Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Filme pe Macbook

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1
Mada242

Mada242

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 10.07.2019
Unde ma pot uita la filme pe Macbook? Site-urile online sunt pline de virusi. Singura alternativa ramane abonament netflix si etc?

#2
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Youtube. Gasesti garla. Bine, nu gasesti ultimile productii, dar ai de unde alege.

#3
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,767
  • Înscris: 01.11.2005
Dar de ce neaparat pe Macbook si nu laptop ?
Eu ma uit la filme online de ani de zile, culmea pe macbook :). Nu am luat virusi pana acum, desi imi apar la reclame garla...nu le bag in seama.
Cand vad mai multe filme care imi plac pe pun in download folosing Firefox si un add-on de download video...

#4
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
iTunes - cat mai e ca am auzit cal- sparg in vreo 4 programe.

#5
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,721
  • Înscris: 13.07.2011
este foarte greu sa iei virusi pe macbook atat timp cat nu downloadezi nimic, de ce iti este frica?

#6
Mada242

Mada242

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 10.07.2019

 tehnics, on 31 iulie 2019 - 15:32, said:

Dar de ce neaparat pe Macbook si nu laptop ?
Eu ma uit la filme online de ani de zile, culmea pe macbook Posted Image. Nu am luat virusi pana acum, desi imi apar la reclame garla...nu le bag in seama.
Cand vad mai multe filme care imi plac pe pun in download folosing Firefox si un add-on de download video...


Pentru ca nu mai am laptop? :)) Am tot incercat sa ma uit si imi apar chestii cu "dispozitivul tau a fost infectat cu nu stiu ce virus" si un Bip care se aude destul de tare. Nu stiu ce e cu chestia asta, dar mi s-a intamplat de 2 ori pana acum

 business11, on 31 iulie 2019 - 15:33, said:

este foarte greu sa iei virusi pe macbook atat timp cat nu downloadezi nimic, de ce iti este frica?


Am tot incercat sa ma uit si imi apar chestii cu "dispozitivul tau a fost infectat cu nu stiu ce virus" si un Bip care se aude destul de tare. Nu stiu ce e cu chestia asta, dar mi s-a intamplat de 2 ori pana acum. Tu stii ceva despre asta?

#7
alekz31

alekz31

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 04.09.2009
Deci ai bani de Macbook, dar nu ai de un abonament la Netflix/HBO Go?

Asta e ca la cei cu BMW/Audi/MB etc. de baga combustibil de 50 lei...

Edited by alekz31, 31 July 2019 - 15:38.


#8
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Sigur nu e reclama? Mi se intampla si mie cu ceva ani in urma sa-mi apara o chestie din asta (ca am virusi, etc), desi eram cu linuxul sub nas (da, foloseam la momentul respectiv linux si stiam ca nu am cum sa iau virusi).

#9
Mada242

Mada242

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 10.07.2019

 alekz31, on 31 iulie 2019 - 15:37, said:

Deci ai bani de Macbook, dar nu ai de un abonament la Netflix/HBO Go?

Da, exact. Unde dai si unde crapa

#10
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017
Despre ce virusi vorbiti ?
De foarte mult timp vad filme online de pe mai multe saituri - nu dam nume ca nu am chef sa iau puncte - si nu am probleme cu virusii.
Enervante sunt reclamele sau buffering-ul in rest, noi sa fim sanatosi.

Edited by Naijax, 31 July 2019 - 15:43.


#11
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,721
  • Înscris: 13.07.2011

 Mada242, on 31 iulie 2019 - 15:36, said:

Am tot incercat sa ma uit si imi apar chestii cu "dispozitivul tau a fost infectat cu nu stiu ce virus" si un Bip care se aude destul de tare. Nu stiu ce e cu chestia asta, dar mi s-a intamplat de 2 ori pana acum. Tu stii ceva despre asta?

sunt pop-uri.

Instaleaza ad block (cauta pe google) ca sa iti inchida toate rahaturile.

Edited by business11, 31 July 2019 - 15:43.


#12
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015

 alekz31, on 31 iulie 2019 - 15:37, said:

Deci ai bani de Macbook, dar nu ai de un abonament la Netflix/HBO Go?

Asta e ca la cei cu BMW/Audi/MB etc. de baga combustibil de 50 lei...

Mai incet cu pianul pe scari. Face galagie degeaba.

Te-ai gandit ca poate nu vrea sa se uite la productiile lor? Am avut o luna HBO Maxpack si nu m-am uitat in luna respectiva mai mult de 4 filme. Am vazut pe AXN un serial produs de Netflix (Calatori din Viitor parca ii zice) dar nu m-a indemnat sa ma abonez. Trailerele nu ma pescuiesc. Nu l-am mai urmarit din motive de servici (programat prea tarziu fata de ora la care ma trezesc).

#13
alekz31

alekz31

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 04.09.2009

 Mada242, on 31 iulie 2019 - 15:38, said:

Da, exact. Unde dai si unde crapa
Bine, atunci iti raspund direct la intrebare. Pe Netflix, HBO Go, Amazon Prime Video etc. Tot Macbook am si eu, iar pe astea nu mi-a facut niciodata "bip".

Ce-i drept, stiu si eu de reclama de care spui, dar mi-a aparut pe niste site-uri cu altfel de filme. Posted Image Filme d-alea vrei tu?

 Pololica, on 31 iulie 2019 - 15:43, said:

Mai incet cu pianul pe scari. Face galagie degeaba.
Te-ai gandit ca poate nu vrea sa se uite la productiile lor? Am avut o luna HBO Maxpack si nu m-am uitat in luna respectiva mai mult de 4 filme. Am vazut pe AXN un serial produs de Netflix (Calatori din Viitor parca ii zice) dar nu m-a indemnat sa ma abonez. Trailerele nu ma pescuiesc. Nu l-am mai urmarit din motive de servici (programat prea tarziu fata de ora la care ma trezesc).

Aoleeeu, va rog sa ma iertati! Am uitat ca in Romania e o rusine sa platesti pentru astfel de servicii. @initiator, hai ca iti fac rost de o invitatie pe file-list!

Edited by alekz31, 31 July 2019 - 15:47.


#14
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
@initiator: cateva competitii sportive pot fi vizionate live prin youtube (ca pasionat al sporturilor de iarna, bob si skeleton, dar si atletism, le urmaresc prin canalulele federatiilor de specialitate). Nu m-ar mira sa treaca si o parte din casele de productie pe youtube (din moment ce s-a lansat youtube premium, ma gandesc ca s-ar putea sa sara cu ceva oferte).

 alekz31, on 31 iulie 2019 - 15:45, said:

Bine, atunci iti raspund direct la intrebare. Pe Netflix, HBO Go, Amazon Prime Video etc. Tot Macbook am si eu, iar pe astea nu mi-a facut niciodata "bip".

Ce-i drept, stiu si eu de reclama de care spui, dar mi-a aparut pe niste site-uri cu altfel de filme. Posted Image Filme d-alea vrei tu?



Aoleeeu, va rog sa ma iertati! Am uitat ca in Romania e o rusine sa platesti pentru astfel de servicii. @initiator, hai ca iti fac rost de o invitatie pe file-list!

Trec la colt pe coji de nuca 5 minute? Platesc serviciile pe care le folosesc, nu doar sa le am de forma. Si imi platesc furnizorul de cablu pentru posturile TV, deci nu am de ce sa-mi fie rusine.

#15
Mada242

Mada242

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 10.07.2019

 Pololica, on 31 iulie 2019 - 15:49, said:

@initiator: cateva competitii sportive pot fi vizionate live prin youtube (ca pasionat al sporturilor de iarna, bob si skeleton, dar si atletism, le urmaresc prin canalulele federatiilor de specialitate). Nu m-ar mira sa treaca si o parte din casele de productie pe youtube (din moment ce s-a lansat youtube premium, ma gandesc ca s-ar putea sa sara cu ceva oferte).



Trec la colt pe coji de nuca 5 minute? Platesc serviciile pe care le folosesc, nu doar sa le am de forma. Si imi platesc furnizorul de cablu pentru posturile TV, deci nu am de ce sa-mi fie rusine.


Lasa-l ca mereu trebuie sa se gaseasca rasariti pe aici

 business11, on 31 iulie 2019 - 15:42, said:

sunt pop-uri.

Instaleaza ad block (cauta pe google) ca sa iti inchida toate rahaturile.

Asa am sa fac. Multumesc!

 alekz31, on 31 iulie 2019 - 15:45, said:

Bine, atunci iti raspund direct la intrebare. Pe Netflix, HBO Go, Amazon Prime Video etc. Tot Macbook am si eu, iar pe astea nu mi-a facut niciodata "bip".

Ce-i drept, stiu si eu de reclama de care spui, dar mi-a aparut pe niste site-uri cu altfel de filme. Posted Image Filme d-alea vrei tu?



Aoleeeu, va rog sa ma iertati! Am uitat ca in Romania e o rusine sa platesti pentru astfel de servicii. @initiator, hai ca iti fac rost de o invitatie pe file-list!

sincer, pe acele site-uri chiar nu mi-a aparut, spre surprinderea ta. Mersi!

 Pololica, on 31 iulie 2019 - 15:38, said:

Sigur nu e reclama? Mi se intampla si mie cu ceva ani in urma sa-mi apara o chestie din asta (ca am virusi, etc), desi eram cu linuxul sub nas (da, foloseam la momentul respectiv linux si stiam ca nu am cum sa iau virusi).


Cam asa arata avertismentul https://a.disquscdn....riginal.jpg   dar se pare ca e, intr-adevar, o porcarie

Edited by Mada242, 31 July 2019 - 16:05.


#16
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Site-urile online NU sint TOATE pline de virusi.
Da, sint pline de reclame, dar o multime de oameni inca le folosesc foarte bine - baga si tu un    a d b l o c k
Sau descarci de pe torenti.
Bineinteles, aici este vorba despre filme gratuite, fara incalcarea copyrightului ;)

#17
Freak404

Freak404

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 985
  • Înscris: 29.01.2008
Sfat util, fetele alea care vor sa te pupe nu sunt aproape de tine si nici reale.

#18
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018

 Mada242, on 31 iulie 2019 - 16:04, said:

Cam asa arata avertismentul https://a.disquscdn....ginal.jpg  dar se pare ca e, intr-adevar, o porcarie
Ala nu e virus, deocamdata.
E doar un mesaj.
Daca te chinui nitel, nu face nimic naspa - vezi mesajul de mai sus.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate