Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 

Kit de programare PNI PSR230 pentru statii radio PNI PMR R20 si R30 - Suport, Testare, Pareri

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 21.01.2013
Kit de programare PNI PSR230 pentru statii radio PNI PMR R20 si R30 suport tehnic, informatii, detalii, testare si pareri ale posesorilor, utilizatorilor sau viitorilor utilizatori.
[ https://www.pni.ro/media/catalog/product/cache/949d51c48d65f2e67a8d66492b5143dc/P/N/PNIPSR2030_2.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]





[ https://cdn.mo.ro/leaflets/5704/kit-programare-pmr-pni-r30-r20.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Software pentru programare statii PNI PMR R20 si R30


Software-ul inclus pe CD permite personalizarea anumitor parametri pe fiecare canal in parte, cum ar fi: puterea de emisie, frecventa, codurile CTCSS/DCS, activarea/dezactivarea functiei Scan, nivelul de SQ sau VOX.

[ https://cdn.mo.ro/products/26980_smsn.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Caracteristici principale

Compatibil cu Statie radio UHF portabila PNI PMR R30 si PNI PMR R20
Pachetul contine

CD Software -  Da
Cablu de programare - Da

#2
petruro

petruro

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.10.2019
Driverele cablul s-au instalat automat pe Win 10, fără să fie nevoie de driverele de pe CD furnizat. Cablu a funcționat perfect cu aplicația furnizata de PNI și cu Chirp
Parametri care pot fi modificați sunt generici ,iar cei care pot fi schimbați cu adevărat depind de caracteristicile stației. Raportul utilitate/ preț este dat de ce iți dorești să schimbi cu acest cablu.

#3
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 21.01.2013

View Postpetruro, on 13 noiembrie 2019 - 22:05, said:

Driverele cablul s-au instalat automat pe Win 10, fără să fie nevoie de driverele de pe CD furnizat. Cablu a funcționat perfect cu aplicația furnizata de PNI și cu Chirp
Parametri care pot fi modificați sunt generici ,iar cei care pot fi schimbați cu adevărat depind de caracteristicile stației. Raportul utilitate/ preț este dat de ce iți dorești să schimbi cu acest cablu.
Multumim!

Vezi si alte oferet de BalckFiday

#4
survivalinstructor

survivalinstructor

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 01.01.2020
La unele lucruri sunt expert, la altele o mai "bunghesc" da' la unele sunt "pamant" (de flori, "compost" de-a dreptul Posted Image) );in ultima categorie se inscrie programarea statiilor, Exista oare si un manual de utilizare al acestui software care se livreaza impreuna cu acesta sau risc sa ma uit la el "ca vitelul"?

Edited by Dany_Darke, 01 January 2020 - 19:27.


#5
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 21.01.2013

View Postsurvivalinstructor, on 01 ianuarie 2020 - 17:29, said:

La unele lucruri sunt expert, la altele o mai "bunghesc" da' la unele sunt "pamant" (de flori, "compost" de-a dreptul Posted Image) );in ultima categorie se inscrie programarea statiilor, Exista oare si un manual de utilizare al acestui software care se livreaza impreuna cu acesta sau risc sa ma uit la el "ca vitelul"?

Nu exista un manual de utilizare pentru acest kit de programare

#6
fologeam

fologeam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 15.07.2006
Va salut!Am cumparat doua statii PNI PMR R30 Pro.
Dorind sa le programez pentru ca sunt foarte multi utilizatori de statii PMR in zona mea am cumparat de la dumneavoastra kit-ul de programare PNI PSR230.
Am instalat aplicatia PNI si am conectat cablul la pc.Am vazut ca s-a instalat automat un driver in windows 10.
Am deschis aplicatia PNI am setat portul 4 asa cum apare cablul in device manager.
Cand doresc sa citesc datele statiei prin intemediul aplicatiei PNI aceasta da eroarea "failure" si nu inteleg de ce.
Am facut eu ceva gresit,este defect cablul sau nu este compatbil cablul cu statia?Am vazut pe cd-ul care a venit cu statia ca sunt mai multe drivere si nu este clar care trebuie instalat.
Va rog sa imi spuneti cum sa procedez ca sa scap de eroarea "failure" si sa pot programa cele doua statii.
Multumesc!

#7
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 21.01.2013
fologeam : v-au raspuns colegii mei astazi . Urmarim situatia, vom testa produsul trimis la garantie si revenim cu raspuns actre dumneavoastra.

#8
fologeam

fologeam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 15.07.2006
Cablul a fost constatat defect si in consecinta cei de la PNI l-au schimbat foarte rapid,l-am primit pe cel nou in cateva zile.
Din pacate nu reusesc sa programez statiile pe canalele 9-16 PMR deoarece aplicatia oficiala PNI afiseaza mesajul "Out of the range 400--470Mhz!" atunci cand completez campurile cu noile frecvente, raman cele initiale.
Am reusit sa programez statia pe canalele 9-16 PMR cu ajutorul programului gratuit CHIRP setand modelul statiei Baofeng BF-888.
A reusit cineva sa programeze statii PNI cu aplicatia oficiala?Daca da va rog sa imi spuneti cum a-ti reusit,cum a-ti facut sa nu va apara eroarea "Out of the range 400--470Mhz!".
Va multumesc!

Edited by fologeam, 03 April 2021 - 19:24.


#9
fologeam

fologeam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 15.07.2006
Am rezolvat problema cu mesajul "Out of the range 400--470Mhz!".Trebuie setat in Control panel la "Decimal symbol" punct in loc de virgula si la "Digit grouping symbol" trebuie setat virgula in loc de punct.Astfel aplicatie PNI nu mai afiseaza acea eroare si se pot seta frecventele pentru canalele 9-16.

#10
Alexadi

Alexadi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 16.11.2002
Kit de programare PNI PSR230 nu mi-a mers pe win10 20h2 . Am incercat pe 3 PC-uri. Nu e recunoscut si nu gaseste niciun dirver pe cd sau in windows update.Nu apare nici in lista de COM ports.
Pe o versiune mai veche de win 10 a mers, si-a instalat singur un driver cand l-am bagat in USB.

#11
marinica2

marinica2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 07.08.2010
Salut!Poti sa instalezi manual driver-ul pentru cablu.Driver-ul se gaseste prin cautare pe net dupa cuvantul "CH341SER".
Am incercat sa atasej acest driver dar nu imi permite forumul.
Pe cd-ul care insoteste cablu nu este driver pentru nici o versune de windows.Driverere-le de pe cd sunt pentru alt model de cablu care are alt model de chip fata de modelul din acest cablu.
De pe cd se poate folosi doar aplicatia PNI pentru programare.Numai bine!

Edited by marinica2, 12 April 2021 - 20:13.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate