Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 

Afacere la cheie

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#55
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,511
  • Înscris: 20.10.2015

View PostAldulescu, on 04 august 2019 - 07:41, said:

Totusi daca hai sa zicem bagi banii la banca sa traiesti din dobanda, sau cumperi titluri de stat, ce anume le zici oamenilor cand te intreaba ce ocupatie ai, daca tu nu mai muncesti nimic, si nu ai nici o afacere, ceva?
Le spui ca esti somer, sau ce? Ce le zici birocratiilor din institutii cand te intreaba? Dar politistilor, doctorilor sau altor persoane asemanatoare? Dar femeilor pe care vrei sa le agati?

CFO, stii ce e aia?
Se citeste si ef ou

View PostAldulescu, on 04 august 2019 - 09:28, said:

Pai am zis mai sus, sunt o gramada de situatii in care esti intrebat care este ocupatia ta: cand ai de a face cu vreo institutie a statului, la politie, la tribunal, la doctor, la banca, sau in diverse ocazii sociale.
Incearca tu sa spui politiei ca nu e treaba lor cu ce te ocupi sau ca ii omori si anunta-ma rezultatul...

Oricum, gandeste-te ca poate intri intr-un bucluc, esti arestat pentru te miri ce, sau ajunge sa ti se pomeneasca numele la TV sau in presa, si vei fi descris drept "un individ fara ocupatie", ti-ar conveni asta?

Mi-as facea o firma de reparatii paturi de ginecologie
Apoi mi-as facea 3 carti de vizita
Una cu lacatus-ajustor, la firma aia, pentru politie,
Una cu CFO, la firma aia
Una de ginecolog, pentru ce arata bine, tot la firma aia

:lol:
Mai ai intrebari de gradinita?
Sa vrei sa fii sigur ca stii ce sa faci daca vei castiga?
:lol:

Mai bine roaga-te sa castig eu si te iau la firma la mine.
Iti fac si tie carte de vizita: "Tziutor de lumanare", adica ala de tine lumanarea cand fac eu proba la patul ginecologic

#56
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010

View Postadisz, on 03 august 2019 - 16:49, said:

Si atunci,mai reduc
10.000.000 : 100.000 = 100 de ani Asta la un castig de 100.000 de euro pe an,sa fie clar.
Cum nici suta aia de ani nu-i chiar varianta reala,avand deja ceva anisori la bord,imi permit sa merg mai departe
Si ajung aici
10.000.000 : 250.000 = 40 de ani.
Adica un venit lejer de 250.000 de euro/an,timp de 40 de ani.Ce zici suna bine? Tre' sa fiu rejele idiotilor si imparatul cretinilor ca sa investesc in afacerea la cheie, daca as beneficia de acei bani.
Trai neneaca,fara ganduri si fara probleme.

Dar cum orice vis are si un sfarsit,mi-a cazut mana in oala de noapte si m-am trezit.
Si spun doar atat, din partea unui prieten, evident: buna dimineata Aldulescu,bine te-ai trezit.
Asta

"Si ajung aici
10.000.000 : 250.000 = 40 de ani.
Adica un venit lejer de 250.000 de euro/an,timp de 40 de ani.Ce zici suna bine? Tre' sa fiu rejele idiotilor si imparatul cretinilor ca sa investesc in afacerea la cheie, daca as beneficia de acei bani.
"

inseamna "mancat pe degeaba" capitalul.

In capitalism asa ceva se numeste prostie la patrat.

View PostAldulescu, on 03 august 2019 - 16:32, said:

Sa presupunem ca v-ar pica din cer o suma mare de bani, asa cam vreo 10 milioane de euro - castigati la loterie, sau o mostenire, ceva, si nu vreti sa aveti soarta pe care o au majoritatea castigatorilor la loterie, ce risipesc banii pe case vile, masini, excursii, etc. si ajung faliti apoi in cativa ani.
Prin urmare va ganditi sa puneti mana pe o afacere la cheie, care sa va aduca astfel profit si sa va sporeasca averea. La o simpla cautare online gasiti pe net tot soiul de afaceri la cheie in Romania gen: fabrici de conserve, cutii, sacose, ferme de porci, vite, prepelite, struti, vipere, etc., plantatii de vita de vie, lavanda, catina, paulonia, etc., restaurante, hoteluri, magazine, si multe altele.
Cam care credeti ca este investitia cea mai sigura, care va garanteaza profitul cu cea mai mica bataie de cap?
Intai inveti ce inseamna si cu "ce se mananca" Investitiile" dupa care poti sa alegi cu "inima impacata" ceea ce ti se potriveste cel mai bine.

#57
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010
Investitorii "profesionisti" sunt interesati in special de "cat de repede se intorc banii investiti la ei". Acest lucru in engleza este cunoscut ca si ROI*.

ROI*  - Return on Investment = Randamentul investițiilor

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate