Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 

Sibiu-Beius-Oradea,cel mai bun traseu

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
belisima

belisima

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 31.05.2007
Asa cum am scris si in titlu trebuie sa ajung la Oradea,trecand sa vad Pestera Ursilor.Varianta Brad-Stei  era in lucru,iar despre Alba Iulia-Albac-Arieseni- Stei nu stiu nimic.Ajutati-ma ,va rog,cu sugestii si informatii recente despre starea acestor drumuri ,pentru a face cea mai buna alegere.

#2
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
http://www.vacantacu...tii-drumurilor/

#3
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,680
  • Înscris: 08.10.2004
cred ca e ok pe brad/stei,portiunea de drum naspa e mica si nu merita sa ocolesti doar pt aia.

#4
mac_razvan

mac_razvan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 11.01.2007
Am fost acum doua saptamani pe traseul Alba Iulia - Ștei, drumul este foarte denivelat, cu foarte multe serpentine, doar in zona Arieseni -  Vartop este turnat asfalt nou.

#5
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007
Desi e mai frumos si pitoresc prin Arieseni, e mai rapid prin Brad.

Edited by sylvius, 31 August 2019 - 08:34.


#6
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,440
  • Înscris: 31.01.2010
Am fost acum un an Oradea-Virfurile, cam rau de circulat, se lucra la drum romaneste, adica incet si prost, am inteles ca pina la Brad era tot asa.
Voi avea de mers iara pe zona aia peste vreo 2 saptamini, trebuie sa ma interesez cum este.

#7
vata_pa_batz

vata_pa_batz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,602
  • Înscris: 28.07.2004
De la Brad se poate merge pe Beius, sau pe Virfuri, Tinca...Pe a doua varianta m-am plimbat acum doua saptamini si, exceptind o portiune scurta in lucru, soseaua era ca in palma, cu circulatie aproape inexistenta. Din cite am inteles si pe Beius ar fi ok, dar cu mai multa circulatie. Pe Cluj este durere

#8
Minimalistul

Minimalistul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 844
  • Înscris: 13.02.2016
Du-te pe cea mai scurta ruta, adica Sibiu-Beius-Oradea, asa este cel mai bine, asa spune si harta. Drum eventual mai rau este pe dealul dintre judete, trecerea dintre judete. Zic mai rau, pentru ca acolo este santier, nu se lucreaza, marcaje nu prea sunt dar asfaltul este destul de bun. Inainte de Orade, in Hidiselul de Sus si Jos o sa ai semafoare si sapaturi la drum.  Ca sa ocolesti, poti merge pe la Tinca, dar e mai lung, nu recomand.

#9
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,440
  • Înscris: 31.01.2010

 vata_pa_batz, on 31 august 2019 - 11:07, said:

De la Brad se poate merge pe Beius, sau pe Virfuri, Tinca...Pe a doua varianta m-am plimbat acum doua saptamini si, exceptind o portiune scurta in lucru, soseaua era ca in palma, cu circulatie aproape inexistenta. Din cite am inteles si pe Beius ar fi ok, dar cu mai multa circulatie. Pe Cluj este durere

Ala era drumul ce`l foloseam acum vreo 3-4 ani cind pe Dealu Mare era durere de circulat.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate