Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri despre (diverse) noi magaz...

Ardere butan

Ce restrictii presupune economia ...

Ce e mai important pe termen lung...
 Video editat

Imposibil de portat vodafone-digi...

Pilotaj drone - curs obligatoriu?...

Probleme submersibila
 Utilizatorii de servicii de comun...

Notificare Anaf pentru venituri d...

Router WiFi care sa stie VLAN si ...

ETL one to many relationship from...
 Trust Wallet

Inmulțire pomi cu flori (meliferi...

Întrebare, facebook in Rusia

Excel scriere numar condensat

Samsung Galaxy Note 10 Plus

* * * * - 6 votes
  • Please log in to reply
3894 replies to this topic

AncutaD

AncutaD

Member

• Grup: Members
Cum iti pare camera foto in comparatie?

Akalino

Akalino

Member

In comparatie..?? Sa fim seriosi..Nu ai cum sa compari gama A cu S😃

Scuze,comul era pentru alt topic si nu pot sterge de aici..

foxbat

foxbat

Guru Member

• Grup: Senior Members

uNNNk, on 29 noiembrie 2023 - 00:02, said:

Parasesc si eu intr-un final "clubul" asta.

Dupa vreo 3 ani si ceva, pot sa spun ca asta a fost telefonul pe care l-am tinut cel mai mult si cel care nu a dat semne de oboseala in utilizarea de zi cu zi, asta si din cauza hardware-ului "bomba" pe care l-a avut la momentul lansarii, dar si suportului Samsung.

Am reusit sa il vand cu 1040 de lei pe flip.

Cei care il mai aveti, sa va tina cat mai mult.  Posted Image

hai sa traiesti! Ce nu ti a placut la el de l-ai dat?
adica la "ce ti-a ramas mic"?
daca stiam ca ai la vanzare si la pretul ala..al meu era.pacat

uNNNk

uNNNk

Member

AncutaD, on 29 noiembrie 2023 - 23:28, said:

Cum iti pare camera foto in comparatie?

Momentan nu am facut prea multe poze ca sa iti spun o parere, dar sigur e mai buna.. totusi, sunt 3-4 ani diferenta intre ele.
Camera cea mai "slaba" sau inutila mi s-a parut intotdeauna telephoto-ul ala amarat de 2x, aparent nu doar mie mi se parea asa, deoarece si telefonul folosea in majoritatea timpului camera principala cand apasai pe 2x.... Pe s23 ultra ai o camera dedicata de zoom 10x care se vede super bine chiar si daca maresti pe la 20-40x

foxbat, on 30 noiembrie 2023 - 08:28, said:

hai sa traiesti! Ce nu ti a placut la el de l-ai dat?
adica la "ce ti-a ramas mic"?
daca stiam ca ai la vanzare si la pretul ala..al meu era.pacat

Era o dorinta mai veche sa prind un telefon care are chipset de la Qualcomm, intotdeauna (cu putine exceptii) au fost mai buni la performanta si eficienta. Singurele variante erau Oneplus (care a pierdut din reputatie la ultimele telefoane), Google (care nu mai are Qualcomm/nu se importa oficial la noi) si Samsung (care a pus Snapdragon in Europa doar pe S23-uri si momentan pare ca are cel mai bun suport software)
Cautam de ceva timp o oferta buna la S23+ , dar Samsung nu prea a oferit mare lucru acolo.. toate ofertele erau pentru Ultra. Am gasit in final o oferta care m-a facut sa cumpar Ultra-ul si sper sa duca la fel de mult ca batranul Note 10+. Posted Image

Lucrul care "mi-a ramas mic" a fost bateria.., daca peste chipset (care se misca bine la utilizare daily), ecran (60hz/luminozitatea mai slaba decat telefoanele actuale) puteam sa trec cu vederea pentru ca isi faceau treaba, ajunsesem sa il incarc aproape zilnic ca sa fiu sigur ca duce toata ziua. Adica daca ma "trezeam" dimineata cu 70% erau sanse foarte mari ca in 8-10 ore sa fie aproape mort in multe dintre zile.

Edited by uNNNk, 30 November 2023 - 13:29.

edyaldea

edyaldea

Member

Salutare!
Am facut eu o comparatie N10 Plus cu S23 Ultra pe partea de camera.

Concluzie: S23 Ultra face poze mai bune la partea de detalii - N10 Plus nu le "vede" dar in rest pozele sunt cam 90% la fel - ma refer la "point and shoot".

In rest la utilizarea zilnica - se misca la fel de bine, fara partea de display unde S23 Ultra are 120 Hz.

Edited by edyaldea, 11 December 2023 - 13:35.

Hider141

Hider141

trolling here since 2008

Nu uita de poze cu Luna Posted image
Chiar si fara procesare ulterioara, S23U, si chiar si S22U reusesc ce N10 doar viseaza.

foxbat

foxbat

Guru Member

poze cu Luna? huawei

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate