Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 

The Mandalorian (2019)

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
353 replies to this topic

#235
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003

View Posteiffel, on 20 decembrie 2020 - 11:12, said:

Voua nu vi s-a parut ca scena cu Luke seamana aproape la indigo cu Vader in  Rogue One ?
Nu!

#236
kyrre

kyrre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,954
  • Înscris: 27.05.2010
Fain ultimul episod. Si juniorului i-a placut.

Acum sa fiu si eu un pic carcotas. Avand in vedere cele 2 filma SW, 7,8,9 Luke nu pare sa fi facut o treaba prea buna antrenandu-l pe Groth, nu-i asa?

#237
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011
Aia a lui Vader a fost mult mai faina. Rogue One a fost cel mai reusit film din seria asta noua. De departe cel mai bun!

#238
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Serialele la care m-am uitat nu au aceeasi dinamica ca si fimele. Nici jocul actorilor nu e acelasi. De aia nu ma prea uit la ele.
Nici The Mandalorian nu face exceptie. Dar e de inteles. Timp scurt, bani putini.
Un episod care mi-a placut mult a fost Chapter 12 The Siege, a avut actiune destul de faina.
Din pacate Luke a fost pe calculator. Era mult mai bine daca il luau pe Stan ala, chiar daca nu semana prea mult cu Luke.

Edited by Bursul, 25 December 2020 - 22:23.


#239
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,374
  • Înscris: 15.11.2005
https://arhiblog.ro/...LEpkqVQi3Doo-94

#240
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,003
  • Înscris: 20.06.2005
A fost ok seria pana acum. Scurte si intense. Pana si sotia a fost captivatã, asta chiar daca nu e genul ei. Poate o conving si cu Westworld...

#241
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Orgasme la aparitia lui Luke:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/BTSsul8tPvU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#242
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
S-ar parea dupa ultimele zvonuri ca se duce o batalie ptr putere la Lucas Film intre factiunea Kennedy si feministele ei si factiunea mandaloriana - Favreu - Filoni.

Kennedy vrea sa o elimine pe Cara Dune din serial - ceva declaratii ale actritei au deranjat-o.
A dat ordin sa fie modificat si afisul ptr Sezonul 3 - artistul a postat pe Twitter inclusiv un film cu stergerea ei din afis si desenara lui Ashoka Tano in loc. Ulterio sters la presiunea madam Kennedy, dar l-au salvat destui.

Mai a aparut un zvon cum ca vor apare  in serial si Han Solo si Chewbacca.

#243
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,374
  • Înscris: 15.11.2005
Cam naspa ce zici acolo...daca se duce Favreu sa dus si mandalorianul, o sa se indrepte spre discovery.
Nu stiu ce e atata agitatie cu Cara. Din partea mea, la revedere, drum bun. Mie sincer mi s-a parut neconvingatoare, chestie de gusturi

#244
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,770
  • Înscris: 07.01.2012

View PostAlecsandru010, on 25 decembrie 2020 - 21:40, said:

Aia a lui Vader a fost mult mai faina. Rogue One a fost cel mai reusit film din seria asta noua. De departe cel mai bun!
Pentru că în mare parte scena era construită pe teroarea rebelilor. Androizii nu aveau ce teroare să simtă. Culoarul îngust, lumina stinsă și faptul că victimele  erau asemănătoare cu spectatorul contribuiau la imaginea de film horror. Luke în schimb era un bărbat de serviciu făcând curățenie pe un coridor.

Edited by iulian_k, 01 February 2021 - 00:53.


#245
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Cam naspa ce zici acolo...daca se duce Favreu sa dus si mandalorianul,
Mai mult se clatina scaunul lui Madam. Ptr ca mandalorianul e singurul care a avut succes major.
De unde si intentia ei de a-l sabota cumva.
Se pare ca e un razboi in toata regula acolo.

#246
Ramuran

Ramuran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,789
  • Înscris: 16.01.2017
Rogue One e un film serios cu buget mare, nu intra in comparatie cu un serial TV cu buget redus.

#247
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Corect, asta s-ar putea traduce ca regizorul poate trage duble pana cand ii iese perfect. La seriale bugetul fiind redus si timpul e limitat.

#248
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Pai Rogue One e intr-adevar singurul care a fost apreciat, dare si o exceptie - Regizorul si scenaristii au avut man libera sa faca ce vor atata vreme cat la final mor toti. Oareum si idn cauza asta - a fost un film fara continuare, facut doar ca o umplutura.

#249
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Si sursele mele au fost bune iarasi... :(
https://www.ign.com/...m?sf138099178=1

#250
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,885
  • Înscris: 12.03.2010

View Posteiffel, on 11 februarie 2021 - 09:16, said:

Nu e nici o paguba, avea un rol suficient de secundar cit sa nu conteze daca dispare din serial (comparativ cu tipul din Expanse, care era un personaj principal). Tipa trebuia data afara dupa sezonul 1, cind s-a ingrasat ca o vaca, dar a fost pastrata ca sa le cinte-n struna unor amatori de UFC, care culmea, îs mai isterici decit leftarzii pe care acuza de cancel culture. Nu i-am auzit pe righttarzi cîrîind ceva despre free speech cind Kapernick sau Kathy Griffin au fost aruncati sub autobuz ca s-au pșat in gura lui Trump.

N-am nimic cu fatuca asta, in afara ca e proasta, la inceput mi-a placut si mie ideea sa apara in filme niste unele care chiar ar putea smotoci niste barbati parte-n parte, nu doar prin efecte speciale, dar tot a fost timpita intilnirea ei cu Mandalorianul, cind sa apucat să-l ia la pumni pe ala cu masca si armura de beskar. In rest a fost umplutura iar in sezonul 2 a fist ridicola cum dadea pe-afara din costumul pe care l-a purtat in sezonul 1.

#251
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
Wow, era simpatic personajul si actrita parea de treaba.
Acum vad ca e Trumpista si militeaza impotriva purtarii mastii Posted Image
Dupa atatea luni unii artisti tot n-au invatat sa-ti tina opiniile politice pentru ei.

Cara Dune
[ https://i.pinimg.com/originals/37/93/63/379363c34872ad96292a9911ba00c78e.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#252
adds

adds

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 706
  • Înscris: 08.10.2007
Ce legatura are talentul(discutabil sau nu) cu opiniile ei politice? Daca e trumpista inseamna ca nu mi-ar mai fi placut in rolul din Mandalorian? Pacat....

Edited by adds, 12 February 2021 - 16:05.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate