Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 

Dependenta de droguri sintetice

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
AidaVintila

AidaVintila

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 21.07.2019

View PostMinettoMatoi, on 17 septembrie 2019 - 22:13, said:

Mai bine sa nu-si mai bata capu cu aia, sa-i lase in pace si sa isi vada de treaba ei, oricum nu poate sa ii ajute cu nimic, deci aia e.
Nu mai simt placere ei, dar baga ca deja is dependenti, de aia baga (ca a intrebat ea de ce baga daca le e scarba), la inceput i-a high-izat, dupa aia..dependenta a ramas. Si aia pe hero, baga doar sa se simta normal, doar la inceput erau high.

Ma gandesc ca si sevrajul e aiurea rau. Adica zicea un baiat ca avea senzatia ca i se rup oasele.

#20
VEL_1111

VEL_1111

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 21.12.2016
Poate ca ar putea fi ajutati atunci  când vor sa se lase, adica sa li se spuna la cine pot apela, unde sa mearga ca sevrajul sa se faca cu asistenta medicala care le usureaza suferinta fizica si anxietatea.

Eu cred ca este frumos si bine ca mai exista persoane car vor sa-i ajute, si cred ca si lor le face placere sa stie ca mai exista cineva care se gândeste la ei, oricât de jos au ajuns.
in definitiv si la urma urmei tot fiinte umane sunt si ei.

#21
AidaVintila

AidaVintila

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 21.07.2019

View PostVEL_1111, on 29 septembrie 2019 - 21:24, said:

Poate ca ar putea fi ajutati atunci  când vor sa se lase, adica sa li se spuna la cine pot apela, unde sa mearga ca sevrajul sa se faca cu asistenta medicala care le usureaza suferinta fizica si anxietatea.

Eu cred ca este frumos si bine ca mai exista persoane car vor sa-i ajute, si cred ca si lor le face placere sa stie ca mai exista cineva care se gândeste la ei, oricât de jos au ajuns.
in definitiv si la urma urmei tot fiinte umane sunt si ei.

In sfarsit primesc un raspuns "uman". Din pacate nici eu nu pot ajuta cat mi-aș dori, căci am temerile mele. Imi e frica, mai ales cand ii vad asa încovoiati,în lumea lor, ca vor reacționa violent. Incerc sa ii ajut cum pot pe moment. Le dau o apa sau ceva.

View PostVEL_1111, on 29 septembrie 2019 - 21:24, said:

Poate ca ar putea fi ajutati atunci  când vor sa se lase, adica sa li se spuna la cine pot apela, unde sa mearga ca sevrajul sa se faca cu asistenta medicala care le usureaza suferinta fizica si anxietatea.

Eu cred ca este frumos si bine ca mai exista persoane car vor sa-i ajute, si cred ca si lor le face placere sa stie ca mai exista cineva care se gândeste la ei, oricât de jos au ajuns.
in definitiv si la urma urmei tot fiinte umane sunt si ei.

In sfarsit primesc un raspuns "uman". Din pacate nici eu nu pot ajuta cat mi-aș dori, căci am temerile mele. Imi e frica, mai ales cand ii vad asa încovoiati,în lumea lor, ca vor reacționa violent. Incerc sa ii ajut cum pot pe moment. Le dau o apa sau ceva.

#22
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,992
  • Înscris: 28.07.2014
Am luat si eu intr o perioada droguri sintetice , nu ma refer la legale , ci la ceva mai puternic , de ex nbome , LSD sintetic, care e mult mai periculos , dar nu mi au provocat dependenta pt ca nu s o persoana addicted. Chiar nu stiu cu ce ai putea sa ii ajuti , ai putea sa ii faci sa realiseze chestii , nu sa le zici ca uite chestia asta face rau , ci sa i faci sa caute raspunsuri in ei.

#23
AidaVintila

AidaVintila

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 21.07.2019

View Postexydos, on 01 octombrie 2019 - 11:28, said:

Am luat si eu intr o perioada droguri sintetice , nu ma refer la legale , ci la ceva mai puternic , de ex nbome , LSD sintetic, care e mult mai periculos , dar nu mi au provocat dependenta pt ca nu s o persoana addicted. Chiar nu stiu cu ce ai putea sa ii ajuti , ai putea sa ii faci sa realiseze chestii , nu sa le zici ca uite chestia asta face rau , ci sa i faci sa caute raspunsuri in ei.
Intrebarea am postat-o cu ceva timp in urma si era mai mult vorba sa ajut un tip rrom, adolescent, pe care îl tot vedeam ametit de "zombie/soricioaica" dar omul a cam dispărut oricum de ceva timp. Si parea destul se sărac. Nu stiu ce coeficient de inteligenta avea...Ca sa fi realizat singur lucruri

#24
flowrent

flowrent

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,170
  • Înscris: 09.07.2005
Am gasit aceasta poza si mi-am adus aminte de postarea ta Posted Image

Attached Files


Edited by flowrent, 29 November 2021 - 18:35.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate