Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Digi continua sa castige mai multi clienti decat concurenta

- - - - -
  • Please log in to reply
92 replies to this topic

#19
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
N-a zis nimeni ca Digi e prost, doar ca nu stau cel mai bine.

@Arab: de cand cu portarea, nu mai esti limitat doar la numerele proprii. Numeric, poti avea 110% numere (100% ale tale+10% de la concurenta), chiar daca ai avut si tu numere plecate.

#20
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,261
  • Înscris: 06.01.2007
Cred ca o sa ma castige si pe mine ca si client cat de curand. M-am saturat de prostii astia de la Orange.

#21
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,395
  • Înscris: 08.02.2011

View Post2Unlimited, on 16 septembrie 2019 - 15:46, said:

4G-ul functioneaza foarte bine in locurile unde am nevoie de el. Sambata dupa-masa am fost la Oktoberfest si am uploadat pe FB un clip de aproape 1 GB in 4 minute.

Permite-mi sa ma indoiesc foarte tare de faptul ca ai uploadat tu 1 GB in 4 minute cu Digi, astia nu au viteza necesara pentru asa ceva nici daca ai fi singur pe antena la 2 metri de ea. Vine peste 4 MB pe secunda, 32 mbps.

#22
wagmich

wagmich

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 05.10.2015

View Postborhot, on 16 septembrie 2019 - 15:32, said:

'eftin.

...si prost.
Vorba neamtului: nu tot ce e scump e bun, dar sigur tot ce e ieftin, e prost.

#23
sergr

sergr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 975
  • Înscris: 16.09.2019
E normal sa castige cel mai mult cei care au preturi mici.
Lumea cauta sa fie pretul cat mai mic pentru ca au nevoi mici si nu vor sa supraplateasca.
Ii ajuta si faptul ca oricum majoritatea oamenilor au abonament la Digi pentru servicii fixe (TV/Net) si e mai lejer sa ai totul pe o factura mai ales cand factura e mai mica decat cea propusa de concurenta.

#24
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
Fata de excrocii de la Orange, Digi sunt la ani lumina distanta....prietena mea plateste 80 de lei pe luna abonament la Orange si are....5gb net, cand a fost sa obtina si ea o retentie sau trecerea la alt abonament(e client vechi) i-au dat cu flit ca cica sa mai astepte pana nu stiu cand...
La Digi platesc 23 lei si am net de nu am consumat niciodata nici macar jumate din cei 30 de gb...de cand ma rog de ea sa treaca la Digi...Posted Image da e incapatanata

#25
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eu am vazut in BG anu asta ca nu au roaming decat cu un operator bulgar... Nu are ala semnal esti pa! Cred ca fac asta cu majoritatea tarilor UE, saracii...

#26
mirabcd

mirabcd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 27.01.2019

View PostValmont43, on 16 septembrie 2019 - 16:16, said:

Fata de excrocii de la Orange, Digi sunt la ani lumina distanta....prietena mea plateste 80 de lei pe luna abonament la Orange si are....5gb net, cand a fost sa obtina si ea o retentie sau trecerea la alt abonament(e client vechi) i-au dat cu flit ca cica sa mai astepte pana nu stiu cand...
La Digi platesc 23 lei si am net de nu am consumat niciodata nici macar jumate din cei 30 de gb...de cand ma rog de ea sa treaca la Digi...Posted Image da e incapatanata

pai si de ce mai sta la japca la orange ? Vezi tot noi gresim pentru ca ne lasam furati de acesti straini.

#27
burkina

burkina

    Shemhamphorash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,799
  • Înscris: 07.10.2017

View PostValmont43, on 16 septembrie 2019 - 16:16, said:

Fata de excrocii de la Orange, Digi sunt la ani lumina distanta....prietena mea plateste 80 de lei pe luna abonament la Orange si are....5gb net, cand a fost sa obtina si ea o retentie sau trecerea la alt abonament(e client vechi) i-au dat cu flit ca cica sa mai astepte pana nu stiu cand...
La Digi platesc 23 lei si am net de nu am consumat niciodata nici macar jumate din cei 30 de gb...de cand ma rog de ea sa treaca la Digi...Posted Image da e incapatanata

Nici n ai cum sa l consumi la cum merge lol.

Eu am venit de pe orange pe digi, si m am mutat inapoi.

As zice ca am termen de comparatie.

Acuma na, cat dai atata face, nu e ceva complicat de inteles. Unii se multumesc cu putin.

Edited by burkina, 16 September 2019 - 16:39.


#28
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,926
  • Înscris: 28.09.2017

View PostMembruAnonim, on 16 septembrie 2019 - 16:20, said:

Eu am vazut in BG anu asta ca nu au roaming decat cu un operator bulgar... Nu are ala semnal esti pa! Cred ca fac asta cu majoritatea tarilor UE, saracii...
Te contrazic, au cu toți operatorii din Bulgaria.
Digi.Mobil a mers cu orice operator am selectat
A1BG, Vivacom + Telenor.

#29
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006

View Postmodoran, on 16 septembrie 2019 - 16:02, said:

Permite-mi sa ma indoiesc foarte tare de faptul ca ai uploadat tu 1 GB in 4 minute cu Digi, astia nu au viteza necesara pentru asa ceva nici daca ai fi singur pe antena la 2 metri de ea. Vine peste 4 MB pe secunda, 32 mbps.
[ https://www.speedtest.net/result/8594959530.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Am facut un test cu telefonul hotspot in casa, zona aglomerata.

View PostMembruAnonim, on 16 septembrie 2019 - 16:20, said:

Eu am vazut in BG anu asta ca nu au roaming decat cu un operator bulgar... Nu are ala semnal esti pa! Cred ca fac asta cu majoritatea tarilor UE, saracii...
Am si eu un coleg care are orange si a mers cu Waze prin Serbia si Macedonia....350 euro ...asta apropo de roaming la altii ;)

Edited by alexa32, 16 September 2019 - 17:14.


#30
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,840
  • Înscris: 26.02.2010
Și-a permis sa plătească 350 de euro, ca altfel l-ar fi închis. Oare de ce o portare din Digi în Orange durează 7 zile lucrătoare, nu mai fac față la plecări? :D

Edited by aris86, 16 September 2019 - 17:21.


#31
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006
Pai factura e deja emisa, vreo 2000 lei  cu tva si abonament, n-are incotro.

A vorbit la orange...astea sunt tarifele...contracte....etc.....cam de 100 de ori mai mari ca la Digi.
E drept ca la 50 euro l-au avertizat dar el a ales sa continue ...nu credea ca o sa ajunga atat.

#32
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

View Postmirabcd, on 16 septembrie 2019 - 15:23, said:

Digi este pe primul loc la portari luna de luna.
http://www.portabili...012019-31082019


Oare cum se explica acest lucru ?


Oare ce scop au aceste topicuri de ridicale de osanale ? Ar trebui sa ne miram? Sa laudam fie gura lui gigi? De ce ai deschis topicul asta ? sa ne minunam alaturi de tine ca intr-o tara dominata de saracie oamenii cauta ieftin ?

#33
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,926
  • Înscris: 28.09.2017
Del

Edited by A-ONE, 16 September 2019 - 17:30.


#34
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,840
  • Înscris: 26.02.2010
Vad ca Telekom au constant 17-18000 abonați noi lunar, la aia nu prea mai pleacă lumea.

E un fleac 50 euro, dă-i în continuare cu tupeu.

#35
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,051
  • Înscris: 30.11.2017
Moneda lor virtuală cred că e este evident DigiByte, cu care se vor putea face plăţile în viitor.

#36
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,518
  • Înscris: 20.10.2006
Sunt unii neinformati care cred ca Digi e mai ieftin, altii care au semnal bun doar de la Digi. In rest Digi nu prea mai e ieftin, exceptie abonamentul de 2 euro ca back-up mai mult.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate