Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Aniversar 9/11 - thermate/ thermite explosions?

  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#19
moftware

moftware

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,402
  • Înscris: 08.05.2008
Lumea spune ca arderea combustibililor nu putea sa atinga temperatura necesara topirii otelului.
Bine,
dar lumea nu stie ca si fenomenele mecanice produc caldura?
De exemplu,
cele mai inalte eruptii din sistemul solar au loc pe un satelit incalzit prin cicluri de dilatare-contractie gravitationale.

Fenomenelor mecanice li se pot adauga si cele... electrice.
Alimentarea cu energie electrica s-a intrerupt imediat dupa impactul avioanelor?

La aceste idei am ajuns in mai putin de o treime din timpul necesar vizionarii intregului film din #1, pe care il vad pentru prima data.

#20
alx42

alx42

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,802
  • Înscris: 26.06.2014

View PostBursul, on 12 septembrie 2019 - 07:56, said:

Varianta simpla:
- s-au deturnat doua avioane,
- pilotii erau minim pregatiti cat sa indrepte avionul spre cladiri.
- Buum!

Varianta complicata:
- cu 3 luni inainte s-a plasat explozibil in pereti, la etajele 45 si 95
- s-au montat deasemenea dispozitive de directionare a avioanelor spre aceste etaje
- CIA a recrutat 20 de arabi sinucigasi care sa moara pentru ei
- s-au montat dizpozitivele laser de directionare catre etajele cu pricina pe avionele care erau sa fie deturnate
- cei 20 de arabi sinucigasi au fost pregatiti temeinic sa foloseasca dispozitivele.
- Buuum!!!


Intrebare: care varianta vi se pare cea mai plauzibila?
Raspuns: Varianta complicata desigur. Cea simpla era imposibil de pus in plaicare!

nu comentez variantele tale, dar gandeste-te la un lucru - sua are operatiuni de tip "false flag" in istoria sa.
exista si un document declasificat in care d.o.d. ii propune lui kennedy comiterea de acte de terorism impotriva cetatenilor americani de catre cia sau alte agentii guvernamentale, pt a genera un pretext de razboi cu cuba. si asta a fost abia la inceputurile complexului militar-industrial, chiar inainte de asasinarea lui kennedy.
inca o data, vorbim de acte oficiale, declasificate relativ recent

#21
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

View Postpinguinul666, on 12 septembrie 2019 - 08:09, said:

- avioane ce intra in cladire precum cutitul in unt
(m*v^2)/2

#22
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,491
  • Înscris: 22.12.2015

View PostCousteau, on 12 septembrie 2019 - 09:04, said:

Evreii aia dansatori sigur nu erau din Mossad. Trebuie sa fii cretin sa crezi ca un agent Mossad danseaza in vazul lumii dupa ce a indeplinit o misiune. Aia fac si tac.
Am urmarit un documentar produs de Channel 4 UK in care chiar au luat un interviu catorva din acesti evrei dansatori iar unul din ei a recunoscut faptul ca a lucrat intr-o unitate de intelligence a Tzhal.
Un alt consultant Israelian care a lucrat in Mossad a spus ca 100 % acea companie(Urban Moving Systems) pentru care lucru evreii dansatori era front cover pentru Mossad.
De ce a parasit US patronul acestei compania  la scurt timp dupa arestarea evreilor dansatori? Eu cred ca acei 5 tipi au fost de fapt handlerii teroristilor arabi (3 din ei locuiau tot in Jersey)...s-au asigurat ca operatiunea merge struna pana la capat.
De ce s-au lasat prinsi? Asta ramane intr-adevar un aspect misterios, dar poate ca erau atat de siguri pe ei incat ii durea in basca de ancheta FBI, stiind ca au spatele asigurat pana la nivel de presedinte al Americii.

Edited by doxan, 12 September 2019 - 09:35.


#23
moftware

moftware

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,402
  • Înscris: 08.05.2008
N-am nimic impotriva sa studiem si fizica in Poiana. Ar fi buna o asemenea variatie, dupa atatea studii de economie, de istorie si de drept (constitutional, penal, al muncii etc.) :) Se dovedeste inca o data ca optiunile politice sunt si functie de nivelul de cunostinte al cetateanului, in timp ce teoriile conspirationiste devin noua religie sau, cum ii spunea cineva, opiul maselor.

#24
cap_tepos

cap_tepos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 08.05.2006

View Postmoftware, on 12 septembrie 2019 - 09:19, said:

Lumea spune ca arderea combustibililor nu putea sa atinga temperatura necesara topirii otelului.
Bine,
dar lumea nu stie ca si fenomenele mecanice produc caldura?
De exemplu,
cele mai inalte eruptii din sistemul solar au loc pe un satelit incalzit prin cicluri de dilatare-contractie gravitationale.

Fenomenelor mecanice li se pot adauga si cele... electrice.
Alimentarea cu energie electrica s-a intrerupt imediat dupa impactul avioanelor?

La aceste idei am ajuns in mai putin de o treime din timpul necesar vizionarii intregului film din #1, pe care il vad pentru prima data.

Indiferent cata caldura s-ar degaja nu se justifica logic pabusirea intregului turn cu o viteza mai mare decat cea a caderii libere, sub actiunea gravitatiei. Este indubitabil ca turnurile au fost demolate controlat.


Motivatiile inscenarii acestui atentat ingrozitor IMHO au fost:
1. Motivatia decisiva pentru introducerea oficiala a supravegherii in masa. Oamenilor li s-a propus transant renuntarea la libertati in favoarea asa-numitei securitati. In anii ce au urmat, stiti bine, spravegherea in masa s-a extins prin politici si dezinformari de alimentare a fricii la nivel mondial;
2. Motivatie decisiva pentru ocuparea ulterioara de catre SUA a Irakului in 2003 pentru a jefui petrolul de acolo si a da de lucru firmelor americane pentru reconstructia si modernizarea zonei;

Infomatii prezentate in media inainte si dupa atentate:

1. Osama bin Laden era agent CIA cu acte in regula. A primit legitimatia CIA in anii 80 cand s-a ocupat cu livrarea rachetelor Stinger americane mujahedinilor din razboiul sovieto-afgan; (Personal imi vine greu sa cred ca si-a aruncat legitimatia CIA, a actionat cel putin ca agent dublu la atentatele 9.11);
2. Fiind un ascultator de radio inrait, am auzit la radio Romania in vara lui 2001 un avertisment al lui Hosni Mubarak (aliat al Americii) catre Casa Alba conform caruia America va fi supusa unor atentate nemaivazute;
3. Recent s-a devaluit ca Casa Alba a mai fost preliminar avertizata si de alti sefi de stat, inclusiv de putin, ca vor fi dur atacati;

La cele de mai sus, as remarca si faptul ca americanii s-au facut ca nu-l vad pe Bin Laden mult timp dupa atentate, in situatia in care locuia in Pakistan, aproape de ambasada SUA, la care se poate adauga si mascarada numita pedepsirea cu moartea a lui Bin Laden dupa care zic ei ca i-au aruncat trupul in mare, fara sa prezinte dovezi clare ca l-au ucis, mai precis, i-au sters doar identitatea, dupa modelul "mortii" patronului Hexi Pharma.
In final nu pot decat sa-mi exprim tristetea pentru moartea de oameni exclusiv nevinovati pentru porcariile lor bolnave politice si de inteligence

#25
moftware

moftware

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,402
  • Înscris: 08.05.2008

View Postcap_tepos, on 12 septembrie 2019 - 10:03, said:

Indiferent cata caldura s-ar degaja nu se justifica logic pabusirea intregului turn cu o viteza mai mare decat cea a caderii libere, sub actiunea gravitatiei.
A fost calculata acceleratia caderii? A rezultat ca e mai mare decat acceleratia gravitationala?!?
Poti sa ne dai link spre o sursa?
Si tu ce iti imaginezi ca ar fi impins cladirea in jos?

#26
Kaffir2018

Kaffir2018

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,332
  • Înscris: 15.06.2018
[ https://pbs.twimg.com/media/BiK-E81CUAAhOt1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#27
Cousteau

Cousteau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,370
  • Înscris: 25.04.2007
Asta-i Karax!

#28
y999

y999

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,373
  • Înscris: 09.02.2013
Pentru cine vrea sã creadã:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/PK_iBYSqEsc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by y999, 12 September 2019 - 16:03.


#29
pinguinul666

pinguinul666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,689
  • Înscris: 06.10.2015

View PostCousteau, on 12 septembrie 2019 - 09:04, said:

Evreii aia dansatori sigur nu erau din Mossad. Trebuie sa fii cretin sa crezi ca un agent Mossad danseaza in vazul lumii dupa ce a indeplinit o misiune. Aia fac si tac.

Asa e, ai dreptate.

Profesionistii fac si tac

Dar ipoteza are merit, si inca unul puternic - israelul nu are singur puterea, sa se puna cu statele arabe din zona.

Si unica modalitate de a determina pe unul mai puternic ca tine sa faca ceva, e sa ii dai un motiv foarte bun - si ce motiv mai bun stiti decat sa inscenezi o agresiune soldata cu mii de morti !?

Realitatea concreta e ca prabusirea acelor zgaraie nori sfideaza legile fizicii.
In loc sa se prabuseasca in afara urmei lor (amprentei la sol), asa cum face o cladire cand e bombardata sau lovita de ceva....ele s-au prabusit in propria urma.
Total nefiresc, cu 2 exceptii: un anumit tip de cutremur ce poate induce o rezonanta....sau o demolare controlata.

Daca ati viziona linkul, ati vedea ca problema e foarte spinoasa!

Nu e doar "jet fuel cannot melt steel beams" sau "nu e necesar sa le topeasca, ci doar sa le slabeasca"!
E vorba de multe evenimente descrise de martori oculari, evenimente ce nu au deloc logica!

Cum ar fi unul Rodriguez, un ingrijitor care se afla la subsol, si care a descris o serie de explozii in subteran, exact cand avionul cica lovea...
Sau faptul ca subit, toti evreii au lipsit in ziua aceea, din cladiri ...

Sau alti oameni care au descris flash-uri / explozii albe (!!!) ...sau metalul topit care curgea ca in turnatorie (total imposibil in ipoteza doar a slabirii grinzilor).

Varianta oficiala pute mai rau ca un WC de la tara lasat deschis, pe canicula ... trebuie sa fii o oaie sa o crezi

#30
dotcoincrypto

dotcoincrypto

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 05.09.2019
Aia e, daca nu o sa fie vreun razboi mondial sau vreo catastrofa, teoriile conspirationiste despre 9/11  vor fi discutate si peste 100 ani.

#31
cap_tepos

cap_tepos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 08.05.2006

View Postdotcoincrypto, on 12 septembrie 2019 - 20:44, said:

Aia e, daca nu o sa fie vreun razboi mondial sau vreo catastrofa, teoriile conspirationiste despre 9/11  vor fi discutate si peste 100 ani.

Eu totusi cred ca si americanii sunt indolenti si nu preseaza autoritatile pentru a investiga cum trebuie ce a fost. Se complac ca prostii in minciuna si lipsa de logica. Nu exista nici o motivatie logica sa crezi ca bucata superioara a turnurilor se topeste in tot turnul dezintegrandu-l. O logica de bun simt spune urmatoarele:
-Bucatile superiore de turn, retezate de avioane se inclina intr-o parte si se prabusesc, cel mult restul de trunchi ramas arde intr-un incendiu ce se intinde pe mult timp;
-Nu se prabuseste nimic, turnurile luand doar foc si pier intr-un incendiu indelungat, cea mai mare parte a scheletului ramanand intreaga. Sunt de acord ca scheletul se putea topi la locul impactului, nu insa in tot turnul si cu viteza aceea rapida;
-Atentia se concentreaza pe turnuri, insa sunt martori ce spun ca la Pentagon nu au vazut nici un avion. Doar zgomotul si explozia.

Iar adevarul adevarat, se va afla in viitor, in momentul in care vor exista tehnologii de explorare a memoriei universului (exista dovezi ca universul lucreaza ca un imens calculator, informatia asta o stiu din anii 80, preliminar exista teorii ca undele gravitationale ar putea stoca memoria universului). In viitor eu estimez ca va fi o intreaga stiinta ce se va ocupa asiduu de adevarata noastra istorie. In viitor, oamenii vor vedea filme reale despre trecutul nostru, daca nu cumva in mod holografic, la scara 1/1 ca la o calatorie in timp.

IMHO, niciodata nu vom evolua cum trebuie cata vreme traim in minciuna si nu ne cunoastem trecutul real. Trebuie sa ne cunoastem trecutul, indiferent cat de mizerabil ar fi, ca sa nu-i repetam greselile. Altminteri, vom avea o societate ca cea descrisa de actorul acela ce a jucat rolul zapciului din "Aferim": redau aproximativ: "In timp ce jucam rolul am avut impresia ca nu-i nici o diferenta intre lumea de atunci si cea de acum, intre zapciul de atunci si politistul de azi, exceptand evolutia tehnologica, suntem aceiasi".

Edited by cap_tepos, 12 September 2019 - 21:16.


#32
pinguinul666

pinguinul666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,689
  • Înscris: 06.10.2015

View Postcap_tepos, on 12 septembrie 2019 - 21:10, said:

Eu totusi cred ca si americanii sunt indolenti si nu preseaza autoritatile pentru a investiga cum trebuie ce a fost. Se complac ca prostii in minciuna si lipsa de logica.

Asta fiindca nu exista "popor american", ci o gloata amorfa de colonisti. Nu am nimic contra colonistilor, sa fim intelesi.
Dar ei nu pot if categorisiti drept "popor" fiindca nu au constiinta unei evolutii, asa cum o au popoarele reale din Europa.

Un urias procent din americanul de rand, este intr-adevar, ingalat, incult, ingrat, mare consumator de McD si KFC, obez si...arogant ( 'Muricaaa' )

#33
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002
Eu am auzit ca in SUA exista inca un detasament care cauta bombele si armele lui ascunse de Saddam in desert, se pare ca mai au de munca vreo 250 de ani, dar nu e problema, are america hartie destula ca sa tipareasca verzisori, va dati seama ce pregatiti au fost arabii aia, cum au furat ei avioanele alea, cum s-au dus ei glont catre turnuri, ce conspiratie domne

#34
cap_tepos

cap_tepos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 08.05.2006

View Postpinguinul666, on 13 septembrie 2019 - 08:28, said:

Asta fiindca nu exista "popor american", ci o gloata amorfa de colonisti. Nu am nimic contra colonistilor, sa fim intelesi.
Dar ei nu pot if categorisiti drept "popor" fiindca nu au constiinta unei evolutii, asa cum o au popoarele reale din Europa.

Un urias procent din americanul de rand, este intr-adevar, ingalat, incult, ingrat, mare consumator de McD si KFC, obez si...arogant ( 'Muricaaa' )

Eh, fenomenul asta al vietii dulci in ignoranta si minciuna e generalizat, globalizat. Vorba este ca efectiv m-a apucat greata cand am vazut comemorarea aia la americani a mortilor cazuti victime "terorismului" cand atentatele alea ar fi putut fi oprite extrem de usor. M-asteptam sa fie o comemorare cu pumnul ridicat catre guvernul american in care sa explice toate enormitatile de atunci. Ar trebui sa fi existat o asociatie ce sa fi presat guvernul american sa faca inclusiv o reconstituire la scara a grozaviilor de atunci sa inteleaga toata lumea modul "natural" in care s-au dezintegrat turnurile.

#35
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

View Postalx42, on 12 septembrie 2019 - 09:22, said:


nu comentez variantele tale, dar gandeste-te la un lucru - sua are operatiuni de tip "false flag" in istoria sa.
exista si un document declasificat in care d.o.d. ii propune lui kennedy comiterea de acte de terorism impotriva cetatenilor americani de catre cia sau alte agentii guvernamentale, pt a genera un pretext de razboi cu cuba. si asta a fost abia la inceputurile complexului militar-industrial, chiar inainte de asasinarea lui kennedy.
inca o data, vorbim de acte oficiale, declasificate relativ recent
false flag a fost folosit inclusiv in revolutia rosie de la 1917

View PostCousteau, on 12 septembrie 2019 - 13:52, said:

Asta-i Karax!
e un grec care traieste in america , si care are emisiuni pe history channel
memeurile cu el sunt celebre

#36
fez1fez

fez1fez

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 424
  • Înscris: 08.05.2017

View Postcap_tepos, on 12 septembrie 2019 - 21:10, said:

Eu totusi cred ca si americanii sunt indolenti si nu preseaza autoritatile pentru a investiga cum trebuie ce a fost. Se complac ca prostii in minciuna si lipsa de logica. Nu exista nici o motivatie logica sa crezi ca bucata superioara a turnurilor se topeste in tot turnul dezintegrandu-l. O logica de bun simt spune urmatoarele:
-Bucatile superiore de turn, retezate de avioane se inclina intr-o parte si se prabusesc, cel mult restul de trunchi ramas arde intr-un incendiu ce se intinde pe mult timp;
-Nu se prabuseste nimic, turnurile luand doar foc si pier intr-un incendiu indelungat, cea mai mare parte a scheletului ramanand intreaga. Sunt de acord ca scheletul se putea topi la locul impactului, nu insa in tot turnul si cu viteza aceea rapida;
-Atentia se concentreaza pe turnuri, insa sunt martori ce spun ca la Pentagon nu au vazut nici un avion. Doar zgomotul si explozia.

De acord cu tine aici, poate s-au gandit si ei "Na, hai sa nu omoram chiar asa multi cu prabusirea turnurilor pe cladirile vecine, sa nu moara 10.000, doar vreo 3.000"
Or fi americanii indolenti dar ma tem ca nici noi nu suntem prea departe. Si la noi sunt putini care isi pun intrebari, si majoritatea pierdem timpul pe SoftpediaPosted Image

View Postcap_tepos, on 12 septembrie 2019 - 21:10, said:

Iar adevarul adevarat, se va afla in viitor, in momentul in care vor exista tehnologii de explorare a memoriei universului (exista dovezi ca universul lucreaza ca un imens calculator, informatia asta o stiu din anii 80, preliminar exista teorii ca undele gravitationale ar putea stoca memoria universului). In viitor eu estimez ca va fi o intreaga stiinta ce se va ocupa asiduu de adevarata noastra istorie. In viitor, oamenii vor vedea filme reale despre trecutul nostru, daca nu cumva in mod holografic, la scara 1/1 ca la o calatorie in timp.
Asta imi pare totusi SF in sensul in care mi se pare SF si o masina a timpului...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate