Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Dan Petrescu suspendat

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
mm777

mm777

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 17.09.2013
Desi nu sunt microbist, am surprins scandalul cu Dan Petrescu intr-o discutie cu un prieten microbist, acum 2 saptamani.
Acum vad ca s-a ajuns in urma Comisiei de Disciplina sa-l taxeze pe Dan Petrescu cam mult ...suspendat 4 etape!
Nu-mi aduc aminte justificarile prietenului microbist, dar ceva de genul ca a fost blat la drumul mare si arbitrul dadea deciziile prea vadit.
Asa-i?

Vad si comentarii pe gsp gen
"În orice caz am ajuns sa penalizam doar efectul, cauza e libera și nevinovata."
Ceea ce imi confirma inca odata ca fotbalul la noi s-a degradat si mai mult decat era deja degradat...

Articol cu video-ul incidentului initial:
Dan Petrescu a plecat direct la București, în timpul meciului! ”Nesimțitule!” Cuvinte reprobabile adresate lui Colțescu

UPDATE EXCLUSIV Dan Petrescu, suspendat 4 etape! Verdict la Comisia de Disciplină după peste 4 ore de audieri

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

Quote

Asa-i?
Nu.
A meritat-o din plin. Comportamentul de maidan, nervii intinsi la maxim si injuraturile la adresa arbitrilor au atins cote nebanuite pentru Dan Petrescu. Respect pentru ce a facut pentru fotbalul romanesc, insa comportamentul deplasat si nejustificat nu ii face cinste. Dan este obisnuit sa se greseasca doar pentru ei (CFR) si nu impotriva lor. Greselile nu au fost doar intr-o directie, nu au fost decisive si nu au influentat scorul.

#3
EmyBoss7

EmyBoss7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,477
  • Înscris: 18.03.2017
Păun a înjurat după ce a dat al doilea gol. Aia s-a văzut. În rest invenții de-ale lui coltescu am văzut și pe teren, nu cred ca e un personaj credibil. În orice caz am ajuns sa penalizam doar efectul, cauza e libera și nevinovata.

#4
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
L-a injurat pe arbitru. Intr-o tara mai civilizata lua un an.

#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Suspendarea nu este deloc ``grea``.
I s-a citit pe buze, printre altele, ceva de genu ``imi bag penis in mortii ma-tii``.
A scapat chiar ieftin scandalagiul sef al ligii I.

Edited by MembruAnonim, 11 September 2019 - 18:11.


#6
zNick

zNick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,235
  • Înscris: 29.07.2018
Plangaciosul l-a injurat pe arbitru ca la usa cortului, vazusem acum cateva zile undeva ca arbitrul chiar a inchis ochii la unele faze unde jucatorii CFR "Erdely" Cluj meritau sa fie sanctionati. Probabil se oftica ca nu au primit penalty la meciul asta cum se obisnuia la ei sezonul trecut.

#7
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016
De ani de zile i se permite un comportament execrabil pe banca. 4 etape este prea putin pentru el.
Eu m-am saturat sa-l vad cu atatia nervi, imi vine sa borasc de sila.
Asta sa fie antrenor la nationala? Sau la o echipa mai mare?  no chance.

Edited by menaloty, 11 September 2019 - 18:16.


#8
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Nu e Coltescu cel mai arbitru dar meciul ala l-am vazut. Absolut toti au meritat catonasele rosii. Mai mult de atat ma mir ca pe jucatorul ala de ia dat una portarului nu il suspend chiar mai mult de 2 etape. A fost ca in spatele blocului, ca la tara.
Iar despre Petrescu... A fost un fotbalist mare, chiar l-am admirat pentru cariera lui. SI ca antrenor vad ca arata ca se pricepe si mai are ani de antrenat, poate o sa fie cel mai bun, chiar ii doresc asta.
Dar ca si comportament e sub orice critica.

#9
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019

 Ion_de_la_Raion, on 11 septembrie 2019 - 18:07, said:

L-a injurat pe arbitru. Intr-o tara mai civilizata lua un an.
Ma intreb cat ar fi luat in Arabia...

#10
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Ăia îl făceau shaormă.

#11
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,440
  • Înscris: 02.09.2016
In meciurile de Liga Campionilor, chiar daca erau preliminarii etc. statea linistit.
In Liga Nationala isi permitea multe etc.
Nu doar modul in care se ,,adresa,, arbitrilor dar si multe din declaratiiile date inainte/dupa meciuri/partide cam exagerate etc.

#12
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,437
  • Înscris: 30.08.2017

 Seteh, on 11 septembrie 2019 - 18:49, said:

Nu e Coltescu cel mai arbitru dar meciul ala l-am vazut. Absolut toti au meritat catonasele rosii. Mai mult de atat ma mir ca pe jucatorul ala de ia dat una portarului nu il suspend chiar mai mult de 2 etape. A fost ca in spatele blocului, ca la tara.
Iar despre Petrescu... A fost un fotbalist mare, chiar l-am admirat pentru cariera lui. SI ca antrenor vad ca arata ca se pricepe si mai are ani de antrenat, poate o sa fie cel mai bun, chiar ii doresc asta.
Dar ca si comportament e sub orice critica.

Ala care a dat cu sticla de pamant nu merita rosu...chiar si Caraciunescu in emisiune a sustinut asta. Meciul ala a avut un mix de decizii ok si decizii aberante.

#13
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cand le dau arbitrii 11 metri si defavorizeaza contracandidatele nu l-am auzit pe Petrescu sa faca scandal deloc... Au castigat asa vreo 3 titluri amaratii de ceferei :)

Edited by MembruAnonim, 11 September 2019 - 22:00.


#14
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004
Cine e Dan Petrescu ? N-am auzit de el !
    Pentru ce partid candidează?

#15
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019
A scăpat ieftin.

#16
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

 george_alexandru, on 11 septembrie 2019 - 21:18, said:

Ala care a dat cu sticla de pamant nu merita rosu...chiar si Caraciunescu in emisiune a sustinut asta.
A luat galben pentru ca a aruncat sticla, dar mai avea unu, asa ca a fost eliminat. Craciunescu pomenea de spiritul regulamentului in detrimentul literei acestuia. Ceea ce mie mi se pare o tampenie, o scuza penibila. Daca scrie la regulament, arbitrul e acoperit. Coltescu e un cretin, dar cat timp are acoperire, nu ai ce sa faci. Mai grav e ce a facut Coltescu dupa meci (s-a discutat pe larg ieri la Fotbal Club pe digisport).

#17
Gbr_smt

Gbr_smt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,330
  • Înscris: 29.09.2011
Am ajuns sa ne miram de normalitate...ca de ce l-a suspendat..asta e a doua idiotenie dupa cea cu "a fost mare jucator la Chelsea"..ce legatura are sula cu prefectura?
Daca lui Petrescu care e "legenda" la Chelsea trebuie sa ii permitem comportamentul asta de taran inseamna ca lui Maldini, Maradona etc. ar trebui nici sa nu ridicam capul din pamant in fata lor?
Fabulos ce logica au cate unii..
P.S: 4 etape sunt prea putine pentru ce comportament are omul asta.
Lui Cristi Manea ii murise tatal de cateva saptamani si la un out, pentru ca nu a aruncat unde voia Petrescu, l-a injurat 10 minute intr-una de morti...asa ca da..legenda..

#18
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Petrescu mare antrenor - la injuraturi. Peste tot pe unde a fost afara nu a castigat nimic pentru ca nu a avut "arbitraj favorabil"....

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate