Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Smart wi-fi Telekom

* * * * - 1 votes
  • Please log in to reply
589 replies to this topic

#577
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,446
  • Înscris: 03.04.2007
Am intrebat si eu un prieten de la tehnic , dupa poza zice ca e Digi

#578
z0li

z0li

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 25.11.2008
Am zis sa dau un search Smart wifi Telekom pe google sa vad ce zic oamenii(voi), experientele mele cu ClickNet ulterior Telekom (sper sa ii ingroape Orange) nu le doresc nimanui. Citind ce ati patit mi-am adus aminte ca un dejavu de experientele mele cu ei si sper , again, sa ii ingroape Orange, asa ura am pe ei. Ma gandeam eu ca e prea frumoasa reclama si ar fi fost prea de tot sa fie seriosi

#579
MiaJiro

MiaJiro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,037
  • Înscris: 24.11.2019
Ce-mi place (Posted Image) reclama lor (de fapt, antireclama):
"La altii, telefon gratis! Si l-am platit 2 ani!". Citat din memorie: "La Telekom, stii sigur cat ai de platit pentru abonament si pentru telefon". Dar tot 2 ani. Deci tot nu e gratis!
Si ce-i mai haios, "platesti cat vezi". Probabil cat vezi cu ochii... Sau varianta, "cat cuprinde"!

Si mai haios este 4G limitat in viteza. Dar de! 4G! Cam cum era cu cincinalul ceausist. "Lucram si 10 ani sa facem cincinalul in 4 ani si jumatate"...

Sau cum era la reclama BCR: "Mai putine comisioane ascunse". Astia chiar sunt inconstienti?!

Edited by MiaJiro, 31 July 2021 - 20:33.


#580
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,564
  • Înscris: 20.08.2014
Oricum va fi vandut si smart wi-fi-ul, ca apartine tot de divizia Fix! Ce va mai bateti atata capul cand din toamna e PA?

#581
dondos

dondos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,651
  • Înscris: 19.03.2006
Smart wifi-ul nu aparține de divizia fixă, deci nu se vinde. E un modem cu o cartelă de mobil TKRM. Ce rost ar mai avea să bage bani în reclame dacă se vinde?

#582
dondos

dondos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,651
  • Înscris: 19.03.2006
@toto_riina avea dreptate și eu am vorbit prostii. Contractul de smart wifi se face pe TKR, nu pe TKRM. Deci, din toamnă și clienții aceștia vor trece la Orange. Nu înteleg de ce mai bagă bani în reclame la acest serviciu atunci. Probil plata se va face în funcție de numărul de clienți activi la începerea tranziției.

#583
esilviu2000

esilviu2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 27.01.2007
Salutare, La voi a scazut viteza de cand smart wifi Telekom a trecut la Orange?
La mine a scazut latenta de la 17ms la 30ms , viteza de download de la 65-80Mbps la 30Mbps, iar viteza de upload de la 45-50Mbps la 17Mbps. Toate astea imediat ce am primit mesajul sa restartez modemul ptr a trece la Orange.

#584
esilviu2000

esilviu2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 27.01.2007
***a crescut latenta de la 17 la 30ms

#585
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Reteaua orange este mai "performanta", n-ai ce face...

Edited by MembruAnonim, 24 March 2022 - 10:22.


#586
Acapulko

Acapulko

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 06.02.2022
A mai primit cineva router HUAWEI cu acumulator anul acesta?
De curiozitate ati incercat imperecherea acelui router cu o cartela din alta retea?

Cei 80 GB lunar nu sunt multi si dupa consumarea acestora nu stiu daca ai optiunea sa pastrezi macar o viteza decenta de cativa Mb/s. In contract scrie ca se limiteaza la 256 kb/s, adica ai nelimitat LIMITAT.......

#587
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
Routere Huawei cu acumulator nu se mai dau de mult timp, acum se merge pe zte branduite telekom și Huawei b311.

Cât despre internet el este nelimitat dar cu limitarea de rigoare la 1.5 Mbps pentru traficul video sau 80GB fără limitare video.

#588
Giigel01

Giigel01

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 27.03.2021

View Postheinz, on 17 decembrie 2022 - 18:18, said:

Routere Huawei cu acumulator nu se mai dau de mult timp, acum se merge pe zte branduite telekom și Huawei b311.

Cât despre internet el este nelimitat dar cu limitarea de rigoare la 1.5 Mbps pentru traficul video sau 80GB fără limitare video.
E viteza cu totul nu doar video,descarca ceva sa vezi ce viteze ai

#589
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,401
  • Înscris: 16.03.2011

 esilviu2000, on 23 martie 2022 - 06:10, said:

Salutare, La voi a scazut viteza de cand smart wifi Telekom a trecut la Orange?
La mine a scazut latenta de la 17ms la 30ms , viteza de download de la 65-80Mbps la 30Mbps, iar viteza de upload de la 45-50Mbps la 17Mbps. Toate astea imediat ce am primit mesajul sa restartez modemul ptr a trece la Orange.
Smart wifi nu a trecut la orange

#590
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
Ba da, a trecut.
Smart wifi era pe Romtelecom, nu pe cosmote. Ulterior vânzării s-au făcut abonamente pe cosmote sub numele de nelimitat wifi.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate