Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv
 Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare
 Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.
 Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...
 

Obezitate și depresie.Cum sa slăbesc?Cum să mă simt mai bine?

* - - - - 4 votes
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
stefan011

stefan011

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 511
  • Înscris: 15.03.2012
Da ceva detalii despre friteuza aia cu aer cald, eventual un link ceva. Desi pare, nu e gluma, chiar ma intereseaza.
In legatua cu slabitul, chestia clasica: calorii arse > calorii ingerate. Toata cheia  e sa scapi si  de depresie. Ca sa scapi de depresie, mergi intr-un spital plin de orbi, schiopi, cingi etc. Atunci o sa-ti dai seama ce norocos esti ca (inca) esti sanatos, o sa apreciezi fiecare secunda a vietii tale. Succes!

#20
AlynHoliavo

AlynHoliavo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 10.07.2009

View Poststefan011, on 14 septembrie 2019 - 19:13, said:

Da ceva detalii despre friteuza aia cu aer cald, eventual un link ceva. Desi pare, nu e gluma, chiar ma intereseaza.
In legatua cu slabitul, chestia clasica: calorii arse > calorii ingerate. Toata cheia  e sa scapi si  de depresie. Ca sa scapi de depresie, mergi intr-un spital plin de orbi, schiopi, cingi etc. Atunci o sa-ti dai seama ce norocos esti ca (inca) esti sanatos, o sa apreciezi fiecare secunda a vietii tale. Succes!

E foarte buna.Ca în reclama.
Aici o găsești la oferta:

https://altex.ro/apa...iIaAuDxEALw_wcB

Reclama se gaseste pe site-ul Mediashop.



Mai e una ,la fel de buna,aproape identica dar la Delimano(se numește Delimano Air Fryer) numai că nu are butoane moderne și afișaj touch asta a doua de care zic.

Însă eu o am pe aia din link,daca nu merge linkul scrie pe site-ul Altex:Power Air Fryer Mediashop

Salve!

#21
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
fa sport

#22
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
apropo de sport, am vazut un filmulet in care unul care alerga la maraton, tot a facut diabet de tip doi.

#23
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,602
  • Înscris: 30.07.2003
Se poate declansa si pe fond genetic plus stres. Nu doar alimentatie/sedentarism.

Edited by neagu_laurentiu, 14 September 2019 - 20:00.


#24
AlynHoliavo

AlynHoliavo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 10.07.2009
Da,așa e poate fi și de la stres,stresul îngrașă,nu am mare stres doar problemele psihologice sa aducă un stres și un consum interior atât.Plus că sigur îngrașă tratamentul ,nu știu dacă îngrașă pastilele în sine sau doar dau pofta de mâncare mai multa.

#25
RedDev

RedDev

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,935
  • Înscris: 29.10.2014
Cum slabim? Eliminand ceva care are masă. Ce are masă? Dioxidul de carbon. Cum? Prin respirație.

La fiecare minut slăbim 0.5 - 0.6 grame. În fiecare zi 0.88 kg (desigur, cantitate rapid reumplută de la McDonalds).

Una peste alta, cu cât respiri mai des, cu atât slăbești mai rapid. Hence you gotta do sports. It accelerates your breathing. Otherwise you over-oxygenate and get dizzy.

Quote

The average human exhales about 2.3 pounds (~1.04 kg) of carbon dioxide on an average day. (The exact quantity depends on your activity level—a person engaged in vigorous exercise produces up to eight times (8 F-ing kilograms per DAY) as much CO2 as his sedentary brethren)

Edited by RedDev, 14 September 2019 - 20:53.


#26
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,802
  • Înscris: 03.02.2007

View PostRedDev, on 14 septembrie 2019 - 20:51, said:

Cum slabim? Eliminand ceva care are masă. Ce are masă? Dioxidul de carbon. Cum? Prin respirație.
Perfect adevărat!

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/vuIlsN32WaE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#27
wagmich

wagmich

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 05.10.2015

View Postbenis, on 14 septembrie 2019 - 18:18, said:

Se știe că lipsa porții de scandal poienar duce la depresie


ON: eu cu dieta Paleo și post am slăbit de m-am chinuit ceva să pun înapoi.
Cand asta, ca in urma cu vreo 4-5 ani erai ca sarmele de telegraf,..... cat ai mai slabit de atunci?Posted Image

#28
Rockyy

Rockyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 24.01.2010
Nu stau sa citesc 2 pagini acum, ca sunt obosit. Tu ai nevoie de cineva care sa te bata la cap, sa te oblige sa slabesti, pentru ca tu nu ai vointa. Sau o femeie prietena/iubita, sau un om de la sala de forta care sa iti spuna ce sa mananci si ce exercitii sa faci. Tu esti un om slab (de vointa), iar slabiciunea ta este mancarea. Ai nevoie de un om care sa te indrume si sa fie alaturi de tine la fiecare pas. Cand poftesti la dulciuri sau orice care te ingrasa, sa te puna sa faci 50 de abdomene.

Edit: Nu te baza pe niciun audiobook. Ai nevoie de cineva care sa stea langa tine si sa te monitorizeze. Sa iti spuna ce sa faci. Un audiobook il poti ingora, cand ti se face pofta de ceva. Dar pe un om de langa tine, nu.

Edited by Rockyy, 17 September 2019 - 20:05.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate