Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

Ad astra(2019)

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#19
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006

View Postandreim77, on 25 septembrie 2019 - 01:00, said:

Semi-spoiler...nu că ar avea vreo relevanta, îmi explică și mie cineva care a fost rostul scenei cu babuinii ucigași în toată salata asta fara gust de film?
Ala a fost breaking news sau ceva...

Soc! O nava cu babuini la bord pluteste (vorba vine) in deriva intre Pamint si Luna! Capitanul navei decide sa intre in ea! Stati tunati, sa vedeti cum se termina!

E ca atunci cind te duci cu autobuzul de la Bucuresti la Ploiesti si brusc soferul primeste un SOS de la un tir oprit pe margine. Se hotaraste sa investigheze impreuna cu un calator. Intra in tir si... soc! O echipa de babuini dezamorsati il ataca pe sofer! Calatorul scapa si preia volanul autobuzului! Gen...

#20
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016
O tampenie sinistra. Brad Pitt joaca bine in cel mai dezastruos film al lui.

#21
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,544
  • Înscris: 09.09.2017
Nu e deloc tampenie sinistra.
Asa e cand nu stii altceva in afara de cliseele americane rasuflate, ce e pe langa e "tampenie sinistra".

#22
Gregan

Gregan

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 19.09.2019
Este disponibil in cinematograf sau pe internet?

#23
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006
Aaaa... pai filmul asta e destul de american.

#24
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016

View Postleusteanul, on 26 septembrie 2019 - 19:31, said:

Nu e deloc tampenie sinistra.
Asa e cand nu stii altceva in afara de cliseele americane rasuflate, ce e pe langa e "tampenie sinistra".
Ma bucur ca ti-a placut. In afara de faptul ca Brad Pitt joaca bine, n-am vazut nimic. E o umplutura mediocra, un titlu scos pe banda rulanta care nu se remarca prin nimic. Nu pot comenta subiectul in ansamblu pentru ca sunt depasit de fineturile psihologice.

#25
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006

View PostXlander, on 28 septembrie 2019 - 08:36, said:

Ma bucur ca ti-a placut. In afara de faptul ca Brad Pitt joaca bine, n-am vazut nimic. E o umplutura mediocra, un titlu scos pe banda rulanta care nu se remarca prin nimic. Nu pot comenta subiectul in ansamblu pentru ca sunt depasit de fineturile psihologice.
Ba se remarca, daca il vezi la cinematograf. Cel putin eu am remarcat: dupa vreo ora jumate copiii din sala au inceput sa se plicti si sa comenteze filmul. Partial pe engleza. Apoi la sfirsit s-au dus pe scena si au dansat sau cam asa ceva. Posted Image

Film de 2 ore. Ce sa-i faci? Se plictisesc astia micii. Parerea mea e ca un film decent nu trebuie sa treaca de 1 ora jumate. Mai avem si o viata de trait, se aude acolo la Holiud?

Edited by Dihorul Razboinic, 28 September 2019 - 14:22.


#26
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,501
  • Înscris: 22.12.2015

View PostXlander, on 28 septembrie 2019 - 08:36, said:


Ma bucur ca ti-a placut. In afara de faptul ca Brad Pitt joaca bine, n-am vazut nimic. E o umplutura mediocra, un titlu scos pe banda rulanta care nu se remarca prin nimic. Nu pot comenta subiectul in ansamblu pentru ca sunt depasit de fineturile psihologice.
E un film despre natura conditiei umane si cat de lipsita de rost e in final intrebarea: are we alone? Asta e mesajul filmului, bucurati-va de minunea ce o aveti aici pe Pamant, minunea fagaduita de creatorul atotputernic si omniprezent.

View PostDihorul Razboinic, on 22 septembrie 2019 - 20:24, said:

Daca iei filmul la amanunte, e tras rau de par, cusut cu ata alba, plin de inadvertente si erori grosolane. Cea mai mare e poate faza aia cind se depresurizeaza o nava si toti explodeaza. Apare si in film (in alta forma). Eu nu pot pricepe cum au putut sa amestece efecte speciale bunicele cu niste bube de te doare mintea.

Dimpotriva, nu e deloc tras de par din moment ce este foarte probabil ca omul sa fie singurul observator constient din intreg Universul observabil...aspect mult mai grav decat prima ipoteza a abundentei constiintei deoarece ne indicia prevalenta unei imposibilitati statistice din moment ce materia si constantele fizice sunt aceleasi peste tot.
Paradoxul lui Fermi si ecuatia incompleta a lui F. Drake sunt argumente in favoarea reglajului fin al Universului si a validitatii argumentului teologic.

Edited by doxan, 02 October 2019 - 18:16.


#27
limonfire

limonfire

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 25.09.2019
Nu prea a facut profit acest film.
A cam iesit pe minus de cand s-a lansat.
S-au cheltuit 100 milioane de dolari si a obtinut doar 90 milioane la incasari.

#28
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016

View Postdoxan, on 02 octombrie 2019 - 18:12, said:

E un film despre natura conditiei umane si cat de lipsita de rost e in final intrebarea: are we alone? Asta e mesajul filmului, bucurati-va de minunea ce o aveti aici pe Pamant, minunea fagaduita de creatorul atotputernic si omniprezent.
Hehe, ma iei la sentiment cu natura conditiei umane intr-un film produs la Hollywood cu Brad Pitt in rolul principal si Plan B, casa lui de filme coproducatoare ? It defeats the purpose, cum ar zice americanul.

Mai bine recitesc Pincher Martin. Sau alta carte buna despre natura conditiei umane.
Sau revad alt film mai relevant, asta a fost o joaca.

#29
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,501
  • Înscris: 22.12.2015
Fata de multitudinea meschinariilor cinematografice care apar azi ( reteta Netflix), pot spune ca Ad Astra a fost relativ decent. Nimic stralucit, nu e un 2001 dar a avut si momente agreabile...deci per ansamblu 7/10.

#30
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016
Prea mult. 5.5 sau 6 maxim. :)

#31
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014
daca ai vazut Interstellar, Ad Astra e pistol cu apa

#32
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,113
  • Înscris: 25.02.2007
Subiect misto pentru un short de 5 minute.
Diluat la 2 ore e apa de ploaie.

View Postandreim77, on 25 septembrie 2019 - 01:00, said:

Semi-spoiler...nu că ar avea vreo relevanta, îmi explică și mie cineva care a fost rostul scenei cu babuinii ucigași în toată salata asta fara gust de film?
Poate le trebuia ceva pt. trailer.
edit - hai sa nu fiu rau, a avut un efect mai tarziu : l-o facut pe tac-so mandru ca o venit singur pana la el Posted Image Ce putea sa zica ? Stai sa vezi ca pe restu i-o mancat babuinii ?

Edited by theMisuser, 09 December 2019 - 15:28.


#33
omuspan

omuspan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,986
  • Înscris: 17.07.2016

View Postandreim77, on 25 septembrie 2019 - 01:00, said:

Semi-spoiler...nu că ar avea vreo relevanta, îmi explică și mie cineva care a fost rostul scenei cu babuinii ucigași în toată salata asta fara gust de film?
Nu puteau sa umble hai-hui prin sistemul solar fara pericole. Ce filme e ala fara pericole stupide? Sau accidente idioate.

#34
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006

View Postomuspan, on 09 decembrie 2019 - 17:30, said:


Nu puteau sa umble hai-hui prin sistemul solar fara pericole. Ce filme e ala fara pericole stupide? Sau accidente idioate.

Noroc cu ei ca m-au trezit si am putut sa vad filmul pana la capat, dar am mai derulat destul, recunosc.

#35
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,809
  • Înscris: 10.12.2006
Filmul asta mergea ca episod de 30 de minute in ceva antologie SF, eu cand mai aveam 40 de minute din el m-am gandit sa-i dau delete, dar la valoarea actorilor am facut un efort ca sa il termin, si efortul a fost degeaba.

Nu am mai dat demult nota 3 unui film, dar nu stiu pentru ce i-as da mai mare, tot ce mi-a placut la el au fost unele scene mai sentimentale cu Tommy Lee Jones si Donald Sutherland, deci vreo 5 minute din 2 ore.

Un mare rahat ilogic, cu prea multa fictiune si prea putina stiinta. N-am idee cum ar putea un om cu inteligenta medie sa accepte ca in viitorul apropiat ar putea exista pirati pe Marte Posted Image . Exista romane SF vechi de 100 de ani mai plauzibile.

#36
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,177
  • Înscris: 16.10.2008
Parca pe Luna erau piratii aia.....
Brad Pitt parca a inceput sa semene cu Benicio Del Toro. Asa ca fapt divers

Edited by edigee, 14 December 2019 - 23:12.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate