Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Samsung Galaxy Tab S5e T725

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
83 replies to this topic

#19
GT_Xpress

GT_Xpress

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,892
  • Înscris: 18.07.2018

View PostPhonyx, on 09 august 2019 - 21:11, said:

...
Scuze ca intreb iar.  Imi poti spune tu sau cine stie, daca in timp ce este conectat cablu usb-c - HDMI la tv, poate sa incarce tableta in acelasi timp , adica sa vina curent de la tv inapoi in tableta prin cablu respectiv ?

Edited by GT_Xpress, 10 August 2019 - 01:28.


#20
GT_Xpress

GT_Xpress

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,892
  • Înscris: 18.07.2018
@Phnonyx - P/S:  Intre timp am gasit acest hub adaptor : Hub Thunderbolt 3, Convertor USB 3.1 Type C la HDMI 4K, USB 3.0 si USB Type C, HOPE R ,
https://www.emag.ro/...p/pd/D0XV7CBBM/
Are USB 3.1 tip C, asa scrie la specificatii tehnice. Tableta Samsung Tab S5e are USB 3.1  tip C, plus ca imi permite sa conectez la incarcator.  Sper sa marga ok in modul Dex.
Am anulat comanda la cablu adaptor cel negru ca nu stiu daca poate incarca in acelasi timp cind e conectat la TV.

#21
GT_Xpress

GT_Xpress

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,892
  • Înscris: 18.07.2018
Am facut comanda la tableta versiunea SM-T725. Astept tableta si docul pentru Dex.

#22
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 11.07.2006
Asteptam un rewiew detaliat din partea ta.

#23
GT_Xpress

GT_Xpress

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,892
  • Înscris: 18.07.2018

View PostPhonyx, on 10 august 2019 - 20:52, said:

Asteptam un rewiew detaliat din partea ta.
Desigur, cu cea mai mare placere.  ;)  :)

#24
GT_Xpress

GT_Xpress

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,892
  • Înscris: 18.07.2018
O sa trebuiasca husa, card memorie si posibil si un stylus cu varf "subtire", o sa le cumpar si pe acestea in timp.
Tastatura si mouse prin USB am deja, bouse audio tip 2.1 am.
E mai bine cu un device de la Samsung ca poti face mai multe lucruri decat sa ai o multime de alte deviceuri si sa dai o groaza de bani.
E bun Samsung Dex la casa omului. Daca o sa simnevoie de ceas de la Samsung, o sa il cumpar cind am posibilitatea.

Edited by GT_Xpress, 11 August 2019 - 16:48.


#25
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 11.07.2006
Eu am in tableta un card tot de la samsung de 64gb,husa tip carte tot de la ei.

#26
GT_Xpress

GT_Xpress

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,892
  • Înscris: 18.07.2018

View PostPhonyx, on 11 august 2019 - 18:02, said:

Eu am in tableta un card tot de la samsung de 64gb,husa tip carte tot de la ei.
Bravo. Sa te bucuri de achizitie si de Dex. In timp sa cumpar accesoriile necesare.  O husa este utila, protejeaza tableta cand nu e folosite, stylus
ma ajuta sa scriu ceva mai usot decat tastatura.
Am citit pe internet ca Tab Se5 SM-T25 va primi Android 10.

Edited by GT_Xpress, 11 August 2019 - 18:41.


#27
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019
De ce nu ai luat Tab S4 ?

Edited by SSpantzer, 11 August 2019 - 21:50.


#28
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 11.07.2006
Ca se tot vorbeste de tab s4 dece...dece.. mie personal nu am nevoie de stylus si nici cei 2,3 secunde cu care e mai rapid tableta respectiva nu e relevant,uite un video de comparatie.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/3m9wqaOHvuU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Si nu in ultimul rand pretul mai mare,greutate mai mare,mai gros.Daca nu ai la ce folosi potentialul ei la maxim atunci nu prea e mare diferenta,asta e ca si cand ai o masina de 300cp dar tu tot stai in trafic ca si eu cu 150cp.

#29
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019
Eu il intrebam pe GT, el a comandat stylus , deci ii trebuie. Comparatia este inutila, la fel de bine din 150 cp folosesti doar jumatate samd...concret eu din 132 folosesc maxim 70, de unde stiu? Imi arata in bord cati Nm si cp foloseste !
Ram-ul crezi ca il foloseste pe tot ? Ce sens are atata ram daca foloseste doar jumatate ?

Edited by SSpantzer, 12 August 2019 - 07:31.


#30
GT_Xpress

GT_Xpress

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,892
  • Înscris: 18.07.2018

View PostSSpantzer, on 11 august 2019 - 21:49, said:

De ce nu ai luat Tab S4 ?
Din cauza pretului, am buget limitat. Stiu ca Tab S4 e mai perfomanta dar nu imi ajungeau banii toti.
Si la ceea ce imi trebuie, configuratia hardware, imi e de ajuns.

View PostSSpantzer, on 12 august 2019 - 07:31, said:

Eu il intrebam pe GT, el a comandat stylus , deci ii trebuie. Comparatia este inutila, la fel de bine din 150 cp folosesti doar jumatate samd...concret eu din 132 folosesc maxim 70, de unde stiu? Imi arata in bord cati Nm si cp foloseste !
Ram-ul crezi ca il foloseste pe tot ? Ce sens are atata ram daca foloseste doar jumatate ?
Intai sa il caut la magazin si daca nu e abea atunci o sa il iau de pe net. Da, imi trebuie la scris.
RAMul e folosit in functie de aplicatie. Dar cei 4GB nu sunt o problema. Nu e ca la Windows sa iti trebuiasca mai mult.
Un joc sau un apel video in Skype, un film sau o musica, nu cred ca e nevoie de mai mult RAM.

View PostPhonyx, on 12 august 2019 - 07:23, said:

Ca se tot vorbeste de tab s4 dece...dece.. mie personal nu am nevoie de stylus si nici cei 2,3 secunde cu care e mai rapid tableta respectiva nu e relevant,uite un video de comparatie.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/3m9wqaOHvuU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Si nu in ultimul rand pretul mai mare,greutate mai mare,mai gros.Daca nu ai la ce folosi potentialul ei la maxim atunci nu prea e mare diferenta,asta e ca si cand ai o masina de 300cp dar tu tot stai in trafic ca si eu cu 150cp.
Da, e putin mai perdomant Tab S4 dar mai scumpa, asa cum spuneai si tu. Dar imi e de ajuns Tab S5e si plus e mai subtire si mai usoara, bateria mare.

Am observat ca are slot si pentru nano sim , are 3G si 4G. Am mai aflat de pe internet ca poi primi apeluri ca pe telefon.
Nu ma deranjeaza deloc ca are UBS-C si acel adaptor pentru jack. Am casti cu microfon cu jack, poate candva o sa cumpar si casti
cu mufa USB-C.
Partea amuzanta, daca pot spune asa, pot folosi tableta pe post de teleconada pentru TV Samsung 4K.  Posted Image
Am o aplicatie Razer Cortex care o folosesc ca sa imi ofere ceva perfomanta in plus la joc si aplicatii.

Edited by GT_Xpress, 12 August 2019 - 09:01.


#31
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019
Eu urmaresc tabletele fiindca vreau ceva cu stylus pentru desenat. M-am sucit, m-am invartit si am ajuns la concluzia ca S4 este ce trebuie.
Daca folosesti mult stylusul atunci merita diferenta de 100 euro fiindca oricum un stylus bun este cam jumatate !


Treaba cu ramul era in spiritul comparatiilor inutile !

#32
GT_Xpress

GT_Xpress

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,892
  • Înscris: 18.07.2018

View PostSSpantzer, on 12 august 2019 - 12:00, said:

Eu urmaresc tabletele fiindca vreau ceva cu stylus pentru desenat. M-am sucit, m-am invartit si am ajuns la concluzia ca S4 este ce trebuie.
Daca folosesti mult stylusul atunci merita diferenta de 100 euro fiindca oricum un stylus bun este cam jumatate !


Treaba cu ramul era in spiritul comparatiilor inutile !
Poti sa cumper stylus separat cu varf subtire.

@Phonyx @SSpantzer - Adineauri am primit tableta, e superba, ubtire si usoara. Perfomanta atit cat trebuie.
Design reusit, "seamana" cu iPad Air. Dar ecranul e mai wide la Samsung.
Este cu adevarat Amoled display-iul.  
Acum ai pun cartela sim si card sd si setez contul Google si Samsung.
Se tine usor in mana, coroul tabletei e din metal si culoarea e gri.
Superba !

#33
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 11.07.2006
Sa il stapanesti sanatos,al meu tot e gri,am in el o cartela vdf merge ok.

#34
GT_Xpress

GT_Xpress

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,892
  • Înscris: 18.07.2018
Mulțumesc. Și tu sa-te bucuri de ea.
Mai trebuie sa îmi vina hub multiport comandat. Am încercat Dex pe tableta, e distractiv și ușor.

#35
GT_Xpress

GT_Xpress

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,892
  • Înscris: 18.07.2018
Am făcut test de apel voce, merge ok.

#36
GT_Xpress

GT_Xpress

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,892
  • Înscris: 18.07.2018
Am facut test cu  Hub Thunderbolt 3, Convertor USB 3.1 Type C la HDMI 4K, USB 3.0 si USB Type C, HOPE R a functionat doar 10~15 minute atit miror cat si Dex. Nu a mai vrut nici dupa resetare tabletei. Am facut cerere de returnare la eMag si am facut comanda la Cablu adaptor Samsung Galaxy DeX, Black - la Intrebari si raspunsuri, Samsung Romania a raspuns e compatibil si cu tableta Tab S5e Sm-T725.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate