Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Xiaomi Amazfit GTR

- - - - -
  • Please log in to reply
161 replies to this topic

danghetau

danghetau

Guru Member

• Grup: Senior Members
Deja GTR Lite de 47mm a primit o reducere pana la 400 de lei: https://www.quickmob...ampaign=compari
La ce se refera 42/47mm, la ecran?

Edited by danghetau, 20 September 2020 - 15:30.

estadrian

estadrian

Member

• Grup: Members
Eu am dat comanda acum. Pe site spune că în 48 ore îl primesc. Revin cu păreri. Sper pozitive. Deși am mai avut de la Amazfit și nu am fost dezamăgit. Vedem.

danghetau

danghetau

Guru Member

Mda, GTR cel de 42mm are ecranul mai mic decat de la Swiss Military de acum, iese din schema.
42/47 se refera la dimensiunile exterioare.

Mai ramane GTS care are ecran dreptunghiular si ceva mai mare, GTR Lite de 47mm care are pret excelent dar nu are GPS si GTR de 47mm care are GPS si memorie interna mai mare iar pretul de asemenea.

primuministru

primuministru

Senior Member

Cum spuneam mai inainte, GPS-ul e bun numai daca vrei sa ai si o harta a traseului parcurs, dar pe mine nu ma coafeaza cu nimic. Nu fac activitati de performanta, pe distante lungi, ci plimbari ocazionale pe distante scurte. In rest datele oferite de catre aplicatia Zepp (distanta, pasi, km, calorii etc) sunt mai mult decat suficiente. Daca adaugi si un cantar Xiaomi Body Composition 2, o sa ai si mai multe date (greutate, indice masa corporala, hidratare, etc )

danghetau

danghetau

Guru Member

Acum vreo 10 ani faceam curse si de peste 120-150 de km cu o cursiera, aveam un Garmin 500 cu HRM care era top atunci si inregistra tot. Descarcam pe laptop si analizam cursele.
Acum nu mai ies pe sosea iar daca o fac nu ma mai intereseaza asa de amanuntit datele, cam toate traseele de sosea din judet sunt facute, ce arata pe ciclocomputer este ok.

Mai mult fac indoor pe o eliptica, nu mai merge computerul din cauza transpiratiei indurate, un astfel de ceas pare sa fie suficient.

Inca sunt in dubii in ce priveste GTR Lite vs GTS.

primuministru

primuministru

Senior Member

Te inteleg, si eu am stat in dubii vreo saptamana, am citit diverse review-uri pe net, vizionat clipuri pe youtube cu GTR Lie vs GTS....etc.Am optat pentru un ceas cu display mai mare si o autonomie mai buna. Sigur, nici cele 15-18 zile nu prea ma multumesc, dar tot e mai bine decat 8-10 zile.
Inainte de GTR Lite am avut un Withings Steel HR, un smartwatch super cu functii multiple si o autonomie de invidiat dar mi-a sarit un telescop si l-am pierdut. Am pierdut si ocazia sa iau acelasi model la 420 lei.

jepetoz

jepetoz

Member

la mine de cand si-au schimbat aplicatia in Zepp nu imi arata numele contactelor care ma suna, numai nr de telefon. Am dat toate permisiunile posibile aplicatiei si nimic, Mergea f bine inainte.
Are cineva aceeasi problema? ceva solutii???

estadrian

estadrian

Member

Cred ca soluția este vechea aplicație Amazfit

primuministru

primuministru

Senior Member

Pe GTR Lite apare și numele contactelor. Aplicația a rămas aceeași,  și-a schimbat doar numele, s-a rebranduit.

estadrian

estadrian

Member

Bine de stiut

jepetoz

jepetoz

Member

o fi vre-un bug pe undeva ca telefonul meu Pixel 4 a trecut pe Android 11, am reinstalat-o, reset ceas si nimic, nu vrea sa arate contactele. Astept urmatorul update.

Edited by jepetoz, 21 September 2020 - 20:42.

danghetau

danghetau

Guru Member

Ia sa va vad acum:
-GTR Lite de 47mm este 400 de lei
-GTR inox 47mm este 500 de lei, ambele la quickmobile
-GTS este 400 de lei, cutie sigilata, pe oleics.

primuministru

primuministru

Senior Member

Unuia ii place rotund, altuia patrat, unui ii place negru, rosu, alb, altuia inox..fiecare alege după preferințe.
Decizia finală e a ta ! Ia-l pe cel care te incanta mai mult.

primuministru

primuministru

Senior Member

Între timp, cât ai stat sa te gândești, ieri s-au lansat noile modele, GTR și GTS 2 care vin cu niste funcții în plus ( ECG, SpO2 etc)  față de modelele anterioare.
Probabil va dura vreo luna-doua până vor apărea și pe piata europeana.

https://xiaomidna.co...mazfit-zenbuds/

danghetau

danghetau

Guru Member

Ieri prin București nu am găsit nici un singur magazin care să aibă aceste modele.
Sa nu mai spun că nici o banala sticla pentru ecranul lui Mix 3 nu era. Doar comanda online.

Studiez linkul când ajung acasă, pe laptop.

primuministru

primuministru

Senior Member

Cum zicea sloganul : online va fi mereu mai simplu.

Edited by primuministru, 23 September 2020 - 11:15.

danghetau

danghetau

Guru Member

Exista vreo locatie stiuta de voi in Bucuresti unde as putea vedea aceste modele GTS si GTR expuse?

ionut_lazar2001

ionut_lazar2001

Member

View Postprimuministru, on 23 septembrie 2020 - 07:21, said:

Între timp, cât ai stat sa te gândești, ieri s-au lansat noile modele, GTR și GTS 2 care vin cu niste funcții în plus ( ECG, SpO2 etc)  față de modelele anterioare.
Probabil va dura vreo luna-doua până vor apărea și pe piata europeana.

https://xiaomidna.co...mazfit-zenbuds/

Arata bine, specificatii bune si pret decent...acum vedem cum vor fi si in realitate, dupa ce apar ceva recenzii despre ambele, GTR și GTS 2

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate