Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

Aviatiei Park

- - - - -
  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#19
okayro

okayro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 28.03.2007

View Postarg, on 03 august 2019 - 18:32, said:

locuri de parcare gasesri usor. dar nu la orele cand vin omenii la servici.


blocuri mari si inalte, inghesuite peste limita bunului simt.
aia nu e curte interioara ci put de ventilatie.

la banii aia gasesti ceva mai rasarit in zona.
sau chiar in blocurile vechi care par niste vilute ratacite prin parc.

p.s. dupa titlu am crezut ca primaria chiar a facut un parc in zona.

p.p.s. mai faine sunt alea de pe pipera de langa politie.
alea sunt mai ieftine(1800eur/mp) dar sunt monstruozitati. cartierul cloud9 este imens, comparativ cu aviatiei park. ambele sunt cu fatada ventilata, dar mi se pare cloud9 foarte inghesuit, gradini o sa fie mici rau comparativ cu dimensiunea blocurilor. vedem cum arata la final.

#20
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
am trecut pe langa, e inghesuit rau.

#21
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,543
  • Înscris: 09.09.2017
Nu toti au bani de Cotroceni.

#22
edi10000

edi10000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 06.09.2008

View Postmannyx92, on 02 august 2019 - 08:45, said:

2300 mp/util??? Fratilor...ce-s preturile astea? Ok, nu MR, Popesti etc. dar totusi nici 2300 mp/util. Pe bune acum.
Bine ai venit în lumea reala. Alea sunt preturile din zona. Dacă găsești mai ieftin, sa ne spui și noua. Se cere peste 2000 de euro/mpu în jegul de Timpuri Noi.

Edited by edi10000, 04 August 2019 - 20:15.


#23
Bobitoi

Bobitoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,229
  • Înscris: 25.10.2018
De asta au succes casele in camp😂😂

#24
-MARlN

-MARlN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 01.08.2019
Zona proastă și foarte foarte prost amplasat rezidențialul. Nici măcar nu merită să te uiți spre el din mersul mașini.

2.300 euro mp acolo ? Cred că le-a pus Dumnezeu mâna în cap ălora dacă găsesc proști să plătească atâta.

https://www.google.r...12!8i6656?hl=ro

Edited by -MARlN, 04 August 2019 - 21:27.


#25
edi10000

edi10000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 06.09.2008
Părerea ta. Dpmdv după Primăverii, Aviatorilor, Cotroceni și Cartierul francez este cea mai ok zona din București. Ai infrastructura de transport densa, 2 mall-uri la o aruncatura de bat, ești lângă zona de business a capitalei, nu sunt colorați, ajungi în 10 min în Herăstrău, găsești ușor loc de parcare.

#26
-MARlN

-MARlN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 01.08.2019
Tu vezi unde sunt poziționate blocurile ? Stai liniștit că nu sunt provincial eu și stau bine pe lângă câmpul ăla unde sunt blocurile astea și mai lasă zonele că nu le cunoști.

#27
edi10000

edi10000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 06.09.2008
Pai tu sigur nu esti provincial după cum scrii. Se vede ca ești bucureștean get-beget pentru ca profesionalismul a dispărut din școlile bucureștene după anii '90. Vino cu contra-argumente la ce am spus, ca asa din pix poți spune orice. În zona ai Cortina la preturi mai mari ca în Unirii, se construiește un complex nou langa Phoenicia la preturi f mari, ai blocul ala de pe Gafencu cu piscina interioara la preturi mult mai mari decât în complexul asta. Ce alternative ai? Blocurile in camp de la DPIRCV?

#28
-MARlN

-MARlN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 01.08.2019
Eu acolo aș lua numai aici în blocurile noi care se fac acum.

https://www.google.r...12!8i6656?hl=ro

Edited by -MARlN, 04 August 2019 - 22:14.


#29
edi10000

edi10000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 06.09.2008
In nici un caz! Zona aia este criminala, este zona de business aglomerata pana seara târziu. În spatele blocurilor din foto se construiesc clădiri de birouri, acolo cumperi doar dacă vrei sa închiriezi unor corporatiști (sunt destui căsătoriți cu serviciul). Dacă vrei liniște, tot în zona Cortina și Phoenicia o găsești (dar mai în spate, nu la strada principala). Sau vis-a-vis, pe Biharia.

#30
kopac

kopac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,292
  • Înscris: 31.07.2017
va veni ziua cand se va da drumul la tramvai si tind sa cred ca se va blinda cu garduri, sa te tii atunci aglomeratie. la singura scoala din zona se invata in 3 schimburi, fapt mai rar prin buc, deci daca vreti sa va inmultiti mai bine cugetati si nu va repeziti ca orbii!

#31
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,407
  • Înscris: 24.02.2017

View Postkopac, on 05 august 2019 - 05:45, said:

va veni ziua cand se va da drumul la tramvai si tind sa cred ca se va blinda cu garduri, sa te tii atunci aglomeratie.


Si eu m-am gandit la asta. Din fericire (daca pot spune asa) capatul tramvaiului 5 este in litigiu de 10 ani. Fostul proprietar il vrea inapoi iar STB-ul nu poate sa il mai foloseasca. Insa situatia se va reglementa o data si o data.  Daca ii vor da drumul si vor pune garsuri va fi dezastru cu traficul si cu parcarea. Eu as evita zona Barbu Vacarescu - Aviatiei - Floreasca pe cat posibil.

Edited by Bogotta, 05 August 2019 - 06:54.


#32
kopac

kopac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,292
  • Înscris: 31.07.2017

View PostBogotta, on 05 august 2019 - 06:54, said:

Si eu m-am gandit la asta. Din fericire (daca pot spune asa) capatul tramvaiului 5 este in litigiu de 10 ani. Fostul proprietar il vrea inapoi iar STB-ul nu poate sa il mai foloseasca. Insa situatia se va reglementa o data si o data.  Daca ii vor da drumul si vor pune garsuri va fi dezastru cu traficul si cu parcarea. Eu as evita zona Barbu Vacarescu - Aviatiei - Floreasca pe cat posibil.
e doar o chestie de organizare, se repara de zor linia si vor circula deocamdata tramvaie siameze!

#33
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,407
  • Înscris: 24.02.2017
Au mai fost o data alea cu doua capete. Mergeau ca naiba. Rar de tot.  Apoi au introdus autobuze. Sa vedem cand vor reveni la normal.

Edited by Bogotta, 05 August 2019 - 10:32.


#34
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
cica au demarat proiectul pentru 5.


#35
-MARlN

-MARlN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 01.08.2019

View Postedi10000, on 04 august 2019 - 22:50, said:

In nici un caz! Zona aia este criminala, este zona de business aglomerata pana seara târziu. În spatele blocurilor din foto se construiesc clădiri de birouri, acolo cumperi doar dacă vrei sa închiriezi unor corporatiști (sunt destui căsătoriți cu serviciul). Dacă vrei liniște, tot în zona Cortina și Phoenicia o găsești (dar mai în spate, nu la strada principala). Sau vis-a-vis, pe Biharia.

Un comentariu excelent și care arată că știi să faci diferența între ce trebuie luat pentru închiriere și ce trebuie luat doar pentru locuit.

Eu consider bune zonele și pozițiile blocurilor alea care merg pentru închiriat repede și astea trebuie luate deoarece sunt sigure și pe viitor dacă este să vină vreo scădere de prețuri.

#36
bmortu

bmortu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,123
  • Înscris: 18.11.2017
Unde e știre cu tramvaiul 5?
Ăla ar trebui făcut ca tramvaiul 41 sau ca alea din Viena sau Budapesta ce merg mai rapid ca mașinile!


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate