Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Lantul de la gat

  • Please log in to reply
7 replies to this topic

Poll: Lantul de la gat (22 member(s) have cast votes)

Ai lant la gat?

  1. Da, am un lantisor la gat (1 votes [4.55%])

    Percentage of vote: 4.55%

  2. Da, am un lant la gat (3 votes [13.64%])

    Percentage of vote: 13.64%

  3. Nu (17 votes [77.27%])

    Percentage of vote: 77.27%

  4. Am tatuat un lant la gat (1 votes [4.55%])

    Percentage of vote: 4.55%

Vote Guests cannot vote

#1
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,457
  • Înscris: 30.10.2003
Unii poarta lantul pe plaja. Altii il poarta discret sub tricou sau camasa. Altii il poarta peste tricou la vedere. Ce semnifica pentru voi lantul pe care il purtati la gat?

Cand aveam 10 ani eram innebunit dupa lantisor cu cruciulita, mi se pare cool atunci, dar mi-a trecut repede :)

#2
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,528
  • Înscris: 01.08.2006
Mai demult am purtat si eu, cand eram adolescent. Dar mi-a trecut. Atunci parea cool sa port nu stiu ce bazaconie la gat. Acum mi se pare doar o pierdere de vreme/de energie sa mai am grija si de ala la gat. Port verigheta si cam atat, nu prea inteleg asta cu bijuteriile, nu-i de mine.
La o femeie inteleg, un inel, cercei, un colier/lantisor bine ales la imbracaminte de ocazie. La barbati parca nu merge sa-ti pui un lantisor de 2mm si din alea groase chiar nu prefer :).
Probabil, la origini, lantul ala e un semn de bunastare. Dar la cate metode sunt azi sa-ti arati bunastarea, nu mai e ceva neaparat. Asta pentru cine vrea sa-si arate bunastarea prin asa ceva.

#3
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 Bursul, on 27 august 2019 - 09:25, said:


Cand aveam 10 ani eram innebunit dupa lantisor cu cruciulita, mi se pare cool atunci, dar mi-a trecut repede :)
Te cred, în germania nu mai e voie cu cruci la gat...doar cu mana lu Fatima
Eu îmi port lantu cu cruce 24/24

Edited by I2O, 27 August 2019 - 19:41.


#4
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,448
  • Înscris: 15.06.2007

 Bursul, on 27 august 2019 - 09:25, said:

Unii poarta lantul pe plaja. Altii il poarta discret sub tricou sau camasa. Altii il poarta peste tricou la vedere. Ce semnifica pentru voi lantul pe care il purtati la gat?

Cand aveam 10 ani eram innebunit dupa lantisor cu cruciulita, mi se pare cool atunci, dar mi-a trecut repede :)
un soi de lesa din metal pretios.  
Nu e bun de nimic, unii se umplu de negi pe piele de la el, ca se freaca si se inmultesc daca aveai deja unul, sau ai luat un lant deja purtat. E bun de dat la amanet. Nu port nimic, nici macar  ceas.

Edited by tfmercedez, 03 September 2019 - 22:31.


#5
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,457
  • Înscris: 30.10.2003
Pare-se ca nu-s multi softepdisti cu lantisor la gat.

#6
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Softpedistii sunt bastani.....

#7
adigalateanuu

adigalateanuu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 11.01.2021
Consider ca lantisorul conteaza cum il porti in functie de ce porti in partea de sus. Spre exemplu la tricou merge pe interior, daca e un pulover merge pe interior. Daca e un pulover cu guler pe exterior, la camasa pe interior si se vede doar daca deschizi un nasture sau doi dupa preferințe, la hanorac pe interior, etc. Depinde si din ce e lantisorul si cat de gros/subțiere este. Oricum e vorba despre pareri impartite.

#8
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,457
  • Înscris: 30.10.2003
Dar de ce ai lantisor la gat?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate