Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?
 Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere
 Casa noua finisata, teava incalzi...

Ce marca si model de DVD-RW sa cu...

Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani
 Robotul martian european, revigor...

Are cineva o inregistrare Radio R...

Geoana: „Sistemul de vot es...

Imprimare mai multe pagini intr-o...

Xiaomi Amazfit GTR

- - - - -
  • Please log in to reply
161 replies to this topic

AndySoft

AndySoft

Senior Member

• Grup: Senior Members
Cu S8 și S10 nu am probleme .

primuministru

primuministru

Senior Member

sergiu08, on 25 septembrie 2020 - 22:59, said:

Mai are cineva probleme cu aplicația Amazfit Zepp? Pe ios se deconectează de la ceas (Stratos 3) la un moment dat. Am încercat și pe un Samsung note 9 și la fel face după un timp, chiar dacă am pus aplicație să fie activă mereu. Mulțumesc.

Cum adica se deconecteaza? Nu se mai sincronizeaza ceasul cu aplicatia in timp real sau nu mai face pair ? Am citit pe un forum de aceasta problema si spunea cineva ca are un mode de "saver", adica dupa o anumita perioada intra intr-un fel de stand-by, dar ceasul inregistreaza in continuare date, iar la un refresh din aplicatie isi revine.
Acum nu stiu exact daca acest mod este din telefon sau din aplicatie. In cazul tau, vad ca se manifesta pe 2 telefoane diferite, ceea ce inseamna ca telefoanele nu au nicio problema, ci aplicatia, poate chiar modulul bluetooth sa intre in stand-by pentru a economisi atat bateria ceasului cat si acumulatorul telefonului.
Eu nu am sesizat aceasta problema, cu toate ca am notificarile activate tot timpul.

sergiu08

sergiu08

Senior Member

Telefonul rămâne legat la ceas prin Bluetooth primind în continuare notificări. Dar după un timp aplicația se închide și îmi dau seama de acest lucru deoarece nu se mai sincronizează vremea. Oricum și sincronizarea manuala e foarte greoaie. De cea automată nici nu poate fi vorba. Înainte aveam un GT1 de la Huawei. Nu aveam nicio problemă pe Samsung, dar pe IPhone tot așa se închidea aplicația la un moment dat. Dar cel puțin când rămânea activă se sincroniza automat cu ceasul.

primuministru

primuministru

Senior Member

Ah, deci vremea era de fapt problema. Și tu chiar te uiți din oră în oră pe telefon să vezi dacă vine vreun taifun ?

sergiu08

sergiu08

Senior Member

Nu asta urmăresc, ci faptul că dacă se deconectează, șansele ca sincronizarile să se facă normal nu mai există. Cum spuneam pe Android nu trebuia să urmăresc aceste sincronizari și chiar și pe ios cu aplicația de la Huawei. Cred că totuși aplicația e cu probleme.

Edited by sergiu08, 26 September 2020 - 12:18.

AndySoft

AndySoft

Senior Member

Trebuie să-i dai acces la locatie all the time pentru aplicație.

sergiu08

sergiu08

Senior Member

Și pe Samsung și pe iPhone am dat acces la tot ce se poate. La un moment-dat aplicația se închide. Știu că iphone-ul este mai restrictiv ca android-ul, dar cu GT1 nu pățeam asta pe Note 9. Oricum  mai aștept următorul update de aplicație și dacă nu își revine voi trece la Apple watch, cu toate că nu chiar place, cel puțin în acest moment.

Edited by sergiu08, 28 September 2020 - 06:45.

primuministru

primuministru

Senior Member

Cat timp primesti notificari pe telefon, inseamna ca aplicatia ruleaza in background. Poate aplicatia de vreme sa aiba un interval mai lung pntru update, nu stiu, n-am studiat.
Ai setat toate permisiunile cum trebuie ? Autostart si battery manager=> no restrictions (nu battery saver)

Attached Files

sergiu08

sergiu08

Senior Member

Am testat și asta. Am dezistalat-o și primesc notificari. La Bluetooth-ul  telefonului e activată acea obțiune de notificări. Dacă și ora sau data s-ar fi sincronizat cu telefonul fără a fi nevoie de aplicație, aș fi renunțat la aplicație.

Attached Files

Edited by sergiu08, 28 September 2020 - 09:21.

primuministru

primuministru

Senior Member

Încearcă cu o altă aplicație, gen Notify&Fitness.

sergiu08

sergiu08

Senior Member

Pe ios nu am găsit.

jepetoz

jepetoz

Member

• Grup: Members

sergiu08, on 28 septembrie 2020 - 10:21, said:

Pe ios nu am găsit.
Incearca mi fit

Azi a facut update Zepp (android) si acum vad ca imi arata contactele cand suna, probabil mici bug-uri, bine ca s-a rezolvat...

sergiu08

sergiu08

Senior Member

În suita de ceasuri, nu e inclus Stratos-ul. Aștept și eu un update la Zepp.

primuministru

primuministru

Senior Member

Suntem pe un  topic de Amazfit GTR si voi intrebati de Stratos. Mergeti si discutati pe topicul dedicat.

sergiu08

sergiu08

Senior Member

Nu am găsit topic dedicat și nu merită să deschid unul.

danghetau

danghetau

Guru Member

Care GTR vi se pare mai ok, aluminiu sau otel? De 47 mm, curea maro.
Otelul ala se zgarie usor? Dar aluminiul? Greutatea difera banuiesc.

ionut_lazar2001

ionut_lazar2001

Member

• Grup: Members
Nu e mare de 47 mm? poti dormi cu el la mana?

Edited by ionut_lazar2001, 07 October 2020 - 14:56.

primuministru

primuministru

Senior Member

Doamneeee, @danghetau , zici că vrei să-ți iei vreun RADO sau Vaucheron Constantin de zeci de mii de euro, nu un gadget de 100 de €. Zău, ești prea pretențios !

Eu am luat GTR Lite negru, curea silicon care se poate înlocui cu orice alta curea. Nu știu din ce material e, nu s-a zgâriat până acum.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate