Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Biletele voastre

- - - - -
  • Please log in to reply
1448 replies to this topic

#19
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
pai Timisoara joaca cu Steaua :D
si Rapid cu FC National

eu pun pe meciul cu Rapid, dar la Steaua nu pun

#20
One of Them

One of Them

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 07.10.2005

View PostReKo, on Mar 21 2006, 12:21, said:

pai Timisoara joaca cu Steaua :D
si Rapid cu FC National

eu pun pe meciul cu Rapid, dar la Steaua nu pun



Dacă ești stelist atunci pariază pe Timisoara, ca în cazul în care pierde echipa favorită, măcar să compenseze ceva bani pierderea... întrebarea e câți bani ai da de la tine să câștige Steaua...

PS. Eu nu-s stelist, poate pun 1x la meciul ăsta.
Rapid bate Nationalul.

#21
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
La pariuri nu prea trebuie sa ti cont de echipa favorita. Ci de aia care joaca mai bine si care e in forma, daca vrei sa castigi bani..

#22
One of Them

One of Them

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 07.10.2005

View PostReKo, on Mar 21 2006, 13:10, said:

La pariuri nu prea trebuie sa ti cont de echipa favorita. Ci de aia care joaca mai bine si care e in forma, daca vrei sa castigi bani..

Însă poate nu joci pentur a câștiga neapărat bani... oricum se câștigă sume mici comparativ cu riscurile asumate... profiturile depăesc foarte rar 10-20%. Pe de altă parte se poat eparia doar pentur a juca, de face mai palpitant vizionatul unui meci.
De exemplu, meciul de ieri dintre Mancester City si Westaham nu era foarte interesant pentru cineva care nu e interesat de cupa Angliei, însă punând 10.000 lei pe un 2:1 cu o cotă de 8 aduce un mar einteres, întrucât vrei să câștigi... dar dacă totuși pierzi nu pierzi mai nimic... Profiturile în acest caz sunt similare cu pariurile pe meciurile sigure, echipe in forma etc...

Câștigi/pierzi la fel de mult dacă pariezi tot timpul de echipa mai slab cotata sau tot timpul pe echipa mai bună.

#23
One of Them

One of Them

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 07.10.2005
Am facut o mica greseala...  :confuzzled: Fără să vreau am pus 100.000 lei în loc de 10.000 de lei pe următoarele 4 partide (vezi atasament)...

Attached File  bet.jpg   35.37K   96 downloads

Acum ori o sa fiu foarte fericit ca am gresit ori am facut-o de oaie... si ajung la 0... aproximativ 100.000 de lei am castigat din pariuri in ultimele 10 zile..

#24
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
eu zic ca iti iese.

#25
One of Them

One of Them

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 07.10.2005

View PostReKo, on Mar 22 2006, 18:47, said:

eu zic ca iti iese.

Marseille a câștigat... mai sunt 3... o sa am ceva emotii cu Betis...

#26
One of Them

One of Them

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 07.10.2005
Deportivo a castigat cu 2:1 dupa ce a fost condusa cu 0:1
Betis a castigat cu 1:0

A mai ramas Chelsea.. la pauza e deja 1:0  :naughty:

Edited by One of Them, 22 March 2006 - 23:04.


#27
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
s-a terminat.
ti-a iesit biletul. bravo. e bine ca ai pus 100.000 :)

#28
DjAdi

DjAdi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,535
  • Înscris: 17.03.2003
Mare paguba daca pierdeai 10RON, uite pe imaginea atasata ce mize pun eu, in EURO

Attached Files


Edited by DjAdi, 23 March 2006 - 03:29.


#29
One of Them

One of Them

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 07.10.2005

View PostDjAdi, on Mar 23 2006, 03:28, said:

Mare paguba daca pierdeai 10RON, uite pe imaginea atasata ce mize pun eu, in EURO

Intradevar pui mize mari, dar risti foarte mult, poti pierde oricand bani multi, si atunci tot nu ai prea mult profit...
de exemplu meciul de aseara dintre chelsea si newcastle era un sigura, si foarte multi au pus sume mari pe chelsea, dar newcastle era in stare sa marcheze in ultimele 15 minute, si atunci castiga casa foarte multi bani, iar oamenii pierdeau mare parte din ce au castigat pana acum.

#30
bure85

bure85

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 22.03.2006
Felicitari pentru bilet...:)

#31
DjAdi

DjAdi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,535
  • Înscris: 17.03.2003
Pai la o cota de 1,2 sau 1,1 care e aproape sigura daca mizez 100 euro , deja am castigat 10 euro, deci e mai bine sa pariez mult pe meciuri aproape sigure , intradevar se poate intampla sa si pierd insa asa e la pariuri.

#32
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
pe net se poate paria si pe un singur meci ?

#33
abe

abe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 432
  • Înscris: 04.09.2004

View PostReKo, on Mar 23 2006, 13:13, said:

pe net se poate paria si pe un singur meci ?

Desigur. :)

#34
One of Them

One of Them

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 07.10.2005

View PostDjAdi, on Mar 23 2006, 12:17, said:

Pai la o cota de 1,2 sau 1,1 care e aproape sigura daca mizez 100 euro , deja am castigat 10 euro, deci e mai bine sa pariez mult pe meciuri aproape sigure , intradevar se poate intampla sa si pierd insa asa e la pariuri.

Da, insa din 10 meciuri o data te arzi... am făcut eu un mic test, am pus o sumă infimă, de fapt minimul ce se poate pune, si am pus pe toate meciurile din orice sport pe cotele sigure, în general 1.0x, sau max 1.1x, și din 10 meciuri unul a fost pierdut desi era la o cota de 1.07!!!

Meciul de ieri dintre Chelsea si Newcastle avea o cota mica, 1.28, iar după ce au inscris golul 1.08, însă era un risc destul de ridicat sa se termine egal... de aceeea am pus in ultimele 15 minute un pariu de 1 euro pe x cu o cota de 5.61, astfel incat daca surpriza se producea tot castigam 200.000 și im acopeream pariul initial.

Daca tot crezi ca poti preconiza meciuriel sigure, atunci mai degraba jocu cu sume mici si pui pe mai multe meciuri, cotele adunându-se iese o cota frumoasa, iar tu doar ai riscat sumă mică, iar sansa sa se iasa biletul castigator ramane in continuare mare. Altfel spus, reinvestesti castigul pe masura ce castigi... aeara desi am pariat 100.000 pe patru meciuri, in timpul meciului dintre Chelsea si Newcastle eu deja aveam in joc aproape 500.000 de lei!!! adică vreo 17 Euro.

#35
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
Astazi imi vine si mie cardul.
O sa incep cu niste pariuri mici gen 12 ca sa am niste castiguri asa de inceput :P

#36
One of Them

One of Them

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 07.10.2005

View PostReKo, on Mar 23 2006, 15:52, said:

Astazi imi vine si mie cardul.
O sa incep cu niste pariuri mici gen 12 ca sa am niste castiguri asa de inceput :P

Succes! Unde vei paria?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate