Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

3G/4G XS Max

  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
geodamian

geodamian

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 25.06.2017
Salut! Am si eu o problema la un xs max si anume : am in bara de semnal 4/4 liniute si pe 3g si pe 4g vocea functioneaza dar internetul nu.. are momente si momente .. nu este din vina operatorului deoarece am schimbat si sim ul si l am bagat si n alt telefon ! Am incercat sa dau si factory reset cu iTunes degeaba am resetat si network setting la fel .. in zadar.Acum intrebarea este daca s a mai confruntat cineva cu asemenea problema si daca l as trimite in garantie as avea sanse sa mi l schimbe?


#2
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
De schimbat, ma indoiesc. Daca l-ai resetat si nici de la operator nu e, cea mai buna varianta e garantia. Altfel te vei uita la el ca la tablou.

Daca esti pe Orange cu abonament, ai incercat e-sim?

Edited by Pololica, 23 August 2019 - 08:26.


#3
geodamian

geodamian

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 25.06.2017
am avut si e-sim la fel facea acum am trecut din nou pe sim
normal

#4
vali79m

vali79m

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 04.05.2006
Buna seara, am de vreo 2 saptamani la XS Max urmatoare problema: pe parcursul unei zi nu imi ma funtioneaza internetul desi in bara imi arata activ. Initial am crezut ca e de la cartela dar am schimbat-o si face la fel, am dat si reset la configurari de retea. Astazi sun la Vodafone si imi comunica ca este o problema din IOS 13 si ca au trimis de vreo 2 saptamani la Apple problema dar ca nu au primit inca niciun raspuns. Ca sa imi functioneze internetul trebuie a inchid si sa deschid telefonul de 2-3 ori.
A mai patit cineva aceasta problema la Orange? Imi vine greu a crede ca e doar la Vodafone.

Edited by vali79m, 13 October 2019 - 22:02.


#5
Garkan

Garkan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 08.05.2017
Am avut ios 13 pe xs max+orange, nu au fost probleme. Acum am xr+orange+ios13 si nu sunt nici pe acesta probleme cu datele.

#6
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Eu am avut mereu problema asta. Si pe primul X, si pe al doilea. Trebuie sa dezactivei 4G-ul si iti va merge pe 3G. Apoi reactivezi 4G si va merge iarasi. Am fost pe Three UK, iar acum m-am portat pe Vodafone UK. Astept sa vad daca problema exista si la noul operator.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate