Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Autentificare in cont client obligatoriu cu rezolvare cod CAPCHA - Tampenie maxima !

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
lu_k-309

lu_k-309

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 29.08.2005
Nu este nimeni deranjat de faptul ca daca doreste sa se logeze in contul de client deja validat si activ ( sa faca plata sau orice altceva ) de fiecare data trebuie sa piarda cateva minute sa rezolve porcaria de CAPCHA ?
Pe mine unul a reusit sa ma faca sa renunt sa mai platesc facturile la timp.
Attached File  Screenshot_2019-09-09_15-27-27.png   326.99K   66 downloads
Am sesizat la relatii clienti si justificarea lor puerila este:

Quote

Va trimitem acest e-mail in urma sesizarii inregistrata cu numarul xxxxxxxxxxxxxxxx din xx.xx.2019.
Va reamintim ca RCS-RDS urmareste in permanenta imbunatatirea calitatii serviciilor oferite.
Va asiguram ca facem tot posibilul pentru a veni in intampinarea nevoilor abonatilor cu solutii optime, astfel incat solicitarea
dumneavoastra ramane in atentia noastra ca sugestie pentru imbunatatirea calitatii serviciilor.
Imaginile pe care trebuie sa le selectati la conectarea in contul Digi sunt pentru asigurarea securitatii.

Despre ce securitate vorbim cind avem deja userul si parola introdusa ?
Rezolvarea capcha nu are legatura cu securitatea contului ci este doar o metoda anti robot/spam la crearea unui cont.
Este vorba doar despre timp pierdut si bataie de joc la adresa clientului...

#2
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
si pe mine ma enerveaza

#3
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
Iti da cu poze cand ti-e deja comprimis IP-ul, da-i un restart la router si vezi daca se mai intampla.

#4
sarighiol

sarighiol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 09.02.2007
Aplicația de Android Digi România nu merge pe telefoanele cu root; asta este altă măsură de securitate absurdă.
Facturile Digi nu mai merg plătite prin aplicația de Android Pago, din cauza noului CAPCHA.
Deci a început să exagereze și Digi...
Acestea sunt niște măsuri de securitate de tipul: ca să nu-mi fie frig când dorm, în loc să fac căldură în cameră și să mă învelesc doar pe mine, nu fac deloc cald în cameră, ci doar folosesc o pătură mai mare și învelesc tot patul, ca să nu înghețe nici măcar patul... Dar dacă așa primim ordin de la UE...

Edited by sarighiol, 09 September 2019 - 14:50.


#5
mariusgm

mariusgm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 06.12.2006
Din grijă pentru siguranța clientului puteau opta pentru autentificarea în 2 pași cum au Google sau Twitter.
Nu trebuie să stau juma de oră să mă joc cu semafoare și zebre ca să plătesc bani.

#6
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
eu nu am mai intrat in contul client de cateva luni si atunci pt ca uitasem parola la digi online, deci pt o configurare
configurarile se fac rar, nu intri toata ziua

pentru factura direct debit. plata se face automat fara sa iti bati tu capul

#7
Bahuru

Bahuru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 666
  • Înscris: 21.03.2016
Se tem ca intra robotii in locul meu sa-mi plateasca factura. Nu am eu norocul asta!

#8
rickysyv

rickysyv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 08.03.2008
Vezi că dacă îți setezi un mandat de direct debit activ atunci factura se va plăti automat la scadență fără să mai primești imagini captcha de rezolvat!

#9
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,292
  • Înscris: 07.02.2003

View Postlu_k-309, on 09 septembrie 2019 - 14:39, said:

Rezolvarea capcha nu are legatura cu securitatea contului ci este doar o metoda anti robot/spam la crearea unui cont.
Adica un motiv suficient. Asta e securitatea contulu, sa nu-si faca oricine cont.

#10
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Din grijă pentru siguranța clientului puteau opta pentru autentificarea în 2 pași cum au Google sau Twitter.
Se va renunta la asta in curand.
Nu e safe.

O sa fie ca si la banci sau unele platforme online ( Blizzard parca a activat deja ) o aplicatie pe mobil, gen token.

Cat despre CAPTCHA si in special sistemul din poza exista un topic deschis acum cateva luni pe MyDigital parca.

#11
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Activezi factura electronica si in mail-ul primit ai link catre facturi unde trebuie sa introduci ultimile 6 cifre ale CNP-ului. Acolo nu mai ai capcha.

#12
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 06.03.2018
Cum vine asta , unii au captcha altii nu ?
Te-a detectat aiurea cred si de asta

#13
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
Vedeti ca atat PAGO cat si Revolut permit plati pre-programate. Va setati frumos, o plata cu doua zile inainte de scadenta si ati scapat de belea.

#14
-TINO-

-TINO-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,272
  • Înscris: 11.08.2019
La mine apare doar dacă nu-s logat pe gmail.

#15
lu_k-309

lu_k-309

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 29.08.2005
Pentru cei care aveti falsa impresie ca solutia CAPCHA dupa crearea si validarea contului deci la fiecare logare in cont este buna:
Ce ar fi ca administratorul forumului SOFTPEDIA sa puna experimental pentru 1-3 luni aceasi "solutie de securitate CAPCHA" la fiecare logare pe forum sau la fiecare postare unui mesaj.
Credeti ca va creste traficul sau va scadea ?

#16
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004

View Postsarighiol, on 09 septembrie 2019 - 14:50, said:

Aplicația de Android Digi România nu merge pe telefoanele cu root
E ... merge ...

#17
tclau

tclau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,086
  • Înscris: 19.03.2007
De cateva luni ma irita enorm prostia asta... mai mult, in ultima vreme, dupa rezolvarea codului captcha imi apare "Au apărut următoarele erori: Eroare generală autentificare"...
Le-am cerut luna trecuta sa-mi dezactiveze contul de client si sa-mi trimita factura acasa sau prin email. Au "rezolvat problema"... Acum e la fel! :(((

#18
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,348
  • Înscris: 16.04.2014
Salut, tclau,
Ai in continuare probleme cu autentificarea in contul Digiromania?
Daca da, te rog sa imi trimiti un mesaj privat cu id-ul de client ca sa verific exact ce se intampla.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate