Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

Bluray playere 4k/HDR/DV

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
296 replies to this topic

#289
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,563
  • Înscris: 15.06.2004
Eh... Si mie mi-ar place sa pot incarca subtitrari la Blu-Ray-urile fara nicio subtitrare, dar nu se poate la Panasonic...
Dar daca e film in engleza sau franceza si sunt odihnit, nu sunt probleme.

Daca le treci de pe disc in format ai putea eventual recoda fisierul audio cu Audacity si merge.
Dar pana acum n-am intalnit disc cu DTS-TrueHD sau Dolby Atmos care sa nu aiba si un track audio in format vechi DTS sau Dolby standard.
Ca or exista, e foarte posibil.

#290
crisguide

crisguide

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 30.09.2009
Deja e prea complicat. Renunt la Panasonic. Am Oppo care 99%  face ce trebuie. Pacat ca nu are si şmecheria cu intensitatea luminozitatii la sub ����

#291
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Ca sa nu-l calaresti prea tare pe Oppo ,eventual mai ia-ti o clona Oppo de pe undeva.
Sunt si modele cu tray pt BD. Pe la spanioli parca.

#292
crisguide

crisguide

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 30.09.2009
am doua, unul de back-up Posted Image
Dar mi-ar fi placut Panasonic-ul ca si media player
Cred ca am sa iau de proba un Nvidia Shield pro, asa de proba macar, sa vad ce stie ala, poate combin si streaming-ul cu media player

#293
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,639
  • Înscris: 07.10.2005

View Posteiffel, on 06 martie 2021 - 11:59, said:

Ceva de pe la Panasonic ?
Ca ma cam pregateam sa-mi iau un DP-UB820EB si parca nu mi-ar place sa il iau si la o luna sa para ceva peste...

View PostMr. Incredible, on 06 martie 2021 - 15:34, said:

Nicio veste pe partea asta, toata lumea sta cu capul la cutie, pastreaza inca doar ce au scos deja de cativa ani.

View Posteiffel, on 07 martie 2021 - 11:23, said:

Ptr asta ma intereseaza - evident nu am chef sa dau banii pe UB9000.
Dar sa nu apara naibii un 850 de ex... Posted Image

Constat ca au trecut cativa ani de cand se intreba colegul daca nu cumva scoate Panasonic ceva nou la capitolul asta.

Din pacate nici Sony, nici Panasonic, nu au scos vreun model nou, cred ca e prima data cand au trecut mai mult de 2-3 chiar si peste 5 ani cand nu au mai scos producatorii ceva la segmentul  asta, asta nu e semn bun deloc.
Inclusiv ultimele playere blu-ray de la Pioneer nu prea se mai gasesc.

Mai exista o prezenta slaba a unor clone de Oppo, cei de la Reavon au 2 playere: https://www.reavon.com/ubr-x110

#294
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,563
  • Înscris: 15.06.2004
Nu prea s-a mai chinuit nimeni sa scoata Blu-Ray Playere ptr ca se pare ca se doreste renuntarea la discurile fizice.
Deja sunt magazine prin state care au renuntat sa mai vanda. la noi au cam disparut de cand cu Disney.

Asa ca si pe anul trecut tot modelele de acum cativa ani au dominat piata si se pare ca si ptr anul asta la fel.

Ar fi de adaugat totusi o exceptie - Magnetar - au scos un player care pare a semana mult cu ultimul Oppo - cu mici diferente de piese, dar cam pe-acolo:
https://magnetar-aud...-player-udp900/

Dar pretul...

#295
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,639
  • Înscris: 07.10.2005
Am completat setul cu un Panasonic UB820.

Player-ul BD si BD 4k completeaza sistemul, se va ocupa doar cu redarea de discuri, BD si 4k.
Stie toate formatele video si audio si schimba automat intre ele (spre deosebire de Sony). Are si setari pentru subtitrari (tot spre deosebire de Sony).
Constructia lui nu e la nivelul lui UB9000 (este si mult mai usor) dar imaginea si sunetul da, este silentios, are afisaj si are dimensiunile normale ale unui astfel de aparat.

Imaginea este foarte buna, am redat niste filme si documentare pe el si impresioneaza la fel ca si UB9000. Sper sa inlocuiasca cu succes Oppo 103d.

#296
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,563
  • Înscris: 15.06.2004
Sa-l stapanesti sanatos. Chiar e foarte bun playerul.
Si ptr ca nu au mai scos altele noi inca primeste update-uri - rare, dar sunt.

#297
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008

View PostMr. Incredible, on 26 februarie 2024 - 12:22, said:

Am completat setul cu un Panasonic UB820.


Ca fapt divers , cum presteaza pe partea de audio pe iesirile analogice? Se poate seta cumva pur stereo ?  Cred ca pe iesirile de front.
Citeste de pe disc(DVD) orice fisier mkv ,mp4 ,m2ts?
Este vreo diferenta la ce citeste prin portul USB fata de ce citeste de pe disc? Nu ma refer la Blu ray disc.

Edited by edigee, 01 March 2024 - 23:23.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate