Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

As dori sa plec

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
109 replies to this topic

#109
dona1313

dona1313

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 26.09.2020

View PostShrek905, on 04 august 2019 - 22:18, said:

Salutare!

Vreau si eu sa stiu daca se poate ce se mai intampla prin Canada. Ma gandesc sa plec din minunata noastra tara. Eu cu prietena mea ne gandinm la Vancouver. Suntem amandoi tineri (21 de ani) si ne gândeam sa terminam amandoi facultatea si sa plecam. Nu prea mai vreau sa incerc sau sa fac ceva in tara la cum se misca lucrurile.
Citisem pe topicurile mai vechi ca nu ar mai fi afacere nici cu Canada pt ca e greu la inceput daca esti trecut de prima tinerete daca ai copii, etc. Nu fac parte din cele 2 categorii. Vreau doar sa caut un loc pe lumea asta unde se vorbeste in mare parte engleza si in care pot sa duc si eu o viata modesta si linistita. Daca imi puteți da argumente pro/contra, exemple sau sfaturi mi-ati fi de mare ajutor.
Multumesc!
Mai bine nu fa pasul asta. Daca te hotarasti totusi sa-l faci, nu veni sub nici o forma in Quebec ! Brittish Columbia e OK dar preturile sint super mari (e plin de asiatici bogati) si e bine si in Ontario

#110
avenirv

avenirv

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,554
  • Înscris: 01.05.2009

View PostLex404, on 11 august 2019 - 09:04, said:


Ba chiar si mai usor. Cu cat mai tanar, cu atat mai bine. Dupa 35 scad considerabil sansele (pentru ca primesti mai putine puncte).
dar primesti o groaza de puncte pt experienta, familie, copii. eu am fost acceptat in 1992 la o varsta peste 42 ani. am plecat familie cu copii cu 3000 parai in buzunar si 6 valize. cu cehii, ei zburau pe atunci mai bine pt romani.
daca esti tare in domeniu si domeniul se cauta iti gasesti de castigat bani in 2-3 luni cel mult (oricum in prima luna nu poti sa muncesti caci ai multe chestii de luat de la guvern). domeniul se cunoaste.
am platit 3 mortgageuri in 5-7 ani folosind toate incentivurile oferite de banci (dar a trebuit sa dau 25% daun caci eram "mercenar"). le-am vandut pe toate cand piata a devenit favorabila.
bafta tuturor.
dar, de ce va ganditi la Canada cand aveti Europa icisha ? plata la Londra, Frankfurt, Zurich este la fel ca dincolo in domeniu.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate