Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari
 Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

Stimulente AJOFM
 

Abonamente noi la Digi Mobil?

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#55
dan2014sv

dan2014sv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,222
  • Înscris: 24.07.2014
Dacă ar fi să mai lanseze niste abonamente sau să modifice pe cele existente, ar prinde bine niste smsuri naționale incluse(chiar dacă o să zica unii, ca oricum sunt ieftine smsurile) sau de ce nu abonament nelimitat, cum au alții la cartelă si la abonament (doar că aia se laudă cu 4G care de fapt nu prea există, probabil își strâng antenele) .
Cat despre net nelimitat la Digi, ori ca este ori nu, mi-e cam indiferent.
Si daca as sta cu netul deschis non-stop si tot nu as consuma tot traficul din abonament.

#56
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,211
  • Înscris: 22.01.2004
Esti o raritate pentru mine, nu cunosc pe nimeni care sa isi închidă netul la telefon 😁😁

#57
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,184
  • Înscris: 07.08.2003

View PostAlexis, on 06 august 2019 - 11:44, said:

Esti o raritate pentru mine, nu cunosc pe nimeni care sa isi închidă netul la telefon 😁😁
Am și eu o colega de serviciu care și-a luat TK ca are net nelimitat și sta cu el închis. Deschide doar de 2-3 ori pe zi ca să între mailurile și Whatsapp.



#58
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,697
  • Înscris: 14.10.2008
Crede in conspiratii ca sa nu fie urmarita? Eu nu inchid nimic, nici Wi-Fi nici datele mobile, in roaming le am dezactivate din centrala.

#59
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,905
  • Înscris: 18.12.2007
Unii isi dezactiveaza datele ca sa nu consume bateria, atlii si le dezactiveaza din teama de costuri, altii si le dezactiveaza ca asa vor. E alegerea lor si nu e de dezbatut pe acest topic.

#60
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

View Postdan2014sv, on 05 august 2019 - 19:47, said:

Dacă ar fi să mai lanseze niste abonamente sau să modifice pe cele existente, ar prinde bine niste smsuri naționale incluse(chiar dacă o să zica unii, ca oricum sunt ieftine smsurile) sau de ce nu abonament nelimitat, cum au alții la cartelă si la abonament (doar că aia se laudă cu 4G care de fapt nu prea există, probabil își strâng antenele) .
Cat despre net nelimitat la Digi, ori ca este ori nu, mi-e cam indiferent.
Si daca as sta cu netul deschis non-stop si tot nu as consuma tot traficul din abonament.
Am impresia ca doar angajatii Digi beneficiaza de sms-uri gratuite in afara retelei . Oricum, la un simplu calcul , 100 sms-uri te costa cam 1 euro . Mai trimite cineva , in ziua de azi atatea sms-uri lunar ? Eu daca dau maxim 10-15 lunar .

Edited by Vlad_22, 10 August 2019 - 19:11.


#61
dur3xtremme

dur3xtremme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 28.09.2014
Cred ca noile abonamente vor aparea dupa ce vor achizitiona mai mult spectru radio. :)

#62
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

View PostAlexis, on 01 august 2019 - 08:27, said:

Observ ca desi a dat drumul la 5G, abonamentele Digi Mobil au ramas aceleasi, cu 10Gb trafic pe 3G + 40 Gb trafic 4G. Sunt multe zone in care 4G nu exista si abonatii sunt limitati la cei 10 Gb de trafic, avand posibilitatea sa opteze pentru pachete suplimentare de 5Gb la 2,5 Euro. In principiu Digi ofera trafic nelimitat, reducand viteza dupa consumarea traficului inclus sau din optiuni, insa viteza scade atat de mult incat internetul devine inutilizabil.

In acelasi timp Telekom si Vodafone au intrat cu abonamente cu trafic nelimitat, indiferent daca e vorba de 2G, 3G sau 4G. Telekom are o viteza de 1,5 Mbps pentru stream-urile video iar in rest nu limiteaza viteza, Vodafone nu introduce limitari la abonamentele de 17 si 25 de euro.

Daca am sta sa calculam comparativ, la o cheltuiala lunara de 17 euro la Vodafone avem trafic internet nelimitat iar la Digi Mobil avem 40 Gb disponibili in 3G (10 Gb inclusi + 30 Gb la 15 Euro).

In situatia asta Digi a ramas in urma, avand costuri mai mari decat Telekom si Vodafone.

Sa ne asteptam sa lanseze abonamente noi cu trafic majorat sau nelimitat fara scaderea vitezei la 128k?
Na , uite ca Digi a urcat pana pe locul 2 acum la acoperirea 4G , conform celor de la Ookla . Vodafone , " reteaua nr. 1 '' , '' Supernet 4.5 G si 5G '' au cazut pana pe 3 .

#63
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,697
  • Înscris: 14.10.2008

View PostAlexEn, on 10 august 2019 - 07:52, said:

Unii isi dezactiveaza datele ca sa nu consume bateria, atlii si le dezactiveaza din teama de costuri, altii si le dezactiveaza ca asa vor. E alegerea lor si nu e de dezbatut pe acest topic.
Bateria mai rau se consuma fara date, pentru ca aplicatiile si chiar si banalul Google asteapta venirea netului spre a face ceva. Am iesit din hotel, si Google si Shazam au zis ca stau in standby cu rezultatele pana revin online.

Teama de costuri nu mai e in Romania.

#64
bluelaser

bluelaser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 02.03.2006
Voda avanseaza cu pasi repezi catre locul 4 :))

(vezi pe aria Tlk cat s-au extins si ei la capitolul 4g)

#65
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,905
  • Înscris: 18.12.2007

View PostNeaceasca85, on 10 august 2019 - 22:48, said:

Bateria mai rau se consuma fara date, pentru ca aplicatiile si chiar si banalul Google asteapta venirea netului spre a face ceva.

Poate la tine, la mine nu.

Reveniti on topic va rog.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate