Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Tentative de spargere cont Yahoo ?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
Bandit

Bandit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,269
  • Înscris: 09.09.2004
Am primit si eu.

#20
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
Toată lumea ar trebui să primească, dar trebuie să îndeplinești condițiile.

#21
bastian_no1

bastian_no1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 01.11.2010
Who’s Included? If you received a Notice about the Data Breaches, or if you had a Yahoo account at any time between January 1, 2012 and December 31, 2016, and are a resident of the United States or Israel, you are a “Settlement Class Member.”

Doar cei din SUA si Israel indeplinesc conditiile. Tre sa completeze formularul

#22
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,622
  • Înscris: 28.11.2001
Și eu sunt în aceeași situație ca și inițiatorul. Încercările sunt din S.U.A ( 1x ), Vietnam (1x)  și Rusia (1x) în ultimele 5 zile.

Edited by badmania98, 05 December 2019 - 22:24.


#23
Morphinus

Morphinus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,870
  • Înscris: 29.09.2010
Si eu sunt in aceeasi situatie, dar totusi nu cred ca sunt motive reale de ingrijorare.
Chiar ieri am schimbat toate parolele de la Yahoo Mail si am activat 2FA pe toate adresele detinute, alertele in cauza faceau referire la un IP din Vietnam ce tot incearca sa acceseze contul fara succes.
Cea mai sigura metoda in cazul asta este sa ai asociate pentru toate adresele email de toate nemurile cat mai multe forme de recuperare, anume un numar de telefon, adrese email secundare, asocierea protectiei de autentificare in doi pasi(2FA) ce necesita anumite coduri de acces primite pe numarul de telefon asociat si confirmat, iar parola contului de email sa fie totusi una generata, mai ales daca ai chestii importante pe acolo, recomandand extensii gen LastPass!

Nu am idee de unde si din ce security breach au ajuns pe acolo, Yahoo avand destule la activ, important este sa iti securizezi cat se poate de bine contul, fiind o reactie in lant in cazul pierderii, mai ales daca adresa este utilizata pe multe site-uri, servicii online etc...
Succes!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate