Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

Business plan

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
xkx

xkx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 12.09.2004
Buna ziua!

M-am gandit sa fac un business plan ca la carte. Afacerea la care m-am gandit este destul de costisitoare si am nevoie si de un imprumut bancar. Exista banci care acorda credite in baza unui business plan?
Va rog daca ma puteti indruma in aceasta problema.
Multumesc!

#2
dany24ro

dany24ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 24.10.2003

 xkx, on Mar 11 2006, 11:29, said:

Buna ziua!

M-am gandit sa fac un business plan ca la carte. Afacerea la care m-am gandit este destul de costisitoare si am nevoie si de un imprumut bancar. Exista banci care acorda credite in baza unui business plan?
Va rog daca ma puteti indruma in aceasta problema.
Multumesc!
INcearca la banci si spune-ne si noua ... :proud:

#3
xoo

xoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 16.10.2005

 xkx, on Mar 11 2006, 11:29, said:

Buna ziua!

M-am gandit sa fac un business plan ca la carte. Afacerea la care m-am gandit este destul de costisitoare si am nevoie si de un imprumut bancar. Exista banci care acorda credite in baza unui business plan?
Va rog daca ma puteti indruma in aceasta problema.
Multumesc!

Bancile acorda credite de investitii DOAR in baza unui business plan. Daca nu ai plan de afaceri nici nu se uita aia la tine.
Ar trebui sa iti angajezi o persoana care stie ce face. Ala iti va intocmi toate actele pntru banca. Tu nu vei avea sanse de reusita.

#4
xkx

xkx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 12.09.2004

 xoo, on Mar 15 2006, 13:00, said:

Bancile acorda credite de investitii DOAR in baza unui business plan. Daca nu ai plan de afaceri nici nu se uita aia la tine.
Ar trebui sa iti angajezi o persoana care stie ce face. Ala iti va intocmi toate actele pntru banca. Tu nu vei avea sanse de reusita.

De asta sunt si eu constient, intrebam daca se poate. Stiti cumva unde pot gasi persoane care se ocupa de alcatuirea unui business plan? Mersi!

#5
awareness

awareness

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,030
  • Înscris: 12.11.2004
persoane care se ocupa cu elaborarea unor planuri de afaceri sunt multe. depinde si cat vrei sa investesti la inceput in asta. varianta ieftina este sa te apuci sa studiezi mai atent niste modele de planuri de afaceri si sa fii atent la oportunitatile de finantare; poti sa incepi de aici.  daca vrei insa sa platesti pt. un ca cineva sa te ajute sa faci un plan de afaceri coerent, poti sa cauti pe aici.

#6
Bocacio Junior

Bocacio Junior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,616
  • Înscris: 04.11.2005
daca ai o afacere care e buna si nu prea raspandita in romania, as zice sa incerci un phare :-?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate