Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 

despre dmoz

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
60 replies to this topic

#55
micacurioasa

micacurioasa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 29.08.2005

View Postmiromulus, on May 31 2007, 17:53, said:

Micuta curioasa, am o intrebare banala pentru tine: e mai bun un editor care adauga un site pe saptamana decat zero editori care evident adauga zero site-uri? Te rog raspunde cinstit si la subiect.

Editez la ODP in timpul MEU liber cu care fac ce vreau EU (inclusiv sa-l pierd pe forumuri). NIMENI nu are dreptul sa-mi spuna ce sa fac cu el. Atat timp cat respect regulile de editare si depun activitatea minima ceruta de ODP, nici macar ei NU au dreptul sa-mi spuna ce sa fac cu timpul MEU.

p.s. in cate activitati benevole si voluntare esti implicata?

p.s.2 simplul fac ca postam pe forum sfaturi pentru cei care au probleme e inca o activitate benevola si voluntara. Arunca un ochi sa vezi cate intrebari am pus eu sau krumel si la cate am raspuns. S-ar putea sa ai o surpriza de proportii.
Voi doi sunteti niste editori nemaipomeniti. Nu vreau sa iau capul nimanui, nu tin nici cu Basescu nici cu Tariceanu, tot ce vreau este sa se puna lucrurile in miscare. Este evident ca nu toate siteurile pot fi puse in ODP, este clar ca timpul tau iti apartine, este evident ca daca ai ca plan sa introduci un site pe timestru si tu o faci atunci ai indeplinit plafonul minimal cerut de ODP-istii sefi. Este adevarat ca este un privilegiu inscrierea in ODP (asa cum spunea cineva mai sus), dar este si o datorie pentru cei care si-au lut niste angajamente (cum ar fi inscrierea siteurilor) sa le respecte.  Nu-mi place cum suna dar nu pot sa ma abtin: decat sa pierdeti vremea steril pe forumuri in calitate de editori ODP mai bine ati cerceta mai multe siteuri in vederea inscrierii. "Suna ca dracu"  dar asta e...
PS: nu o luati personal, am convingerea ca sunteti niste tipi OK.

Edited by micacurioasa, 31 May 2007 - 19:12.


#56
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006

View Postmicacurioasa, on May 31 2007, 20:07, said:

Nu-mi place cum suna dar nu pot sa ma abtin: decat sa pierdeti vremea steril pe forumuri in calitate de editori ODP mai bine ati cerceta mai multe siteuri in vederea inscrierii. "Suna ca dracu"  dar asta e...
PS: nu o luati personal, am convingerea ca sunteti niste tipi OK.

Din nou imi spui ce sa fac cu timpul MEU. Eu nu pierd vremea aici in calitate de editor, am incercat sa-l ajut pe Krumel in incercarea-i inutila de a invata webmasterii cum si cand sa trimita un site (pentru ca majoritatea nici nu citesc regulile de trimitere). Sunt prezent aici ca simplu membru si cunoscator al catorva domenii web related ca sa ajut, cand si cum pot, pe cei care au nevoie.

Also, incep sa inteleg de ce asa multi editori au plecat si cei noi se inghesuie de nu mai pot. O sa sune arogant dar, atat timp cat imi fac datoria fata de DMOZ si vizitatorii lui, nu prea ma mai intereseaza parerile webmasterilor. Aveti la dispozitie o multime de metode pentru a imbunatati sistemul, inclusiv sa aderati la el in calitate de editori. Cat timp DOAR faceti galagie si ne cereti sa ne facem "datoria", opiniile voastre sunt nule pentru mine. Mi-o fac asa cum o cere ODP, nu cum doriti voi.

Am terminat cu pierdutul timpului in calitate de editor.

#57
ciuly

ciuly

    dus cu pluta pe apa sambetei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,848
  • Înscris: 17.03.2004

View Postmicacurioasa, on May 31 2007, 20:07, said:

[...]dar este si o datorie pentru cei care si-au lut niste angajamente (cum ar fi inscrierea siteurilor) sa le respecte.  [...]

fara suparare, dar cine va pune sa va luati angajamente pe care nu le puteti respecta? :huh: aici deja e greseala/problema voastra. nu va luati angajamente si apoi incercati sa schimbati sistemul ca sa va respectati angajamentul, ci invers ;)

#58
Marius19

Marius19

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 09.12.2006

View Postmiromulus, on May 31 2007, 20:22, said:

Din nou imi spui ce sa fac cu timpul MEU. Eu nu pierd vremea aici in calitate de editor, am incercat sa-l ajut pe Krumel in incercarea-i inutila de a invata webmasterii cum si cand sa trimita un site (pentru ca majoritatea nici nu citesc regulile de trimitere). Sunt prezent aici ca simplu membru si cunoscator al catorva domenii web related ca sa ajut, cand si cum pot, pe cei care au nevoie.

Also, incep sa inteleg de ce asa multi editori au plecat si cei noi se inghesuie de nu mai pot. O sa sune arogant dar, atat timp cat imi fac datoria fata de DMOZ si vizitatorii lui, nu prea ma mai intereseaza parerile webmasterilor. Aveti la dispozitie o multime de metode pentru a imbunatati sistemul, inclusiv sa aderati la el in calitate de editori. Cat timp DOAR faceti galagie si ne cereti sa ne facem "datoria", opiniile voastre sunt nule pentru mine. Mi-o fac asa cum o cere ODP, nu cum doriti voi.

Am terminat cu pierdutul timpului in calitate de editor.


Las-o, miromulus, nu vezi ca n-ai cum s-o scoti la capat cu ea?  ;)

#59
micacurioasa

micacurioasa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 29.08.2005
Cati editori are ODP - sectia romana?

#60
micacurioasa

micacurioasa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 29.08.2005

View Postciuly, on May 31 2007, 23:52, said:

fara suparare, dar cine va pune sa va luati angajamente pe care nu le puteti respecta? :huh: aici deja e greseala/problema voastra. nu va luati angajamente si apoi incercati sa schimbati sistemul ca sa va respectati angajamentul, ci invers ;)
Este vina mea, exprimarea nu a fost clara (nu am stofa de editor ODP  :notangel: ), este vorba despre domnii editori ai ODP care si-au luat angajamente fata de ODP si care nu-si fac treaba constiincios.

Edited by micacurioasa, 01 June 2007 - 10:15.


#61
Erwin

Erwin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 851
  • Înscris: 13.09.2003
A fi editor DMOZ, nu e echivalentul a unui job de 8 ore in care esti obligat prin contract sa prestezi un anumit serviciu.

Acest lucru nu inseamna totusi ca nu exista anumite obligatii ale celor care au devenit editori. Din experienta proprie, pot sa spun, ca sectiunea romana a DMOZ, se misca de 100 de ori mai rapid ca cea in limba engleza.

Intrucat observ ca discutia e mai degraba un set de acuzatii si reprosuri care nu duc la nimic constructiv, am hotarat sa inchid acest topic.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate