Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 

Canada ma baga in boala.

* - - - - 4 votes
  • Please log in to reply
111 replies to this topic

#109
tabek

tabek

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 937
  • Înscris: 22.07.2007

View Postpacopaco1967, on 31 august 2019 - 07:16, said:

N-as emigra in Canada nici sa-mi dea bani. Prefer Grecia, Cipru. Nu suport nici frigul si nici departarea . Chiar si Romania e mult mai prietenoasa cu omul. Am fost iertat de politisti de zeci de ori, in Canada nu te iarta nici daca ti-e ruda de gradul 1.
Mai baiatule tu ai o problema mare de mentalitate si te mai si lauzi. Stii tu fix de unii ca tine (adica marea majoritate) merge tara asta asa cum merge, adica naspa...
Eun in 15 ani si vreo 300.000km de condus am fost oprit de politie de maxim 15 ori, si am luat amenda de fix 4 ori. Cum mama masii ai fost tu iertat de politisti de zeci de ori? Si de ce sa fii iertat? Ca ai mers cu 100km/h in localitate? ca ai trecut pe rosu? sau ce? ti se pare normal ca ai fost iertat de zeci de ori de politisti si de aceea nu vrei sa emigrezi? Posted Image Posted Image

#110
aaddyy2005

aaddyy2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,545
  • Înscris: 17.02.2013
Cam atat am si eu la bord, o singura data a venit nino-nino dupa mine pt ca aveam 64km in zona de 40, mi-a dat respectos fituica si sanatate!
In rest ceva amenzi de parcare, pana am invatat sa citesc toate pancardele de pe stalpuri, de zonaj, de ore si zile si sa fii atent la borna de pompier din tufis sau la coborarea bordurii facuta pt carucioarele handicapatilor.
Dar poate pt cei ce scriu de iertarea politistior romani, nu-i nici un deranj ca masinile sunt parcate pe contrasens numai ca eu m-am speriat in Romania ca circul pe strada cu sens unic vazandu-le pe toate cu fata spre mine.

#111
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014
ca tot este Canada vs Europa
"Germania: Poliţia a înregistrat peste 600 de atacuri asupra migranţilor în prima jumătate a anului"
https://www.ziarulde...ui--229539.html

#112
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,497
  • Înscris: 30.10.2003
Guvernul a precizat joi că cele mai multe atacuri sau insulte împotriva migranţilor

Sa fie clar ce inseamna atacuri.
Ca asa si cu agresiunile sexuale, i-ai facut cu ochiul unei tipe, gata ... agresiune sexuala. In Romania ii pui mana pe fund si nu se intampla nika!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate