Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Extindere apa - trecere in domeni...

La mulți ani @Digix!

[cum] telefon cu folosire in SUA

Montare AC deasupra frigiderului?
 Cunoaste cineva metoda de semideg...

De ce in unele tari sunt sparte p...

Marime siguranța AC - 24.000...

E de la monitor sau nu?
 Rezervare gresita

Ce erau chestiile astea pe cerul ...

Apa plata ieftina vs scumpa

Serial: Those About to Die
 Malwarebytes Windows Firewall Con...

hotel pentru copii

Nu pot reinstala windows 11

Replacement grip pentru racheta t...

Recomandare automatizare porti batante auto (marca, model, furnizor)

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

smoke

smoke

Senior Member

• Grup: Senior Members
am mai primit niste oferte :

BFT Phobos A40
Life Skyline

Nice, WINGO4KIT, 2m, montare externa, WINGO4KCE
Came Krono kr310

care din ele e de preferat ? Fiecare isi lauda  produsul, unul zice de Came ca e foarte bun, altu ca e BFT..altu ca Nice...greu de ales.

Care e cel mai bun model din astea ?

Mizu

Mizu

moroșan

Cred ca 80% din din automatizarile montate in Ro sunt Nice sau Came :))

smoke

smoke

Senior Member

pff..nu ma ajuta prea mult statistica asta :)

smoke

smoke

Senior Member

230 sau 24v ?
vad ca la unele e mentionat detectare obstacole...la altele nu...credeam ca toate au un sistem de genul asta - celulele alea... sau se refera la altceva ?

jm2010

jm2010

Senior Member

Vizualizare mesajsmoke, pe 30 iulie 2019 - 11:20, a scris:

230 sau 24v ?
vad ca la unele e mentionat detectare obstacole...la altele nu...credeam ca toate au un sistem de genul asta - celulele alea... sau se refera la altceva ?
Sunt doua moduri de detectie obstacole (nu stiu daca toate includ asta, al meu include dar nu merge chiar cum ar trebui sau nu am gasit eu cum sa il reglez inca):
- celulele fotoelectrice: in momentul in care intra ceva intre ele, portile se opresc
- opunerea unei anumite rezistente portii in timp ce se inchid/deschid face poarta sa se opreasca (ex. poarta loveste un copil sau o masina) - asta nu am reusit eu sa reglez la mine cum trebuie

smoke

smoke

Senior Member

ce model ai ?

al doilea caz se face cu  limitarea cuplului motorului (eletronic sau mecanic) - am citit :P. Poate te ajuta sa intelegi de ce nu merge cum trebuie - daca e mecanic nu prea ai ce sa reglezi. daca e electronic cica ar merge.

jm2010

jm2010

Senior Member

Vizualizare mesajsmoke, pe 30 iulie 2019 - 11:30, a scris:

ce model ai ?

al doilea caz se face cu  limitarea cuplului motorului (eletronic sau mecanic) - am citit Posted image. Poate te ajuta sa intelegi de ce nu merge cum trebuie - daca e mecanic nu prea ai ce sa reglezi. daca e electronic cica ar merge.
Un Linomatik 400. Teoretic se regleaza dintr-un semireglabil de pe placa de baza insa reglajul este foarte fin si destul de instabil ca sa nu functioneze cum trebuie.

smoke

smoke

Senior Member

gata azi maine fac un round up cu ofertele si vedem ce iese.

Taxon

Taxon

Cârcotaș nesuferit

Si?  Ce a iesit?

Tz3posu

Tz3posu

Member

• Grup: Members
Sunt si eu curios, urmaresc sa montez niste porti automate.

smoke

smoke

Senior Member

Sal - am fost plecat si nu am mai avut timp de net :)

am pus un  BFT Kustos Ultra BTA25 cu modul wifi si control si prin mobil. multumit pana acum de alegere si de firma cu care am lucrat.

danghetau

danghetau

Guru Member

Cum strada este in reabilitare, ma gandeam la o solutie de automatizare pentru portile care au deschidere exterioara.
Sunt doua bucati de cate 2 metri, as fi dorit un sistem care sa deschida mai multe de 90 de grade, poate spre 160-170 de grade.
Exista asa ceva? Ce recomandati?

silenced

silenced

Active Member

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_doO5RrcHZU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

tekoa

tekoa

Junior Member

• Grup: Junior Members
Și unde vezi tu în acel videoclip că porțile se deschid "mai multe de 90 de grade, poate spre 160-170 de grade" așa cum a cerut cel căruia i-ai răspuns?

MOUGLY

MOUGLY

Junior Member

Sa nu mai deschid alt topic încerc sa ma decid între Nice și BFT pentru porti batante pana in 2 m Si între alimentare 230 sau 24 v? Buget 2000 lei Inca ceva dacă pun sistemul asta mai am nevoie de orator la porti? Il cam feresc când întru cu masina și ma enervează:))

danghetau

danghetau

Guru Member

Vizualizare mesajdanghetau, pe 14 octombrie 2019 - 20:53, a scris:

Cum strada este in reabilitare, ma gandeam la o solutie de automatizare pentru portile care au deschidere exterioara.
Sunt doua bucati de cate 2 metri, as fi dorit un sistem care sa deschida mai multe de 90 de grade, poate spre 160-170 de grade.
Exista asa ceva? Ce recomandati?
Strada s-a reabilitat fi-le-ar reabilitarea de cap.

Portile au ramas cele de mai sus, daca nu gasesc rezolvare, oare sa merg pe sudarea celor doua porti si sa se fac automatizare prin culisare pe interior, paralel cu gardul? Loc as avea daca desfiintez o placa de beton de vreun metru pe cat e nevoie sa treaca sina si poarta.
Ce model de automatizare recomandati?

jussabeat

jussabeat

New Member

Vizualizare mesajsmoke, pe 26 iulie 2019 - 09:54, a scris:

SAlut ,

vreau sa imi automatizez portile batante auto.  au cam 1.7m  bucata,  nu are mai mult de 100 kg/buc si sunt pe pivot (nu balamale). stalpii sunt rectangular 10x10x3. presupun ca un kit vine cu tot ce trebuie - senzori de prezenta la inchidere/deschidere, lumina de avertizare, telecomenzi....ce altceva  mai trebuie sau e bine/recomandat sa am ? Ce marci/modele sunt recomandate ? ce furnizor/instalator e serios ?

multumesc !

Salutare, am vazut ca cei de la Synergic Systems au sisteme personalizate pentru orice tip de automatizare, inclusiv automatizari porti... poate rezolvi acolo daca mai esti interesat. Singura chestie e ca ei sunt din Craiova.. nu stiu de unde esti tu... dar incearca. https://automatizaricraiova.ro

danghetau

danghetau

Guru Member

Revin cu intrebarile despre portile batante.
1. O pereche de cate 1,25 m (latime spatiu 2,5 m) cu deschidere interioara. Ce model (24v sau 230v) e recomandat?
2. O pereche de cate 2 m (latime spatiu 4 m), cu deschidere exterioara. Aici sunt mai multe variante:
-deschidere normala, ambele catre exterior, cat se poate de mult peste 90 de grade
-deschidere normala, una catre exterior si alta catre interior, la 90 de grade este suficient.
-sudarea celor doua canaturi si montarea in sistem culisant (pe role sau in consola, fara role pe jos). Ma intereseaza doar automatizarile pentru variante.
Cat ar costa doar manopera pentru automatizare? Vine omul, planteaza sistemul (posibil cumparat de mine), regleaza si imi cere o suma, aproximativ cat e manopera?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate