Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri despre (diverse) noi magaz...

Ardere butan

Ce restrictii presupune economia ...

Ce e mai important pe termen lung...
 Video editat

Imposibil de portat vodafone-digi...

Pilotaj drone - curs obligatoriu?...

Probleme submersibila
 Utilizatorii de servicii de comun...

Notificare Anaf pentru venituri d...

Router WiFi care sa stie VLAN si ...

ETL one to many relationship from...
 Trust Wallet

Inmulțire pomi cu flori (meliferi...

Întrebare, facebook in Rusia

Excel scriere numar condensat

Samsung Galaxy Note 10 Plus

* * * * - 6 votes
  • Please log in to reply
3894 replies to this topic

teleki

teleki

Member

• Grup: Members

View PostGT_Xpress, on 08 august 2019 - 11:43, said:

Poti pune un card sd de 1TB.

@teleki -Doat Note 10 Plus are 5G, note 10 are 4G. Asa scrie pe GSMArena.
Ambele au varianta 5G. La Note10 doar pt.USA si China (Snapdragon 855).GSMArena.

gabytzuuz

gabytzuuz

Member

În prezentare au spus clar că Note 10+ va fi (la un moment dat) disponibil cu 5G

TehCube

TehCube

Railgun user

• Grup: Senior Members

View PostCrbl2001, on 08 august 2019 - 14:30, said:

Stiu,dar Note 9 are o versiune cu 1TB.N10 de n-ar avea?

Pentru ca Samsung s-a obisnuit sa faca misto de competitie ca renunta la feature-uri, dupa care renunta si ei la feature-uri si sterg reclamele vechi de pe site.
Ce sa zic, miscari demne de chinezarii nu de Samsung daca ma intrebi pe mine. Dar deh.

bullterrorist

bullterrorist

Senior Member

Am avut ocazia  sa il tin in mana:

e mult mai mic decat pare, exact cat husa telefonului meu actual,
forma e foarte cretina: lung cat o zi de post si ingust cat o felie de tort la soacra acasa,
e foarte usor, parca tii in mana ceva fragil, imi era frica sa nu il sparg cumva.
cine a pus butoanele pe partea stanga ar trebui jupuit de viu, e incredibil de ilogic si peste mana sa apesi butoanele cu degetul mic sau cu aratatorul mainii stangi.
aurica sau cum o cheama pe culoare, nu o vezi de amprente :)  fara o husa tip carte nu ai ce face cu el. Ce ati vazut in clipuri e sters de amprente la fiecare 5 secunde.

fara suparare dar camera foto e pe nicaieri.

Trebuie sa-mi schimb telefonul in aceasta toamna si sunt in mari dubii.

Lex404

Lex404

Guru Member

• Grup: Moderators
Am fo azi si am vazut Note 10+ din greseala.

Comparat cu S10+ nu e diferenta mare... si parca S10 e mai frumos.

smentoma

smentoma

Member

Nu echiar ilogic. Pt orice suport telefon stand cu clips cand sta pe orizontala telf se apasa butonul de power din prindere si restarta telefonul. Din cate am vazut pana scum telefonul promite o baterie si incarcare fara overheat si o camera buna dar singura mea problema e lipsa suportului vr. Nu inteleg care e motivul mai ales ca ecranul e aproape de 4k

lawrence74

lawrence74

Senior Member

Samsung Note 10 Plus vs iPhone XS Max vs Huawei P30 Pro Camera Test Comparison
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/GAp8NVlA5Lc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

dani2013

dani2013

Member

am vazut la orange note 10 +
ca o prima parere,  mi-a creat impresia de fragilitate , iar versiunea aura glow sau cum s-o chema mi se pare destul de tipatoare si super glossy.
parca e prea lung si prea subtire , nush ce sa zic...
eram destul de hotarat sa ma bag la un schimb dar deocamdata ma mai gandesc. parca note9 e mai ok strict ca si design, pt mine.... e mai barbatesc.
note10 simplu mi se pare cam pe langa cu seria note  un fel de iphone 5c ...adica inutil .cred ca cine vrea note modelul nou isi va lua 10+
cine vrea altceva de la samsung se va orienta  spre seria S.cel mai probabil

Edited by dani2013, 16 August 2019 - 10:07.

cornelsu

cornelsu

New Member

Salut,eu am facut precomanda la note 10+,la Flanco.Avind in vedere faptul ca dau o caruta de bani ,vreau sa achizitionez si asigurarea Samsung care+ de la Samsung Romania.Cei care sunt in tema stiu despra ce vorbesc.Cind am sunat la Samsung ro cei de acolo mi-au spus ca doar daca IMEI-ul este de Romania se poate lua care+.Acum eu intreb-este posibil ca Flanco sa aduca telefoane din asa-zisa zona gri(gen Quickmobile)sau sunt seriosi si aduc telefoane conforme.?Eu stiu ca poti verifica daca telefonul este pentru Romania doar daca verifici CSC-ul din telefon.Dar asta peresupune sa-l platesc integral(la precomanda am dat un avans de 10 %,urmind ca restul sa-l achit cind vine telefonul) si apoi sa verific CSC-ul.Pe cutie pina nu-l desigilez exista doar IMEI-urile telef.Stie cineva daca se poate verifica doar dupa IMEI zona ,tara pentru care este telefonul.?Si daca DA  cum?

Edited by cornelsu, 21 August 2019 - 17:47.

sellermn

sellermn

Junior Member

Toate telefoanele Samsung vandute de Flanco sunt aduse pe canal oficial. Scrie pe ele Importator Samsung Romania.

Brojbeanu

Brojbeanu

Junior Member

Daca am retinut bine poti schimba fără probleme bateriile în cei doi ani de garanție la ESD service fara sa te coste nimic,  ma refer la telefoanele samsung: s8 plus, note 8.

Edited by Brojbeanu, 22 August 2019 - 17:06.

Tomaz2015

Tomaz2015

Senior Member

M-am jucat și eu ieri pe un Note 10+ al unui amic... Foarte tare telefonul... Gaura din display pentru camera e mica nu deranjează deloc... Foarte tare display-ul, se mișcă foarte bine softul.. Dar din păcate mi se pare incomod de mare... Cred ca varianta Note 10 are dimensiunile perfecte

Groh

Groh

Senior Member

Asa e si pt mine.
Le-am butonat pe ambele o gramada si mi se par frumoase, elegante, se misca bine..
Dar, varianta plus este mare, cel putin pentru mine deoarece eu merg si mult cu bicicleta, nu port borseta sau altceva, prin urmare, in buzunar si sa dau la pedale, atunci este foarte incomod.
Varianra normala mi se pare super ok.
Astept si Mate 30 Pro si in primavaea voi alege unul dintre cele doua modele.

Edited by Groh, 25 August 2019 - 14:58.

lawrence74

lawrence74

Senior Member

Mate 30 Pro va fi aproximativ cat Note10+ ca marime.Tot nu poti sa-l plimbi cu bicicleta. :)

Groh

Groh

Senior Member

Nu am citit despre el, ce si cum.
Asta e, daca si ala va fi paleta pt buzunarul meu, atunci Note 10 normal va fi alegerea.

Tomaz2015

Tomaz2015

Senior Member

Ii pui snur și îl legi de gat... Nu merge in buzunar când pedalezi... 😁

NicoleOma

NicoleOma

Junior Member

View PostGroh, on 25 august 2019 - 14:58, said:

Asa e si pt mine.
Le-am butonat pe ambele o gramada si mi se par frumoase, elegante, se misca bine..
Dar, varianta plus este mare, cel putin pentru mine deoarece eu merg si mult cu bicicleta, nu port borseta sau altceva, prin urmare, in buzunar si sa dau la pedale, atunci este foarte incomod.
Varianra normala mi se pare super ok.
Astept si Mate 30 Pro si in primavaea voi alege unul dintre cele doua modele.

Soțul meu, pentru note 8, care este foarte asemănător cu note 10+, din punct de vedere al dimensiunilor, are un suport de genul, în care încape si un power bank si este foarte multumit

Attached Files

Edited by NicoleOma, 25 August 2019 - 21:27.

flotouran95

flotouran95

Active Member

Eu nu stiu ce sa fac. Adica sa trec de la S10+ la N10+ doar pt S Pen. Vad ca bateria e la fel

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate