Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...
 

Aplicatie respins automat apeluri dupa o anumita ora

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
bdx100

bdx100

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,508
  • Înscris: 03.06.2019
Iphone :
Configurari
Telefon
Apeluri
Raspuns prin sms ( si scrii mesajul dorit ) .

#20
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,885
  • Înscris: 29.06.2006
blacklist pe care il folosesc eu se poate programa pe intervalele dorite sa dea reject, doar ca nu trimite sms, in schimb se poate seta telefonul din redirectionari ca atunci cand e ocupat sa redirijeze apelul catre mesagerie....in mesagerie lasi un mesaj inregistrat " programul de lucru este intre orele 9-17, va rog reveniti in orele de program" si gata. Nu asculti mesajele lasate de cei care suna, ai informat oamenii e suficient, blacklistul ii trimite automat la casuta.

Edited by xcit, 27 August 2019 - 05:51.


#21
romvic

romvic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 16.08.2019
Daca Google un stie, noi de unde amaru' nostru sa stim?

#22
amami

amami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,657
  • Înscris: 20.09.2010

View Postmihai_costea, on 26 august 2019 - 21:17, said:

Am avut placerea sa incerc sa iau legatura cu o companie in jurul orei 17:00 si am fost intampinat de un robot care ma anunta ca "au iesit  din program si sunt rugat sa revin dupa ora xx:xx pentru a putea lua legatura cu cineva din firma".
Firma respectiva avea centrala telefonica.
Si tot la centrala telefonica se intimpla ca atunci cind suni sa raspunda o voce de robot  in felul urmator:
pentru serviciul aaa apasa pe tasta 1
pentru serviciul bbb apasa tasta 2
pentru serviciul ccc apasa tasta 3.

Tu spui
"In ultimul timp ma confrunt cu o problema in firma. Mai exact ma trezesc dimineata, cand ajung la birou, cu 20-30-50 apeluri primite de la ora inchiderii si pana in acea dimineata."
Daca ai firma, si ajungi dimineata la birou, pe ce telefon gasesti apelurile? Pe mobil? Posted Image

#23
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Exista tone de aplicatii black list / reject call, care au si notificare prin SMS.
Eu am folosit astea, nu mai stiu daca au si SMS, nu am folosit optiunea aia.
Nu mai retin exact cum a functionat fiecare aplicatie, le-am folosit demult.
https://play.google....ker.callblocker
https://play.google....com.lowveld.ucs
https://play.google....ontapps.android
https://play.google....re.phoneblocker
Vezi ca unele / majoritatea / toate aplicatiile nu reusesc sa respinga IMEDIAT apelul./
E posibil sa se mai aprinda ecraul / sa sune o data.... inainte de resepingere

Pe de alta parte, cauta si tu pe google din astea... testeaza citeva....

#24
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,869
  • Înscris: 03.02.2005
Cum sa zic, daca solutia e pentru o firma atunci ar trebui o abordare profesionala, nu o carpeala, eventual si una "moka".
Apelezi la o solutie ce implica o centrala telefonica si un raspuns automat in afara programelor de program, fie prestabilit, fie setat manual.
Sau mai nou o "centrala virtuala", daca nu ma insel cei de la Vodafone au asa ceva: Ce înseamnă Cloud Voice?.

Edited by Ciubex, 27 August 2019 - 11:11.


#25
khyraell

khyraell

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.04.2022
Eu am reușit să fac acest lucru foarte simplu cu Bixby Routines, preinstalat in majoritatea versiunilor pentru Samsung Galaxy. Poți seta în funcție de ora sau locație anumite rutine. Gen intre anumite ore respinge automat apelurile, trimițând un SMS. Același lucru poate să îl facă detectând ajutat locația. Adică poți să pleci cu telefonul acasă , iar când părăsești locul de munca se activează rutina stabilită.
Bănuiesc poate face același lucru și Siri pe iphone

#26
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,212
  • Înscris: 12.02.2014

View Postmihai_costea, on 26 august 2019 - 21:17, said:

Buna seara oameni faini. In ultimul timp ma confrunt cu o problema in firma. Mai exact ma trezesc dimineata, cand ajung la birou, cu 20-30-50 apeluri primite de la ora inchiderii si pana in acea dimineata.
Am avut placerea sa incerc sa iau legatura cu o companie in jurul orei 17:00 si am fost intampinat de un robot care ma anunta ca "au iesit  din program si sunt rugat sa revin dupa ora xx:xx pentru a putea lua legatura cu cineva din firma".

Intrebarea mea vine acum. Stiti vreun soft care sa faca acest lucru? Indiferent de platforma iphone/android, indiferent de cartela (in acest moment este vorba de orange pe telefonul din firma). Ma intereseaza ca dupa o ora prestabilita sa intre un robot care sa anunte de la ce ora ne pot contacta SAU, dupa o anumita ora apelul sa se intrerupa si sa primeasca imediat un sms inapoi cu acest mesaj.

Va multumesc!

Eu folosesc Do It Later. Nu respinge apelurile, dar poate trimite automat mesaje apelurilor sau sms-urilor la care nu le raspunzi.
Poti sa-i setezi o gramada de task-uri, activabile pe baza unor planuri zilnice sau orare, etc. Il apreciez maxim.
L-am instalat din ApkPure, am platit si o taxa de achizitie, nu mai stiu cat, vreo 30-40 lei, pentru licenta lifetime.
Atasez aici si niste capturi de ecran, relevante. Recomand!

Attached Files



Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate