Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Obligatie colet nedorit primit prin posta romana

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#55
emilmihai

emilmihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 01.09.2009
Ieri am cumparat ceva pe site-ul ala plin de tzepari(OLX) si ala a preferat sa vina el cu masina de la 90+km in loc sa trimita prin curier de frica sa nu cumva sa nu ridic coletul!suma.vre-o 540lei+benzina!cred ca era patit,ca ce nu puteam sa ii dau o adresa falsa si sa il pun pe drum?!

#56
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008
Mai am si eu pe olx vreo 2 chestii. Am si scris acolo ca vand doar in judet si ca ma deplasez personal. In felul asta mi-am selectat posibilii clienti seriosi.

#57
LOLkekLOL

LOLkekLOL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 29.07.2019
nu inteleg de ce nu folositi okazii, protejeaza in mare parte si pe cumparatori si pe vanzatori...

#58
emilmihai

emilmihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 01.09.2009

View PostLOLkekLOL, on 26 septembrie 2019 - 10:02, said:

nu inteleg de ce nu folositi okazii, protejeaza in mare parte si pe cumparatori si pe vanzatori...
Pt ca acolo trebuie sa dea o suma de bani pt fiecare vanzare!Si sunt zgarciti!

#59
mikaell

mikaell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,900
  • Înscris: 24.12.2010
okazii sunt ok pentru cei ce vand ocazional, au comision decent (3% pentru electronice in cazul meu, mi se pare de bun simt). iar dupa primele 100 de produse listate te taxeaza 0.01 euro pe produs.
chestia smechera este ca odata finalizata comanda, banii sunt blocati pe "drum" adica nici la cumparator nici la vanzator iar cumparatorul are timp 3 zile ca sa isi dea acceptul daca produsul este ce trebuie abia apoi iti primesti banii. plus ca okazii au contract preferential cu fan courier, tin minte ca la 2kg pe colet plateam undeva la 12 lei, adica super ok.

de tepari n-am avut parte insa ma intreb ce se intampla daca respectivul cumparator primeste produsul si rau intentionat il strica iar apoi face retur in primele 3 zile?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate