Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Samsung Galaxy Note 10 Plus

* * * * - 6 votes
  • Please log in to reply
3895 replies to this topic

#37
xcapefromhl

xcapefromhl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 30.07.2009
Incerc să găsesc un motiv solid sa treci de la S10+ la Note10+ si nu gasesc.

#38
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011
L am butonat si eu putin astazi, ciudata senzatia, n ai spune ca este note, nu ti ofera senzatia aia de robustete specifica note urilor.

Edited by silviu03, 28 August 2019 - 19:39.


#39
gabytzuuz

gabytzuuz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 16.05.2018
Adica o chestie foarte foarte buna ! Au reusit sa-l faca sa nu se mai simta ca o caramida in mana. Desi este mai mare, cu ecran mai mare se simte mult mai bine in mana comparat cu "robustul" note 9. Nu stiu exact cum au reusit sa faca sa se simta asa bine in mana asta pt ca diferenta de greutate intre 9 si 10+ este foarte mica. Probabil au distribuit greutatea mai uniform?... Oricum...au facut treaba buna.

Edited by gabytzuuz, 29 August 2019 - 10:28.


#40
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011
Depinde si de gusturi, mie nu mi a placut asa tare telefonul, ce e drept m am jucat 2-3 min pe el si nu am o parere, dar la prima vedere ii lipseste "pedigree ul" note urilor.

#41
gabytzuuz

gabytzuuz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 16.05.2018
Da, depinde de fiecare. Si este ok si normal sa nu-ti placa.
Dar (asa de dragul discutiei) daca comparam Note10-le cu orice alt note  "robust" si cu "pedigree" ,oricare ar fi el, ar fi mult sub 10. Nici macar note 9 (deci practic ala de anul trecut) nu pare din acelasi film cu 10-le -> ce sa mai vorbim despre alea mai vechi ? Note 3, 4...pfff. Ce zic eu este de fapt ceva ce se intampla natural, mai ales in aceasta industrie. Tehnologia evolueaza si este cumva normal ca un telefon lansat in 2019 sa fie mai bun (din ce puncte de vedere vrea fiecare) decat un telefon lansat cu ani in urma.

#42
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011
Corect, eu n am spus ca nu este mai bun, am spus ca feeling ul este unul diferit, acum pentru unii poate este in sensul bun, pentru altii in sensul rau.

#43
Poll77

Poll77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 02.05.2016
Si l-a luat fratele lui prietena-mea , m-am jucat cu el un pic. Ce pot sa zic , daca inainte ma batea gabdul sa fac schimb cu S10+ pt Note10+ acum nu mai doresc.
Poate daca nu-mi luam S10+ luam Note 10+ direct , dar asa nu are rost.

#44
smentoma

smentoma

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 27.04.2008
Vorbiti in necunostinta de cauza. Sunt diferente foarte mari. Bateria este foarte buna. Nu se incinge. Procesorul este mult mai bine optimizat. Viteza de scriere foarte mare. Memorie dubla. Incarcare de la 0-100 in 1 ora si 5 min. Este fenomenal telefonul. Nu am scos screen on time asa nici cu root si tweak-urile cele mai puternice. Telefonul a fostfolosit toata ziua cu aod si rezolutie maxima fara restrictii. Si jum din zi a fost pe date.

Attached Files


Edited by smentoma, 31 August 2019 - 17:24.


#45
andreicri

andreicri

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 511
  • Înscris: 13.07.2006
Am observat ca incepand cu s 8 au renuntat la optiunea de a raspunde la  apel prin ridicarea la ureche.vad ca nici pe note 10 plus nu e.sau nu am văzut eu bine când l am butonat?

Edited by andreicri, 31 August 2019 - 21:53.


#46
Poll77

Poll77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 02.05.2016
E de vina senzorul de proximitate , nu este activ mereu si de asta nu se poate.

#47
andreicri

andreicri

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 511
  • Înscris: 13.07.2006
pe p30 pro este prezenta..de ce nu e activ mereu?nu sunt f tehnic de aceea intreb

#48
Poll77

Poll77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 02.05.2016
Nu este senzorul activ mereu , eu am observat ca se activeaza doar la convorbirile telefonice.

#49
andreicri

andreicri

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 511
  • Înscris: 13.07.2006
asta da ca sa obții oprească ecranul...curios de ce au scos o

#50
sorinu

sorinu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 01.02.2003
Samsung Galaxy Note10+ 256 GB Double SIM Aura black = 879euro pe Rakuten. Se duce pretul deja in jos.

#51
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 10.07.2014
Galaxy Note 10 Plus vs P30 Pro | iPhone XS MAX | S10 Plus  | Note 9 | OnePlus 7 Battery Drain Test.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/rx-0QPOBiJg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#52
bikermanro

bikermanro

    Vitezoman pe internet

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 29.10.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/E19xIwAiMfo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#53
BOGraphics

BOGraphics

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 656
  • Înscris: 24.11.2005
Salut. Cat de mult credeti ca ar face diferenta (in timp) varianta de 512GB fata de cea cu 256?
Intreb deoarece utilizez un Note 3 (nu radeti...) de 6 ani si dupa 1-2 ani deja incepusem sa nu mai am spatiu in el (32GB).
Acum am precomanda facuta pentru Note 10+ 512GB, dar se pare ca nu il are mai nimeni pe stoc! Sunt practic cu banii luati si fara telefon in mana... Mi se ofera insa varianta sa aleg unul la 256GB, dar mi-e teama sa nu ma trezesc ca nu-mi ajunge spatiul :)

#54
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,797
  • Înscris: 09.01.2007
Depinde ce intelegi prin "in timp". Daca planuiesti sa-l tii 6 ani, probabil o sa apuci sa umpli si 256 gb. Iar diferenta de pret, impartita pe 6 ani, e irelevanta.
Pentru 2-3 ani cred ca ajung 256 fara probleme. Eu inca nu am ajuns la 128, sunt pe la 96-98 dar nici nu il umplu de jocuri si/sau fotografii.

Oricum, 256 e destul cat sa trebuiasca sa "faci curat" destul de rar. Cu 512 probabil nu vei mai face mai deloc.

Edited by TehCube, 03 September 2019 - 17:47.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate