Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir
 Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa
 Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 

Recomandari Istanbul

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#19
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008

View PostAlexandruFirei, on 12 septembrie 2019 - 11:47, said:

Ma pot intelege cu ei in ceva engleza ?
Da,"ca turcii"...  Posted Image
PS:Oameni care sa ofere mai multe informatii eronate ca turcii n-am intalnit nicaieri.Da-s binevoitori...

#20
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006
am luat legatura cu el prin PM .  astept respuns . totul sub control :)

View PostAlexandruFirei, on 12 septembrie 2019 - 12:07, said:

Sunt cazat in Kavakli si o sa am nevoie de taxi spre aeroport inapoi sau spre autocare (MURAT) care are adresa la : Aksaray, Küçük Langa Cd. No:69 D:E Blok 1, 34096 Fatih/İstanbul, Turkey

Ma gandeam sa iau taxi dar nu stiu cat fac pana acolo ca pret... am downloadat BITAKSI e ceva gen uber vad, insa e in Turca
de la kavakli  spre aeroport  dupa cea aksaray  cu taksi  nu recomand,  platesti mult.
De la AVCILAR  WWW.HAVA.IST    poti sa ajungi  cu 16 TL / persoane  
si dupa cea dela Aeroport  pana la Yenikapi   18 TL / Persoane  , dupa ce ai ajunsi la yenikapi ai de mers max 3 min

#21
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006
nu mai este valabil ce scris mai sus ,
https://istanbulseya...imani-seferleri
verifica aica,
Aeroport   -   corlu    dureaza 1.5 ora si costa 50 tl / persoane

#22
AlexandruFirei

AlexandruFirei

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 19.08.2019
Mersi pentru tot, inca ceva, stie cineva exact de unde pot lua SIM cu multi GB de net cu pasaport ?

Si unde pot schimba ok euro in lire turcesti ?

Ms mult

#23
eumorocanosul

eumorocanosul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,716
  • Înscris: 02.02.2009

View PostAlexandruFirei, on 14 septembrie 2019 - 17:45, said:

Mersi pentru tot, inca ceva, stie cineva exact de unde pot lua SIM cu multi GB de net cu pasaport ?

Si unde pot schimba ok euro in lire turcesti ?

Ms mult

Curs bun la casele de schimb din zona bazarului.
Cartela :Magazine Vodafone sau Turkcell. Ambele au o varianta pentru turiști. Costã aprox 130 de lire și oferã 20 de giga și ceva minute și sms

#24
AlexandruFirei

AlexandruFirei

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 19.08.2019
Adica 100 ron si mai sus citisem 30 :))

#25
mberila

mberila

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,659
  • Înscris: 20.11.2005
Eu recomand sa te feresti de zonele turistice pt schimb valutar si cumparatul cartelei pt ca vei primii preturi de fraieri turisti. Eu mi-am luat cartela prepaid dintr-un Turk Telekom dintr-un mall cu 49 lire (~ 37 lei) care avea 12 sau 15 Gb inclusi plus cateva sute de minute/sms nationale (adica in retelele din turcia). Pt aceeasi cartela mi s-a cerut 119 lire la biroul Turk Telekom din aeroport. Pur si simplu, in zonele pline de turisti se cere mai mult pe acelasi produs.

#26
mberila

mberila

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,659
  • Înscris: 20.11.2005
Ce am scris mai sus se intampla anul trecut in primavara.
Acum vad pe site-ul Turk Telekom, cartela prepaid cu 10Gb + 750 minute + 1000 SMS la 44 lire (~ 33 lei).
https://bireysel.tur...s-paketler.aspx

#27
AlexandruFirei

AlexandruFirei

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 19.08.2019
Sunt in EsenYurt dragilor, multumesc pt sfaturi, totul bine si frumos, mai putin ca nu credeam ca e asa divizat istanbulul pe grupe tip cartier. Tootusi, unde se poate iesi la o clubareala ceva ? sunt foarte conservatori oamenii aici , am impresia ca nu ies la club ? nu am vazut sa aiba cineva tatuaj, slujba toata ziua

Cat despre cartela nu am reusit sa cumpar, mi a cerut 200 LIRE IN AEROPORT PE 8GB !!

#28
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006

View PostAlexandruFirei, on 15 septembrie 2019 - 20:55, said:

Sunt in EsenYurt dragilor, multumesc pt sfaturi, totul bine si frumos, mai putin ca nu credeam ca e asa divizat istanbulul pe grupe tip cartier. Tootusi, unde se poate iesi la o clubareala ceva ? sunt foarte conservatori oamenii aici , am impresia ca nu ies la club ? nu am vazut sa aiba cineva tatuaj, slujba toata ziua

Cat despre cartela nu am reusit sa cumpar, mi a cerut 200 LIRE IN AEROPORT PE 8GB !!
ai gresit zona .....

#29
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,800
  • Înscris: 13.07.2011
Clubareala in Istanbul este cu dus si intors, in general cluburile (nu sunt multe la numar) sunt pline de turisti si turci care locuiesc in occident si vin acasa sa sparga banii sau sunt cluburi de gay. Eu am fost in Ruby, care era plin de turci din occident care spargeau sute de euro in cluburi si se etalau in fata prietenilor care inca locuiau acolo. Mi se parut o atmosfera foarte ciudata, dar merita vazut.

#30
AlexandruFirei

AlexandruFirei

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 19.08.2019
Aici nu se bea , nu se mananca multa carne, dupa ora 21 e liniste totala, imi place foarte mult atmosfera, nu ma asteptam la asa ceva. Are cineva idee cum sa ajung din Esenyurt la cel mai apropiat bazar >?

#31
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,800
  • Înscris: 13.07.2011
Cum adica nu se mananca multa carne? Turcii sunt printre cei mai mari consumatori de carne.
Nu se bea? Adica nu se bea alcool, sau nu se bea deloc? Pai logic ca nu se bea alcool, oamenii sunt musulmani nu le prea permite religia, cred ca habar nu ai unde ai ajuns.

Omule asa cum stai pe net si trimiti mesaje pe forum, nu e mai usor sa dai un search pe net? Am bagat doar Esenyurt Bazar pe Google si deja mi-a gasit un bazar. Adresa: Güzelyurt, 38. Sk. No:1, 34515 Beylikdüzü Osb/Esenyurt/İstanbul, Türkei

#32
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,522
  • Înscris: 05.06.2009
mai alexandru, dar tu cu ce ocazie ai ajuns in istanbul ? te-ai dus sa muncesti acolo sau la distractie ? a fost o plecare pe fuga, din scurt timp, de n-ai avut timp sa te interesezi despre posibilitatile de distractie, obiective turistice, etc. sau te-ai bazat pe prietenul la care esti cazat, ca te va ghida el prin acest oras ?

#33
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,294
  • Înscris: 05.11.2009

View PostKlaudio, on 12 septembrie 2019 - 06:30, said:

ii trebuie un SIM local pentru google maps altfel il omoara roamingul de date. Merge si cu harti offline dar ii lipsesc multe informatii. Poate omul nu e dispus sa-si ia un SIM local.
Prin Booking am primit o ofertă pentru închirierea unui modem pentru internet nelimitat cu 180 lei/săptămână. Mi-a fost de mare folos.

#34
mika1802

mika1802

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 22.07.2008

View Postiogamac, on 28 septembrie 2019 - 22:05, said:

Prin Booking am primit o ofertă pentru închirierea unui modem pentru internet nelimitat cu 180 lei/săptămână. Mi-a fost de mare folos.
prin booking? cum?

#35
eumorocanosul

eumorocanosul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,716
  • Înscris: 02.02.2009

View Postmika1802, on 17 ianuarie 2020 - 09:41, said:


prin booking? cum?

Vezi aici : www.alldaywifi.com

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate