Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 

3FM București 106.2

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
92 replies to this topic

#19
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005

View Postgeo-videle, on 07 septembrie 2019 - 06:19, said:

he he
putere mica 1 Kw?
se va receptiona 100 km si el..nu ca rlt care doar in masina se prinde...de la parlament la hotel..postul celor din spate..care asculta in drum spre sedinte
Vad un sentiment de bucurie. Sau ma insel?!

View Postmarsel90, on 07 septembrie 2019 - 17:29, said:

Multe licente pentru un sigur trust !
Candva parca un trust avea dreptul la 2 retele nationale. Acum a crescut ka nelimitat?

#20
MCS_FM_DX

MCS_FM_DX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 06.05.2018
Avem deja sute de posturi de radio in Bucuresti. Nu mai avem nevoie de inca unu, ocupa banda fm degeaba.
Ascultatori nu cred ca vor avea, deoarece lumea asculta Kiss,Dance, Pro FM, Europa, etc..
Daca incepeau emisia acum 4 ani, poate aveau putin succes.

Edited by VoluntariDX, 08 September 2019 - 14:33.


#21
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
in ceea ce priveste noua generatie...cine naiba mai foloseste radio? cel putin mie mi se pare ca generatiile noi nici nu mai stiu ce e ala radio, ci sunt pe youtube , soundcloud , spotify si alte servicii de genul.....

#22
AndReW99

AndReW99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,405
  • Înscris: 15.07.2016

View Postkarax, on 08 septembrie 2019 - 14:35, said:

in ceea ce priveste noua generatie...cine naiba mai foloseste radio? cel putin mie mi se pare ca generatiile noi nici nu mai stiu ce e ala radio, ci sunt pe youtube , soundcloud , spotify si alte servicii de genul.....
Ei, uite că eu fac parte din noua generație (20 de ani) și pot să zic că prefer radioul în locul playlisturilor de pe net pentru că sunt anumite posturi de care-mi plac, atât la muzică, cât și la conținut (știri, intervenții, etc.) și nu văd necesitatea unui playlist, mai ales la un drum scurt, în oraș. Playlist prefer doar când sunt într-un oraș unde nu găsesc nici un post care să-mi placă sau când sunt la drum lung pentru a evita fâsurile.
Asta în cazul meu, unde prefer muzica dance/electro. Cunosc pe alții care preferă alt gen de muzică decât cele ce se găsesc pe radio.
Scuze pentru off-topic.

On-topic: Nu prea văd utilitatea acestui post. Există Digi FM, Europa FM, Realitatea FM, etc. care sunt destul de informative și de calitate (la nivel de București, că doar acolo va fi 3FM). În Antena 3 nici nu am încredere :)

#23
cosminmares2020

cosminmares2020

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 04.07.2019
3FM... Gadea si Mircea Badea in FM! Postul este bun in loc de vomative...Posted Image

#24
Radyosu

Radyosu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 16.10.2019
Poate îl mută la Unirii View Tower.
În prezent este la Piața Victoriei.

#25
geo-videle

geo-videle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,561
  • Înscris: 12.09.2017
care prezent

#26
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,816
  • Înscris: 06.11.2018
In sedinta CNA de maine

V. Adresa nr. 11595/04.11.2019 de la S.C. ANTENA 3 SA București privind prelungirea cu 6 luni a termenului prevăzut la art. 57 alin. (1) lit. a) din Legea audiovizualului pentru postul 3 FM București

#27
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,876
  • Înscris: 28.11.2006
Au avut deja un post de stiri, News FM, de care si-au batut joc. Sper ca acest post sa nu ajunga niciodata in eter. Cel putin daca va retransmite emisiunile A3 :P

#28
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,816
  • Înscris: 06.11.2018
Proiectul radio 3FM al Antenei 3, păsuire șase luni de la CNA. Când se va lansa postul

Proiectul radio 3FM al Antenei 3 se lasă așteptat. Compania Antena 3 SA a cerut CNA o prelungire cu șase luni a termenului de intrare în emisie pentru postul de radio 3FM București.

Prezenți în fața CNA, reprezentanții Antenei 3 au spus că întârzierea lansării postului de radio ținde de motive tehnice și logistice. Unul dintre motive fiind mutarea într-un alt spațiu a redacției Observator, care se afla în același loc cu redacția Antenei 3.

Totodată, reprezentantul Antenei 3 a precizat că „estimarea realistă” de lansare a postului 3FM este „undeva la trei luni”.

„Structura de programe este definitivată. Sunt niște aspecte atât tehnice cât și comerciale, dar și de organizare care ne împiedică să intrăm în emisie pe data de 10 decembrie”, a spus Norina Ionescu, reprezentanta Antenei 3.

Solicitarea Antenei 3 a fost aprobată de CNA cu 10 voturi „pentru” și unul „împotrivă” (Radu Herjeu). Herjeu a subliniat că a votat mereu împotriva solicitărilor de prelungire a intrării în emisie și că rămâne consecvent.

Radu Herjeu:

„Cu toate riscurile pe care mi le-am asumat întotdeauna, eu am să votez împotrivă, dar nu pentru că nu înțeleg rațiunile dumneavoastră, dar pentru că întotdeauna de când sunt eu în CNA am votat împotriva prelungirii de intrare în emisie pentru un radio și, sincerc, cu toată culpa care aparține CNA, că ați intrat în posesia licenței abia anul trecut, în decembrie, și nu în 2015 când trebuia, dar ați intrat în posesia ei acum un an. Și mă așteptam, sincer, ca un trust cu puterea financiară și umană să reușească într-un an să depășsească toate dificultățile, să cumpere toată aparatura.”

În replică, Norina Ionescu i-a spus că principalul motiv al acestei întârzieri este că se fac niște permutări. „Redacția Observator și cei care au lucrat până acum la Observator se mută cu spațiul de acolo. Toate aceste permutări care se fac în cadrul acestui trust afectează inclusiv acest proiect”, a spus Norina Ionescu.

Licența 3FM, o poveste încâlcită și unică în istoria CNA

Antena 3 SA a câștigat, în noiembrie 2015, în urma unui concurs frecvența 106,2, care a aparținut Radio City FM, cu intenția de a lansa un radio de news. Doar că - surpriză - la momentul respectiv, CNA nu i-a putut elibera licența pentru că era în litigiu.

Mai exact, proprietarii City FM, care deținuseră anterior licența, au contestat în instanță decizia CNA de a le retrage această frecvență. Procesele s-au lungit până în 2018, timp în care Antena 3 nu a putut să-și lanseze postul de radio.

Antena 3 a anunțat că are în pregătire postul de radio tot în toamna acestui an, în contextul în care a anunțat separarea redacțiilor Observatorului de Antena 3 (detalii, AICI).

CONTEXT. Pe 24 noiembrie 2015, CNA organizează un concurs de frecvențe radio, la care sunt puse la bătaie mai multe frecvențe, printre care și două de București. Una a mers la Guerrilla, iar cealaltă la Antena 3 pentru proiectul 3FM (detalii, AICI).

Câteva săptămâni mai târziu, pe 15 decembrie, un membru CNA dezvăluia problema cu frecvența câștigată de Antena 3. Nu putea fi eliberată deoarece licența respective era în litigiu. Fostul proprietar Radio City a contestat în instanță retragerea licenței, iar procesul era încă în curs. Valentin Jucan, membru CNA la momentul respectiv, a și propus anularea acordării frecvenței către Antena 3.

„Antena 3 nu are absolut nicio vină aici. La fel ca toți radiodifuzorii, Antena 3 a participat la un concurs pe care CNA l-a organizat. Faptul că Antena 3 este în această situație este din cauza CNA, a modului în care CNA funcționează.

Am aflat săptămâna trecută că absolut toate licențele acordate în concurs au fost semnate de doamna Laura Georgescu, cu o excepție: Licența 106,2. La fel de bine putea fi Guerrillla. Nu are legătură cu Antena 3 această problemă ci cu ce se întâmplă în interiorul CNA.”, spunea Jucan. (pe larg despre subiect AICI).

Sursa: https://www.paginade...fm-al-antenei-3

#29
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,399
  • Înscris: 04.05.2017
Deci in 3 luni intra in fm , posibil sa bage si blank de teste Posted Image , banuiesc ca vor emite pe pannelu cu zu si romantic. Sigur nu baga ei doar 500w, il dau ei acolo intr-un kilowat.
Dar pentru un oras sa faca stiri dedicate , banuiesc ca vor retrasmite A3 in rest...

Edited by Cristy0007, 14 November 2019 - 21:03.


#30
Radyosu

Radyosu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 16.10.2019
Cam ca iRealitatea :)

Edited by Radyosu, 14 November 2019 - 22:01.


#31
cut3ryan

cut3ryan

    Pro FM <3

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,793
  • Înscris: 04.04.2008
Exact aia va fi.

#32
MCS_FM_DX

MCS_FM_DX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 06.05.2018
Succes, ciuciu vor avea.

Cel mai probabil, postul va fi deschis 1-2 ani iar după il vor tine in blank până cand le expiră licența :)

In ultima perioada am verificat 106.2 si nu am văzut nici un semn de viata.
Sigur se vor face teste cu 2-3 săptamani inainte sa il deschidă.

:)

Poluare de banda FM :)

Edited by VoluntariDX, 18 November 2019 - 10:42.


#33
Radyosu

Radyosu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 16.10.2019
De la 1 februarie 2020, Gâdea fm va fi lansat și în județul Vâlcea pe 88,6 (și posibil și pe 95,1 la Horezu).
Dacă venea mai repede, păstra și 98,6 de la Drăgășani :)


#34
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,399
  • Înscris: 04.05.2017
Nu sau lansat nici pe 106,2 , ziceau ca valcea 1 ramane asa, de unde sti tu ca va fi a3 fm

#35
AndReW99

AndReW99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,405
  • Înscris: 15.07.2016
E vorba doar de televiziunea Vâlcea 1, nu de radio.

#36
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,399
  • Înscris: 04.05.2017
Pai atunci ori sunt eu idiot ori nu vad bine, ai scirs ca se lanseaza pe 88,6 , te contrazici singur sau cum? :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate