Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54
 Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

Vacanta in Turcia luna octombrie

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,216
  • Înscris: 25.04.2012
Salutare, vrem sa mergem in concediu in Turcia, perioada e putin mai ciudata si de-asta as fi vrut cateva info despre cum e vremea la sfarsitul lunii Octombrie in Antalya? Mergem pentru plaja si stat in apa. Suntem o familie cu copil de 4 ani. Am gasit acest hotel Armas Saray Regency in Side, Antalya, all inclusive.

#2
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,574
  • Înscris: 17.08.2007
S-ar putea sa fie ok. Iti inchipui ca nimeni nu poate garanta ceva. Vezi ca sunt pe net multe situri care contine date meteo istorice si poti vedea cum a fost in anii trecuti.

#3
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 22.09.2013
Pasapoarte? hartie pt minor semnata?

#4
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007
Ce hârtie?

#5
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,216
  • Înscris: 25.04.2012
intrebarea mea era alta, de acte stiu. merci

#6
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 22.09.2013
Nu de alta, dar am intalnit multe cazuri in care o agentie prezinta tot, si uita sa zica de acte.

#7
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,216
  • Înscris: 25.04.2012
ah, asta nu e problema, ma interesez eu de acte :D

#8
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

View PostDeenman, on 11 august 2019 - 23:00, said:

hartie pt minor semnata?
Semanata de cine ? Daca merg ambii parinti cu progenitura despre ce hartie vorbesti ?

#9
ananiamadalin

ananiamadalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 04.06.2018
Merită Turcia, am prieteni care merg acolo de 5 ani de zile și aproape au vizitat-o toată, au o mâncare extraordinară și sunt niște oameni curați turcii.

#10
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,912
  • Înscris: 25.06.2007

 jimi91, on 12 august 2019 - 03:56, said:

lucreaza la stat :)....va dau astia cupoane ? care e chestia cu turcia
E mai ieftin decât in Maldive sau in Florida.

#11
Sabinatu

Sabinatu

    Never give up, never surrender

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.06.2011
Ai aici temperatura apei, pe zile. E de bine :D

https://seatemperatu...emperature.html

#12
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006

 debusy, on 11 august 2019 - 23:06, said:

intrebarea mea era alta, de acte stiu. merci
Ce fel de acte vrei sa stii
1- Trebuie pasaport, ( vababil min 155 zile )
2- dc  mergi cu masina  verifica carte verde trb  valabila pt  turcia, dc nu esti propierat la masina  trb  contract comodat /  tradus / legalizat de la ambasada
3- pt minor  pt pasaport  , dc  iese din Romania cu un singur parint  trb declaratie de la notar , intrare turcia nu intreaba nimeni /  nici la iesire
4- recomand asigurare medical pt turcia

alta intrebare  ?   :)

#13
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,216
  • Înscris: 25.04.2012
aoleu gucci, merci ca te-ai straduit oztan, insa tocmai acolo scrisesem ca nu intreb de acte :D

#14
Gbr_smt

Gbr_smt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,330
  • Înscris: 29.09.2011

 jimi91, on 12 august 2019 - 03:56, said:

mai dar, toata lumea merge in Turcia in vacanta ? mai stiu cateva persoane, care la fel, merg in antalya....ce au in comun toti ? lucreaza la stat Posted Image....va dau astia cupoane ? care e chestia cu turcia
chestia cu turcii este ca au niste preturi corecte si de bun simt, servicii ireprosabile si curatenie foarte mare.
am fost cu doamna mea anul acesta 1-8 iunie in Antalya, 1200 de euro amandoi, ultra all inclusive, resort de 5 stele, transport cu avionul si de la aeroport la hotel inclus.
du-te o saptamana la Eforie, iti garantez ca te apropii cu siguranta de banii astia, daca nu cumva si sari peste..

#15
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
La inceputul lunii Octombrie e ok ish. La sfarsit e rece, la modul ca se raceste apa destul de mult.

Mergeti si voi in alta parte, nu la mare. Mardin, Rize, Izmir... nu doar in cusca la all inclusive.

#16
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006
pt ca in turcia investeste la turist , dc intoarce de la turcia multumit sigur anul vine din nou  si vine cu prieten  :)

#17
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
Turcia are turism si pe langa zoo-ul din all inclusive. In fine, nu cred ca e nevoie de explicatii.

#18
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,725
  • Înscris: 14.10.2008
Depinde de noroc, in octombrie pot fi furtuni si ploi. Eu merg mereu in Antalya (acum sunt in Kemer) inca din 2008, daca in Romania vremea iti poate strica zile de plaja, in Turcia in iulie si august ai vremea buna garantata 100%, niciodata vara nu se poate strica atat de rau incat sa nu poti face plaja, iar apa e dementiala.

 Lex404, on 12 august 2019 - 08:19, said:

Turcia are turism si pe langa zoo-ul din all inclusive. In fine, nu cred ca e nevoie de explicatii.
Cine vrea renunta la cateva zile din sejurul la hotel si isi ia excursii cu autocarul. Am vizitat in 2008 cateva obiective. Dupa aceea nu am mai vrut, am refuzat politicos agentul care vine sa stea de vorba cu noi in a doua zi de la sosire.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate