Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Recuperare date Lenevo K6 Note

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
arlina

arlina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 03.04.2006
Buna
am un Lenovo K6 note cu ecran spart si nu-l pot debloca. Stiti vreo posibilitate prin care as putea sa-mi recuperez datele de pe el? In special pozele din concediuPosted Image . Nu a fost conectat la net tot timpul si nu s-a facut sincronizarea in google foto.
Merci.

#2
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,870
  • Înscris: 03.02.2005
Inlocuieste-ti display-ul, din cate vad costa vreo 100 de lei.
Revin, daca cumva aveai card de memorie si aveai setata aplicatia de camera sa salveze pe card, scoate cardul si foloseste-l cu un card reader conectat la un PC/laptop pentru a vedea ce vrei de pe card.
Dar, memoria interna a telefonului nu este accesibila tocmai din motive de securitate, trebuie ca telefonul sa fie deblocat pentru a-i fi accesata memoria interna, iar deblocarea se face prin intermediul ecranului. Asadar, de aceea trebuie inlocuit ecranul.

Edited by Ciubex, 27 August 2019 - 11:18.


#3
arlina

arlina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 03.04.2006

View PostCiubex, on 27 august 2019 - 11:12, said:

Inlocuieste-ti display-ul, din cate vad costa vreo 100 de lei.
Revin, daca cumva aveai card de memorie si aveai setata aplicatia de camera sa salveze pe card, scoate cardul si foloseste-l cu un card reader conectat la un PC/laptop pentru a vedea ce vrei de pe card.
Dar, memoria interna a telefonului nu este accesibila tocmai din motive de securitate, trebuie ca telefonul sa fie deblocat pentru a-i fi accesata memoria interna, iar deblocarea se face prin intermediul ecranului. Asadar, de aceea trebuie inlocuit ecranul.
Merci. e a doua oara cand schimb ecranul....deci nu mai merita investitia. Daca nu mai este alternativa renunt la poze si imi iau alt telefon....asta e.

#4
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Vezi daca accepta sa cone tezi un maus, cu un cablu sau adaptor otg, multe telefoane nu vor. Daca nu tine figura, poti incerca laun service care are un ecran pe stoc, sa-l conecteze provizoriu si sa mute datele pe card.

#5
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Te duci la un service GSM și afli cât costă doar extragerea pozelor din el și eventual afli dacă l-ar cumpăra ei așa cu ecranul spart.

#6
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Tel tau are OTG.
Ia un cablu OTG si conecteaza un mouse.

Legat de Google photos, din cate stiu, actualizarea se face automat cand tel se conecteaza la wifi. Veritica de pe alt dispozitiv contul GPhotos.

View Postarlina, on 27 august 2019 - 11:23, said:

Merci. e a doua oara cand schimb ecranul....deci nu mai merita investitia. Daca nu mai este alternativa renunt la poze si imi iau alt telefon....asta e.
Nu vad legatura. Daca schimbai telef cu 1 luna inainte si nu mai spargeai ecranul la acelasi telefon, de ce ar fi meritat mai mult in cazul asta ipotetic decat in sit ta? Mi se pare tot aia.

Pe viitor, tine Gphotos la zi si, daca nu folosesti cardul pt stocarea pozelor (nici eu nu prea il folosesc decat ocazional cand se umple mem interna intre backupuri Gphotos), tine activate "Developer Options".

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate