Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

Chirie perioada lunga Turcia? (10-12 luni)

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
ravaell

ravaell

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 03.02.2013
Salut, revin cu inca un thread separat. Voi locui in Istanbul 12 luni de zile cu ajutorul programului Erasmus+. Universitatea la care voi studia este privata iar caminul costa foarte mult ~2300 de euro pe semestru(4 luni si jumatate). Am intrat pe Sahibinden si sunt multe oferte de la agentii imobiliare destul de bune. Pana in 300 de euro pe luna pt o garsoniera foarte mica.

Problema este ca nu stiu cum functioneaza la ei agentiile imobiliare si daca sunt de incredere.

Se percepe la fel ca la noi o luna avans plus o luna comisionul agentului?
Se pot face contracte pe mai putin de 12 luni?
Exista alte metode de a inchiria o locuinta ca strain?

Plus alte tips&tricks daca aveti!

Mersi!

#2
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,987
  • Înscris: 18.12.2007
Ravaell, posteaza pe aria de emigrare. Ma indoiesc ca vei primi aici recomandarile necesare.

#3
stefy

stefy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 18.04.2006
1. Poti intra pe grupuri de Facebook "sharing flats" "flats istanbul" etc -> sunt multi studenti erasmus care cauta roommates
2. Daca vrei sa stai singur poti folosi agentii imobiliare - este acelasi sistem ca la noi 1 luna avans chirie 1 luna ptr agentie
3. Alte metode de a inchiria intri pe airbnb si selectezi 1 luna intreaga si iti arata pretul lunar

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate