Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Pensiune turistica prin fonduri europene

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
rokyronnie

rokyronnie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 21.09.2007
Salutare,

Am o cabana la munte, nu foarte mare, insa suficient de incapatoare pentru 10-12 persoane. Exista vreo posibilitate prin care sa pot accesa fonduri europene pentru a renova si eventual mari putin cabana in asa fel incat aceasta sa poata functiona ca o pensiune turistica?

Multumesc

#2
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
Daca indeplinesti criteriile  - DA
Vezi aici mai multe
https://limarom.ro/g...nduri-europene/

#3
rokyronnie

rokyronnie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 21.09.2007
Conform acelui articol, dupa nr de camere, eu ma incadrez la pensiune agroturistica, insa aici in zona nu se intreprind activitati agricole, cabana fiind situata la munte.

#4
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,171
  • Înscris: 28.06.2005
Dacă pui pe masă produse din ograda proprie sau a vecinilor, e agroturistic/ă.

Tot agroturistic/ă e și dacă îi poți pui pe turiști să sape în grădină, să taie lemne, să curețe pomii, să adune fructele etc.

Edited by sfantu.dracu, 13 September 2019 - 14:53.


#5
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016

 rokyronnie, on 13 septembrie 2019 - 14:44, said:

Conform acelui articol, dupa nr de camere, eu ma incadrez la pensiune agroturistica, insa aici in zona nu se intreprind activitati agricole, cabana fiind situata la munte.

Pune si tu niste tufe de zmeura si mure ca nu necesita ingrijire si vei avea constant turisti in iulie si august.

#6
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Accesarea fondurilor europene necesita ceva cunostinte in domeniu (atat pentru fonduri europene, cat si pentru activitatea pentru care se cer). Ar fi indicat sa te documenteziputin la inceput, nu de alta, dar banii gratis vin cu munca.

Cum spune si Nijax, daca te incadrezi in norme, da, poti accesa.

#7
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Oricum o iei, nu te baga cu firme intermediare.

#8
3matrix

3matrix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,344
  • Înscris: 21.06.2019

 Kean, on 13 septembrie 2019 - 15:13, said:


Pune si tu niste tufe de zmeura si mure ca nu necesita ingrijire si vei avea constant turisti in iulie si august.
Da . Ursul !

#9
rokyronnie

rokyronnie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 21.09.2007
Multumesc frumos pentru informatii.
Sunt convins ca nu este usor si ca necesita multa munca, insa momentan totul este la stadiu de idee

#10
florentina05

florentina05

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.01.2020
Buna ziua, am si eu o intrebare in legatura cu accesarea fondurilor europene pentru agropensiuni. Am inteles ca in momentul depunerii proiectului de finantare am nevoie si de certificatul de calificare de administrator pensiune. Problema este ca accesand diferite pagini ale AFIR sau PNDR , la cerinte nu scrie nimic despre asta. Daca cunoasteti detalii despre acest lucru, astept un raspuns de la d-voastra!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate