Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

U.E.F.A. Liga Europei la fotbal. Comentarii în direct, discuții, info etc.

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006
U.E.F.A. Liga Europei (U.E.F.A. Europa League) la fotbal. Comentarii în direct, discuții, info etc. Postare plăcută!

#2
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014
Asa fotbal, asa discutii. Posted Image

#3
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 15.06.2014
La cum stau lucrurile dupa primul prima mansa din acest tur, cred ca vom vorbi doar de Steaua din urmatorul tur !

#4
jytouip

jytouip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 18.07.2019
Și Craiova

#5
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,908
  • Înscris: 07.11.2006
Un subiect extraordinar.Fantastic.Vibrant.
Dar din pacate total depasit in 2019.Nu mai suntem in trecut cand urlam de fericire la rezultatele extraordinare obtinute de fotbalul "comunisto-retrograd".S-au dus vremile alea.
Este halucinant sa auzi tone,legiuni de elogii si osanale aduse unui fost fotbalist ultratalentat,caruia incompetenta ziaristica si interesele ii acorda merite total inutile si inexistente in cariera de antrenor.
Care pe deasupra vitupereaza in stanga si dreapta cu mandrie proletara cat de nedreptatita-i este progenitura.
Toata presa urla de transferuri galactice,fantastice,mirobolante la echipe de vis si nu numai,finalul fiind unul de tragi-comedie balcanica,tipic romaneasca cu o declaratie halucinanta a rejelui:nu ne-au interesat banii.Sa mori tu,maria ta.
Cum dracu nu te-au interesat banii,cand presa a vuit ca l-ai dat pe inegalabilul Ianis pe 8 milioane,iar aia de la Gent au declarat ca au fost in realitate doar 4.Rusine,majestate,rusine.Voi n-ati ales Gent pentru ca nu va interesa suma,ati ales Gent ca erati disperati sa alegeti ceva.
Uite un comentariu edificator,asta dupa primele 15 minute "fenomenale" jucate:

Mazzu a spus însă că nu îl va forța pe Ianis. „Momentan, este încă un pic obosit după călătorie, vom vedea cât de repede îl vor pune pe picioare preparatorii noștri fizici. Dacă nu va fi gata imediat, atunci alți băieți vor juca. Nu e nicio problemă”.

(Cine este Mazzu?Ceva palmares,ceva rezultate?)

6-3.Scor de tenis,de calitatea a treia.Pretentii?Ce pretenti poti avea?Ce asteptari?Gent?La nivel de campionat fotbalistic ceva intre Chindia Targoviste si Concordia Chiajna,adica o victima sigura in viziunea regala.6-3.Poarta-n casa.

FCSB vs ALASHKERT
Un alt meci de infarct,evident.Pai stadionul ala are atatea locuri cate plangeri penale are trogloditul Becali,eufemistic vorbind.Sa te bucuri ca ai invins cu 3 la zero o echipa necunoscuta,insipida,incolora,inodora de talia lor (sa ma scuze Armenia,da' asta-i adevarul) inseamna cel putin sa fii inseminat cu prostie vesnica.
Aici orice comentariu este de prisos.Becali viseaza caii,scuze,oile verzi pe pereti si spera,spera,spera.Vorba aia,speri mata,da dejeaba.Cu J de la jiji sau de la reje.

CRAIOVA vs HONVED
S-au intalnit doua reprezentate ale unui fotbal glorios si recunoscut pe plan european,cu rezultate notabile in ultimii 20 de ani.Notabile am zis?Scuzati-ma.
Nu-mi pot exprima nici o parere.Acel 0-0 nu inseamna absolut nimic.Craiova este in stare sa castige,la fel de bine cum este in stare sa piarda.Idem Honved.Ca si palmares,care palmares?,parca Honved sta mai bine.Dar asta s-a intamplat in timpuri imemoriale,cand nimic nu era bine si totul era prost.

CFR vs MACABI
Este singurul meci de luat in seama,singurl meci unde acel 1-0 poate insemna ceva.
Un meci echilibrat,adversari de aceeasi valoare,avand in vedere evolutiile europene a celor doua echipe din ultimul an.Astept inca evolutia clujenilor din partida cu Manchester U.,chiar daca prostovanii si carcotasii au catalogat-o drept blat.Rusinea cu Dude...nu o mai amintesc.

Per total,fotbalul romanesc este in cadere libera,aidoma societatii romanesti.Am ajuns sa ne bucuram la victorii de rahat impotriva echipelor total necunoscute,noi,care la un moment dat am participat cu brio la Cupa Regelui,atentie nu a Rejelui,am stat la masa celor bogati,a celor mari,alo toasu Hagi,nu te mai da de ceasul mortii,a fost o vreme cand am fost bagati in seama si respectati,dar asta datorita meritelor faptice,nu celor inventate.

Am obosit.Nu-i nevoie sa cititi "aberatia" mea,dar mi-o asum in totalitate.Alte comentarii nu pot sa mai am,m-au lasat bateriile.

ps.
Dintr-un fan,un practicant alm acestei ramuri sportive am ajuns sa-mi fie scarba de prezenta in acest sport a violentei,a degeneratilor de tip Becali,a prostiei,a lui Becali si a ilustrei lui famigli de penali recidivisti.
pps.
Nu cred ca mai exista vreo federatie de fotbal in lumea asta mare care sa aiba atatia puscariasi,recidivisti,hoti si penali cati numar fotbalul romanesc actual.
ppps.
Luati aminte,dragi colegi.Vremea cand gentleman Jenei Emeric a antrenat si mai ales a avut declaratii a trecut.

A,apropo.
Eu mizez pe clujeni de data asta.Ma bazez in primul rand pe perceptia (total prosteasca) ca ardelenii-s mai molcomi.Asa o fi,da' conteaza finishu'.

#6
minereu

minereu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,609
  • Înscris: 22.02.2015
Gent sunt aia care i-au dat un set Viitorului joi, Genk e echipa la care a ajuns Ianis.

#7
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
A zis bine "aberația" .... Mate analist dacă nu știe unde a merg Ianis și cu cine a jucat Viitorul.

#8
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,908
  • Înscris: 07.11.2006

 minereu, on 27 iulie 2019 - 07:33, said:

Gent sunt aia care i-au dat un set Viitorului joi, Genk e echipa la care a ajuns Ianis.
Exact,am gresit eu.

 raduors, on 27 iulie 2019 - 08:36, said:

A zis bine "aberația" .... Mate analist dacă nu știe unde a merg Ianis și cu cine a jucat Viitorul.

Da,intr-adevar mate analist.Asa cum ai gresit tu o litera la fel am facut-o si eu.Da' te-ai aruncat ca ...cu comentariile.Daca te-ai fi straduit putin,ai fi vazut ca am scris Gent cand m-am referit la meciul Viitorului.

#9
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,908
  • Înscris: 07.11.2006
Aha.
Si iaca s-au terminat si mansele astea doua.
Am avut dreptate,amicilor?
Nu mare analist,doar ceva de bun-simt,la mintea cocosului.
Aceste rezultate imi intaresc "analizele".Deriva fotbalului autohton este perpetua,nimeni nu o poate opri.Nici macar tripleta de genii universale,mondiale si extraterestre,pre numele ei Gheo&Kira&Ianis Hagi,ca-s tare la moda numele astea.

#10
minereu

minereu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,609
  • Înscris: 22.02.2015
Pai s.au calificat favoritele in toate 3 meciurile: Gent, Craiova si Steaua. Care e surpriza sau care.i predictia extraordinara?

#11
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 15.06.2014
nu va grabiti in cazul Craiovei cu calificarea.. asa cum s-a mai discutat, exista posibilitatea ca echipa, sa piarda meciul cu 0-3 ! Honved, facand deja reclamatie la UEFA

Edited by Fly_85, 02 August 2019 - 19:37.


#12
minereu

minereu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,609
  • Înscris: 22.02.2015
Ok, eu vorbesc de ceea ce s.a intamplat pe teren. Ungurii aia daca se califica la masa verde o fac pe prostia olteneasca nu ca ar avea ei vreun merit.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate