Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Huawei P30 Pro vs Iphone XS Max

- - - - -
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#37
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Zic altii nu eu!
https://www.cnet.com...meras-are-king/
https://mashable.com...ut/?europe=true
http://allaboutwindo...e_goes_to_t.php

etc.

#38
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,453
  • Înscris: 24.05.2010
Chiar dac nu sunt de acord tot timpul cu @breitner, de data asta ii dau dreptate referitor la iPhone 11.
Referitor la OnePlus, camerele sunt destul de ok(și nu dezastru cum s-a scris mai sus).iar cu aplicația GCam, pozele sunt și mai bune.

#39
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 14.05.2016
De ce as folosi programe aditionale si sa imi bat capul?Nu e destul de puternica camera standard a telefonului?

#40
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,453
  • Înscris: 24.05.2010
Camera este ok, mai au de lucru pe partea de procesare/software la camera. Nu trebuie sa-ti bati capul, instalarea lui Gcam este ca si cum ai instala o aplicatie pe telefon.

#41
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 14.05.2016
Pai asta e si ideea, de ce sa instalez aplicatii?Multe aplicatii lag si te incurci printre ele, pana intri in aplicatie si nu direct din camera pe un buton dedicat.

#42
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,457
  • Înscris: 07.01.2011
Lag pe oneplus nu prea exista.

#43
Poll77

Poll77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 02.05.2016
Tu ori nu sti ce vrei , ori nu sti ce vorbesti.
Te repeti de nenumarate ori , asta nu , aia nu dar parca nici celalalt. Momentan iPhone 11 pro este considerat cel mai bun la capitolul video , daca pentru asta iti trebuie telefon i-al pe ala.
Nu vrei sa dai 1000 de euro pe telefon pentru ca nu e calitate , permite-mi sa-ti spun ca si Huawei si Samsung tot din sticla sunt si la fel crapa daca sunt scapate pe jos , atata tot ca e mai ieftina reparatia.
S10+-ul dupa 6 luni cu Android 10 tine bateria ca la inceput , am fost vara asta la mare si am folosit doar telefonul pe post de aparat foto si crede-ma ca pentru Instagram/Fb si alte retele de socializare pozele au fost mai mult decat satisfacatoare. Personal imi ajung si 2 versiuni de Android majore si 3 ani de secupacks pentru ca sunt constient ca oricum nu tin telefonul mai mult de 2 ani.
Cica astia de la Samsung cu noua serie S vor sa implementeze o camera noua de 108mpx si alte brizz-brizzuri , deci mai asteapta ca poate poate ala o sa-ti satisfaca nevoile.

#44
razzvann

razzvann

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,961
  • Înscris: 07.01.2006
Daca te gandesti la revanzare..fii atent:
iPhone x vs samsung s8, preturi comparabile la cumparare in urma cu 2 ani:
iphone x l-am dat ieri cu 22 mil
s8-ul il gasesti la 1000 si chiar sub..

#45
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,457
  • Înscris: 07.01.2011
Cred ca glumesti tare cu preturile comparabile, apoi mai pune si 6 luni vechime in plus pentru S8, de unde scoateti tampeniile astea??
5500-2200=2300 pierdere
3500-1200 (cat era s8 acum 6 luni)=2300 pierdere
In concluzie pierderea este aproximativ la fel.

Edited by silviu03, 16 December 2019 - 13:03.


#46
Poll77

Poll77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 02.05.2016
Daca cineva isi ia telefon doar pentru pretul de revanzare , mai bine sa-si cumpere ceva ieftin si aia e.
Hai sa fim seriosi , n-as da S10+-ul pentru nici un iPhone , nu pentru ca n-ar fi bun ci doar pentru ca nu-mi place IOS , asta nu inseamna ca data viitoare o sa-mi cumpar iPhone doar pentru ca o sa-l vand cu mai mult decat S~ oricat ar fi el.

#47
razzvann

razzvann

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,961
  • Înscris: 07.01.2006
La fel nici eu nu as da un iphone pentru un samsung care are lag cu 100 gb ram si procesor cu tzspe nuclee in 2019.
Dar ce sa-i faci asta e viata.

#48
OriOn20

OriOn20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,675
  • Înscris: 07.04.2010

View Postrazzvann, on 16 decembrie 2019 - 11:31, said:

Daca te gandesti la revanzare..fii atent:
iPhone x vs samsung s8, preturi comparabile la cumparare in urma cu 2 ani:
iphone x l-am dat ieri cu 22 mil
s8-ul il gasesti la 1000 si chiar sub..
iphone si S8 nu au avut niciodata preturi comparabile. Si Note 8 a fost mai ieftin decat un iphone x inca de la inceput.

S8 a avut(la lansare) pret comparabil cu in iphone 8 dar care oricum a scazut in timp.

View Postrazzvann, on 18 decembrie 2019 - 11:59, said:

La fel nici eu nu as da un iphone pentru un samsung care are lag cu 100 gb ram si procesor cu tzspe nuclee in 2019.
Dar ce sa-i faci asta e viata.
Vorbesti de un lag imaginar banuiesc.

Edited by OriOn20, 18 December 2019 - 13:07.


#49
Poll77

Poll77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 02.05.2016

View Postrazzvann, on 18 decembrie 2019 - 11:59, said:

La fel nici eu nu as da un iphone pentru un samsung care are lag cu 100 gb ram si procesor cu tzspe nuclee in 2019.
Dar ce sa-i faci asta e viata.

Haha 😂.
Pariu pe un plin ca S10+-ul meu cu aceleasi aplicatii instalate ca si pe iPhone merge la fel de smooth.
Lagul a disparut de pe telefoanele Samsung de la S9 incoace. Intr-adevar se mai intampla acuma 10 ani sa fie afisate niste erori cum ca Android System s-a oprit sau ca Touchwizz s-a oprit , dar de cand cu OneUi crede-ma ca ai 0 lag. In legatura cu 100gb ram , iti garantez ca las mai multe aplicatii in seara asta sa ruleze in fundal si maine dimineata le am tot acolo , pe iPhone am citit pe forumul dedicat ca este un bug cu multitaskingul , deci?

Apropo , IOS 12 ce zice ? Parca ala a fost un esec total.

Edited by Poll77, 18 December 2019 - 23:30.


#50
rotarumarius

rotarumarius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 11.12.2019
Prețul e irelevant, funcționalitãți le sunt unice.

#51
C8H11NO2

C8H11NO2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 05.07.2019
clar p30 pro...

e cu 2 ani mai evoluat... paote chiar 3...

nici nu se compara... nici ca specs , nici ca pret...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate