Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

The Mandalorian (2019)

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
353 replies to this topic

#73
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,660
  • Înscris: 29.12.2016
Si mie imi place si il astept cu nerabdare. Daca aparea serialul acum 20 de ani rupea tot. Nici acum nu e de ocolit.

Spoiler

Edited by 2Unlimited, 02 December 2019 - 09:43.


#74
gepres

gepres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,951
  • Înscris: 09.04.2005
Din păcate trademark-ul Disney prevalează asupra francizei Star Wars

Cîștigă Hannah Montana!

Quote

Disney Channel va contribui la diversificarea audientei Jetix, alcatuita pana acum in principal din baieti cu varsta cuprinsa intre 4 si 10 ani, catre copii cu varsta intre 6 si 14 ani si familiile lor

Posted Image

Edited by gepres, 02 December 2019 - 15:33.


#75
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004

 Mizu, on 30 noiembrie 2019 - 10:56, said:

E bunicel ca divertisment, doar ca nu rupe gura targului cum ar fi vrut Apple.

Nu e ca Got, la care cand se termina episodul injurai ca ai de asteptat inca o saptamana pentru urmatorul.

E laudabil ca tipa nu arata ca o anorexica, insa bataia aia intre ei m-a facut sa dau ochii peste cap, Mandalorianul in armura completa si tipa in armura de Xena Printesa Razboinica, i-a dat o palma dupa cap incat ala a sarit ca de pe trambulina.

Rupe destul se pare. Vor face bani mulți și va repune pe picioare SW, dacă sunt cât de cât atenți. Cel mai mare on demand rating de până acum. A depășit GoT în cele mai bune zile. Cea mai mare rată de revizionare înregistrată vreodată. Cel mai îndrăgit personaj apărut vreodată. Deci, rău nu e sigur pentru ei.

Iar Gina Carano nu m-a atras niciodată extrem de tare, dar este făcută pentru rolul ăsta. Să vedem cum o dezvoltă. Au ales bine.

#76
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,147
  • Înscris: 19.09.2005
relanseaza tot sw.


#77
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,824
  • Înscris: 10.12.2006
Ai un link unde scrie ca a depasit Got la altceva decat buget? Nu gasesc pe Google decat comparatii din astea cu bugetul.

#78
rigmarole

rigmarole

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,886
  • Înscris: 29.01.2019
Comentariile alor mei:

Ala mic: baby-yoda in sus, baby-yoda in jos
Ala mijlociu: Faza cu AT-ST a fost misto
Ala mare: zice ca nu i-a placut, dar se uita atent la tipa

#79
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
Nu găsești pentru că GoT nici nu ocupa poziția de lider la așa ceva. Înainte de Mando, a fost Stranger Things.

Da, aș zice că Gina e for the win aici. Te uiți la ea și simți că e ce trebuie ca prezență.

#80
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,824
  • Înscris: 10.12.2006
Intelegeti-va si revin sa vad concluzia.

 c6t9, on 02 decembrie 2019 - 18:57, said:

Cel mai mare on demand rating de până acum. A depășit GoT în cele mai bune zile. Cea mai mare rată de revizionare înregistrată vreodată. Cel mai îndrăgit personaj apărut vreodată.

 c6t9, on 02 decembrie 2019 - 19:48, said:

Nu găsești pentru că GoT nici nu ocupa poziția de lider la așa ceva. Înainte de Mando, a fost Stranger Things.


#81
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
Păi ce concluzie? Înțeleg că te-a impresionat GoT, dar lumea nu a gravitat peste tot numai în jurul lui și sincer nu cred că are viitor universul. Deja o serie anulată. Cealaltă am înțeles că scârțâie și ea. Păcat. Ar avea potențial cu multe, dacă renunță la rahatul de subverting expectations în moduri imbecile.
Înainte de Mando, pe primul loc era sezonul 2 din Stranger Things (din 2017). Deci GoT ar fi avut șanse să treacă înaintea lui, doar că n-a fost cazul. Dintre producțiile HBO, Chernobyl este și el înaintea GoT la asta. Ba este și cel mai apreciat serial. Nu cred că au visat ăia de la HBO ce va face Chernobyl, altfel nu-l puneau ca serial de linia a doua. S-au trezit într-un succes complet neașteptat.
Dar să ne gândim cât de mic e Mando și câte reușește. De asta am spus că rupe destul. 4 episoade mici. Totul bazat pe o păpușă (da, au folosit o păpușă reală), care se pare că este cel mai îndrăgit personaj. Știi cum filmele alea cu pisici au catralioane de vizionări? Cam așa stă treaba, dar asta e altă discuție. Din ce declara Favreau, succesul nu a fost totuși anticipat și și-au luat niște măsuri de siguranță în caz de ceva. Dar baby yoda este un fenomen, care probabil nu va dispărea niciodată din memoria colectivă. Ca fapt divers, se pare că cel mai popular personaj din univers înainte, a fost Darth Vader. Era momentul pentru o schimbare.

Un Shock trooper, deși la Rebeli e mai greu de știut concret, ar fi avut potențial pentru ce s-a întâmplat. Puteau fi special făcuți pentru luptă, un fel de mini boss din joc. Oricum erau soldați/mercenari de elită cu potențial undeva foarte sus. Cum zice ea, i-au trimis singuri să rezolve probleme, fără niciun suport de vreun fel, ceea ce era atipic. Dar trebuie să fi văzut și seriile animate ca să înțelegi mai mult legat de asta, care după mine au fost mult peste filmele artistice. De fapt sunt multe elemente care au sens numai dacă mai cunoști câte ceva din toate filmele de până acum, însă introduc și chestii noi sau relativ noi. De exemplu arma lui este folosită pentru prima dată, dar există o referință că Boba Fett ar fi avut una. Deși Mando este în principiu noul Jango Fett sau adevăratul mandalorian Jango Fett. Pentru că cel original nu fusese adeptul this is the way. Îl reproduce însă din multe puncte de vedere. Apropo, "this is the way" și "I have spoken", sunt foarte populare și s-ar putea să rămână așa multă vreme. Le întâlnesc în prostie pe platformele online.

#82
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
Alt seria care dacă nu ar scrie sw pe el ar fi de duzină, mi-a adus aminte de serialele anilor 90. Cum se compară cu got ? Jfc

#83
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
Așa mi-aș fi imaginat și eu, dar realitatea e foarte ciudată. S-ar putea să ți se pară cu atât mai ciudată dacă n-ai auzit niciodată de porgi-porg până azi.

#84
catalinn

catalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,844
  • Înscris: 25.10.2004

 2Unlimited, on 18 noiembrie 2019 - 12:48, said:

N-ai inteles, aici adevaratul "mandalorian" e baby Yoda Posted Image
[ https://i.ibb.co/s6TqjBQ/mandalorian.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#85
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,824
  • Înscris: 10.12.2006
Episodul 5 a fost ca inexistent, nimic interesant. Pana la urma e nevoie de mai mult decat o mascota draguta ca sa mentii interesul oamenilor.

Edited by Mizu, 07 December 2019 - 11:38.


#86
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
E build up pentru altceva. Episod omagiu (https://www.yahoo.co...-232314419.html) și un milion de referințe către universul Star Wars, care trezesc interesul chiar și din partea celor care nu îl cunosc. De exemplu mulți au căutat zgomotul făcut de baby yoda, numai să-l găsească la Obi Wan. Când am văzut explozia la început, am înțeles ce vor să facă.
Dar buba este că la un serial atât de scurt pe episod și sezon, practic e aiurea să faci ceva numai cu asta. Chiar dacă am tot văzut destui spunând că a meritat să fie sacrificat un episod pentru asta.

#87
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,824
  • Înscris: 10.12.2006
Serialul chiar are atmosfera primei trilogii Star Wars, de asta il si urmaresc, dar eu am asteptari mai mari de la acel univers, nu doar atmosfera si o mascota draguta.

Daca se pregateste terenul pentru ceva mai mare e super.

#88
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Yoda asta mic e yoda ăla bătrân care apare în filmele vechi?

#89
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
Și dacă se pregătește, mă tem că va fi, fie scurt momentul, fie întinsă pe o perioadă îndelungată pregătirea pentru ceva deosebit. Zic asta pentru că par luați prin surprindere de succes.
Situația e oarecum ciudată, cel puțin din ce-au declarat. Succesul pare complet neașteptat, deși am tot presupus că baby yoda a fost ales fix pentru că lucrează la un nivel care a atras cam tot ce se putea.

 I2O, on 07 decembrie 2019 - 12:39, said:

Yoda asta mic e yoda ăla bătrân care apare în filmele vechi?

Pot face absolut orice. Au fost suficient de deștepți să-l lase pe Yoda într-un mare mister. Dar fiind atât de mult nescris, ar fi păcat să nu scrie ceva frumos. Pentru că orice decizie luată, va rămâne în univers așa.

#90
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Interesant...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate