Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Iphone X - zgarieturi rama

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
mihai_nastase1

mihai_nastase1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 31.05.2014
Buna ziua , cu siguranta sunt mai multe persoane care impartasesc problema mea .
ZGARIETURI pe rama Iphone X .
Cum putem curata rama unui Iphone X white ???
Mentionez telefonul a fost tinut numai in husa de cand a fost luat si pana acum , arata intr-un hal fara de hal .
Exista o posibilitate pentru a curata aceasta rama , totusi sa platim 1200€ pe un produs premium .
Rama arata foarte rau cu zgarieturi si pete , mentionez l-am tinut numai in husa si a fost intretinut exemplar .

Va multumesc si astept un raspuns poate mai putem face ceva vis a vis de aceasta problema

Stima

#2
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
Ai o poza cu zgarieturile sa vedem despre ce este vorba ?

#3
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Da, poza, si eu sint curios, cum arata un telefon de 1200 de heuroi. ;)

#4
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,371
  • Înscris: 01.12.2001
1200€? Si l-ai scos din husa? Daca il tii doar in husa, cum de ai vazut zgarieturile?
Daca il tineai in cutie, nu se zgaria.
Eu cu greu am dat 1200 lei pe al meu.

#5
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
ZGÂRIETURILE nu ai cu ce sa le cueti decat daca faci mai multe zgârieturi si... schimbi designul.

Edited by megafanro, 01 September 2019 - 01:19.
Atac la persoana etc.


#6
Cousteau

Cousteau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,555
  • Înscris: 25.04.2007
Poate vrea omul s-l vanda si zgarieturile astea i-au scazut valoarea telefonului.

#7
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011
N ai ce sa i faci, poate polish.
Si al meu a stat doar in husa si dupa 4 luni arata groaznic.


#8
xulica

xulica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 28.02.2007
Ai postat sa te lauzi ca ai un telefon de 1200 euro? Daca da ai luat cea mai mare teapa, adica sa se zgaraie cu husa pusa pe el este penal... Revenind la subiect... pune o poza cu zgarietura sa vedem cum este, nu cred ca iese la polish daca este adanca. Este posibil sa fi intrat mizerie intre husa si telefon si asa fi aparut. Daca nu iti place se gasesc carcase de schimb dar tot procesul asta e costisitor, sau varianta mai ieftina ar fi sa iti cumperi un skin.
https://dbrand.com/iphone-skins

#9
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Cam toti care folosesc husa se trezesc cu telefonul zgariat cand o dau jos :)) Mai intra praf si pe acolo sau particule fine de nisip daca mergi la mare :)) Eu unul nu as putea suporta un telefon cu husa in mana. La ce dai atatia bani pe telefon daca nu poti sa simti ca ai sticla sau aluminiu in mana, cand cu husa il simti ca pe oricare alt telefon ?
Incearca cu pasta de polish pentru masini... ar trebui sa iasa pe moment... e buna de samsarit pentru cei care vor sa vanda telefoane impecabile Posted Image

#10
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,915
  • Înscris: 01.01.2010
Pentru ca alunecă. Note 8, zici ca este pește. Pur si simplu, nu-l pot folosi fără husă. Imi cade din buzunar în mașină, prin casă, îmi alunecă din mână etc.

#11
3matrix

3matrix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,344
  • Înscris: 21.06.2019

 mihai_nastase1, on 31 august 2019 - 15:56, said:

...... arata intr-un hal fara de hal .
Exista o posibilitate pentru a curata aceasta rama , totusi sa platim 1200€ pe un produs premium .
.....
1200E? gateste , spala ???
Ma rog , indiferent cit ai dat pe el , nu este nemuritor , din momentul cupararii , este un jaf .
Schimba rama , ca probabil nu costa decit 2000E ! ...si ai telefon nou ( ca nou )

 YOUR_GOD, on 31 august 2019 - 17:13, said:

.... Imi cade din buzunar în mașină, prin casă, îmi alunecă din mână etc.
De regula la aia cu 5 degete la o mina , nu se intimpla ...Posted Image
Il tratezi prea finut , asta este motivul !

#12
mihai_nastase1

mihai_nastase1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 31.05.2014
Bai oameni buni eu am venit cu o problema , am crezut ca ma puteti ajuta , nu ma laud cine zice asa cred ca este retardat am luat iphone x cand a aparut asta era pretul acum 2 ani daca vreti sa o dam in caterinca o dam si credeti-ma ca ma tine . Si cred ca am vb frumos dar pot schimba si foaia . Pt acei putoi care fac pe desteptii tin sa le spun ca am +40 si nu sunt aici pt caterina

 xulica, on 31 august 2019 - 16:55, said:

Ai postat sa te lauzi ca ai un telefon de 1200 euro? Daca da ai luat cea mai mare teapa, adica sa se zgaraie cu husa pusa pe el este penal... Revenind la subiect... pune o poza cu zgarietura sa vedem cum este, nu cred ca iese la polish daca este adanca. Este posibil sa fi intrat mizerie intre husa si telefon si asa fi aparut. Daca nu iti place se gasesc carcase de schimb dar tot procesul asta e costisitor, sau varianta mai ieftina ar fi sa iti cumperi un skin.
https://dbrand.com/iphone-skins


#13
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Polish metale Autosol Metal Polish, 75ml , pe emag la 19 lei... eu am luat pt partile din aluminiu la masina.

Are si review:

Cristocea
21 Mai 2019
Bun!!
  Achizitie verificata
L-am folosit să curăţ rama de pe un iPhone X Silver, foarte bun.
ATENŢIE!!!!!!!!! Pentru cine vrea să-l folosească să polişeze rama unui iPhone X, merge doar pe Silver, nu încercaţi pe Space Gray că se ia vopseaua!!

Posted Image Posted Image

#14
mihai_nastase1

mihai_nastase1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 31.05.2014
Am sa incerc , multumesc pentru ajutor

Am gasit pe youtube ..... despre asta era vorba asta pt acei “destepti” care au comentat prost .........https://youtu.be/XW0d4vyo2do

Multumesc pentru ajutor @TruculMagic .

Asta este o problema la iphone X

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/zNnkDaVA3vk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#15
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011
Problema este una foarte cunoscuta, i ai suparat ca le ai spus suma, rectifica si tu, scrie ca ai dat 2000 de lei pe el.

#16
Garkan

Garkan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 08.05.2017
Iar venira baietii cu ihunt pe forumul de afon 👎

#17
mihai_nastase1

mihai_nastase1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 31.05.2014
Sa inteleg ca acest site este doar pt o anumita marca de telefon ?!? Esti frustrat rau copilule .

Am mentionat suma , tocmai ca nu merita banii acest telefon ......dar este mai usor sa dai in cap decat sa judeci

#18
k0r3k7

k0r3k7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 03.05.2007
Cum ziceau colegii mai sus, problema e cunoscută la Silver.

Eventual dă-i polish și pe urmă pune-i folie peste tot.

Găsești la Alien Surface

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate