netul slabut pe Digi si nici nu stau cu semnal full in casa. Dar serviciile sunt functionale, primesc niste servicii decente pentru pretul unui pachet de tigari. Ce sa fac, sa trec la Orange/Vodafone sa ia si pielea de pe mine?

#42
Disstrack

Disstrack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 896
  • Înscris: 29.04.2018
Nelimitat Digi doar cu numele, navigarea nu e prea placuta la 32/kbps....

#43
lex2010

lex2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,512
  • Înscris: 21.10.2009
Am 50 GB in 4G la viteza foarte buna ... e mai mult decat suficient. Am wi-fi acasa, nu consum mai mult de 10 GB pe luna, orice as face. As trece la Orange/Vodafone daca daca mi-ar oferi aceleasi servicii ca Digi, chiar si la pret dublu. Dar nu exista asa ceva!

#44
mtuchendria

mtuchendria

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 780
  • Înscris: 01.05.2016
Normal ca acum, 2019, Digi nu mai e ieftin, ca au scazut tarifele si marit beneficiile la granzi ca ramaneau fara clienti...
Legat de cei care se plang de viteza la net, este justificat din moment ce nr de clienti tot creste luna de luna, capacitate pe antene nu are de unde sa dea in plusca nu se mai face licitatia aia la ancom...iar nenea gigi nu a luat banda in anii '90 toamna cand luai 'galeata' de mhz cu o spaga grasa si cateva mii de dolari pentru jde ani cum au facut granzii...
Un lucru f impotant vreau sa punctez, digi investeste, investeste si asta se vede si merita apreciati pentru ca fac asta prin imprumuturi, nu pe bani grei luati in perioada cand minutu costa 50 de centi...si la fel cum au facut la capitolul internet/tv fix, i-au fortat si pe ailalti din piata sa scada pretu in favoarea clientilor!
Inainte sa mentionati tariful si veneficiile din ultima perioada de la granzi, sa nu uitati ca o importanta cauza este prezenta Digi pe piata!

#45
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,514
  • Înscris: 20.10.2006

View Postlex2010, on 16 septembrie 2019 - 21:47, said:

Am 50 GB in 4G la viteza foarte buna ... e mai mult decat suficient. Am wi-fi acasa, nu consum mai mult de 10 GB pe luna, orice as face. As trece la Orange/Vodafone daca daca mi-ar oferi aceleasi servicii ca Digi, chiar si la pret dublu. Dar nu exista asa ceva!
Daca adaugi insa si pretul internetului fix la total nu mai e ieftin DigiMobil. Si cu DigiMobil aproape oricine are nevoie de internet fix, nici o sansa sa te incadrezi in trafic. Cu cartela telekom sau Vodafone insa poti sa nu mai dai bani si pe net fix.

#46
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,798
  • Înscris: 14.10.2008

View PostRockyy, on 16 septembrie 2019 - 18:22, said:

Unii aleg ce este mai ieftin. Eu prefer sa platesc cativa lei in plus, dar sa pot folosi serviciile in orice moment. Client Vodafone.
Pai eu la Digi pot folosi serviciile in orice moment si oriunde m-as duce. Sunt fan RCS & RDS, pretul e doar un fapt colateral.

In Turcia cu Vo-Wi-Fi i-am spart pe toti, 0 cost roaming atat eu la Digi cat si maica-mea la Orange, am zis asa, tu la Orange-ul tau suni doar pe Whatsapp pe cei care folosesc asa ceva, iar pe ceilalti cu John's (sau djl's) Phone mi-i dai mie sa-i sunam prin Vo-Wi-Fi. Nu cred ca exista ceva mai tare. Posted Image

Nu ar strica mai mult de 50 GB pe luna dar mie imi ajung, depasesc doar daca ma fortez sa reusesc asta, luna asta a fost 48 GB, jucandu-ma cu Youtube pe strazi cand ma plimb (nu muzica), ca in rest Wi-Fi de la FTTH si FTTB de RDS imi deserveste telefonul.

#47
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,115
  • Înscris: 21.05.2019
SI eu sunt client digi mobil de la inceputul anului, si sunt multumit. De 2 euro, merge de rupe :))) Datele pe 4g, evident sunt modeste. Indoor am cam 10 mb, insa la cat folosesc eu datele mobile, e ok! Nu se compara cu Telekom, de la ei mi-am portat numarul. Acolo aveam viteza mai mare la 4g, dar la ce abonament platesc la RCS, nu am pretentii. Pentru mine e de ajuns.

Totusi, care vreti viteze in 4g, e clar ca optati pentru ceilalti. Digi sunt inca in urma lor dar vin tare, se pare!

#48
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,798
  • Înscris: 14.10.2008

View Postxeleron, on 16 septembrie 2019 - 20:40, said:

În Cluj pe 2600 la Digi prinzi 50, am prins eu în zona gării cu un Motorola E3, un cârci odios.
In Slatina 80-90 pe 2.600 B 38.

#49
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006

View PostLunaCrystal, on 16 septembrie 2019 - 22:48, said:

Daca adaugi insa si pretul internetului fix la total nu mai e ieftin DigiMobil. Si cu DigiMobil aproape oricine are nevoie de internet fix, nici o sansa sa te incadrezi in trafic. Cu cartela telekom sau Vodafone insa poti sa nu mai dai bani si pe net fix.
Logica ta ma face intotdeauna sa-mi dau facepalm. La altii nu ai nevoie de internet fix ca pe ala il plimbi pe unde vrei tu....

#50
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,660
  • Înscris: 29.12.2016
Despre serviciile orientate catre client n-am spus nimic. Peste tot exista bataie de joc, inclusiv in asigurari. Exista si exceptii. De exemplu Vodafone mi-a schimbat un iPhone X cu bateria slaba dupa 8 luni, si mi-a extins perioada de garantie cu 2 ani. Un lucru nemaiauzit pentru o companie de telecomunicatii. Asa se pastreaza clientii... Telecom i-a facut lui soacra-mea un abonament de telefonie fixa pe fibra optica de 87 lei, desi avea deja de 50 lei. Asta desi i-am explicat sa nu semneze nimic acum un an, pentru ca o prind si cu alte oferte. S-a dovedit ca avea femeia bagat internet fix, cablu, telefonie fixa (servicii activate doar in G-pon) si avea si 2 cartele de telefon mobil bagate in acte, asta desi nu semnase nimic, pentru ca socrul meu era titular. In august a trecut un an si a expirat reducerea de 100% pe care o avea, si s-a dublat pretul. Am facut reclamatie inclusiv la OPC, cu copii dupa actele nesemnate nici de client, nici de agent. S-a reziliat contractul pe loc, la 3 zile dupa reclamatie. Insa ce facem cu un an de zile in care soacra-mea a platit 87 de lei pentru un amarat de fix, pentru ca de restul nu avea nevoie, nu are calculator si cablu avea de la RCS. Asa se fac afacerile. Acum soacra-mea are fixul portat la Digi si merge bine. Aproape 9 lei la abonament...

Edited by 2Unlimited, 17 September 2019 - 08:08.


#51
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Am renuntat la digi din cauza semnalului de cacat - apreciere personala pentru zonele frecventate de mine in Bucuresti si in tara. Am ramas cu nr nevestei pe digi, net fix si cablu. Netul fix si cablu tv merg brici.
Era interesant de vazut si cate numere au plecat pentru ca de ani de zile vedem doar ca operatorii au "castigat" clienti - in ritmul asta avem vreo 30 milioane de numere... :D

#52
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008

View PostLunaCrystal, on 16 septembrie 2019 - 22:48, said:

Daca adaugi insa si pretul internetului fix la total nu mai e ieftin DigiMobil. Si cu DigiMobil aproape oricine are nevoie de internet fix, nici o sansa sa te incadrezi in trafic. Cu cartela telekom sau Vodafone insa poti sa nu mai dai bani si pe net fix.
eu cred ca amesteci mere cu pere
da stiu , amandoua sunt fructe
dar fiecare are rolul lui

#53
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015

View Postmirabcd, on 16 septembrie 2019 - 15:23, said:

Digi este pe primul loc la portari luna de luna.
http://www.portabili...012019-31082019


Oare cum se explica acest lucru ?

Explicatia e simpla. Numarul de digi nu are nicio valoare si nu il ia nimeni in alta retea cand renunta la digi. Pe cand invers...

Adica cine renunta la digi, renunta pur si simplu cu totul, inclusiv la numar, ei avand deja un numar principal in alta retea.

#54
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostA-ONE, on 16 septembrie 2019 - 16:43, said:

Te contrazic, au cu toți operatorii din Bulgaria.
Digi.Mobil a mers cu orice operator am selectat
A1BG, Vivacom + Telenor.
Tinere esti un mincinos .Eu merg lunar in Bulgaria ... Digi nu are decat cu Telenor roaming- si asta e confirmata de servicul clienti RDS_RCS, la care am facut plangere deja...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate