Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

[UNDE] Gasesc un zmeu bun?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Na, pentru amatori. Ca nu ma dau cu placa pe mare ca #boabadinpastaie. Ceva care sa se poata inalta cat mai usor, nu neaparat cat mai sus.

Deocamdata am chestia de mai jos. Un fel BMW turat la maxim, obosit, kilometri dati inapoi etc.

[attachment=2262483:20190719_144047.jpg]

Vreau ceva pentru vacanta. Sa se bucure copilul (inclusiv cel din mine) cand il vede inaltandu-se si cozile-i fluturande.

#2
eugeniusro

eugeniusro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 21.08.2005

 Puferiu_, on 22 iulie 2019 - 18:20, said:

Na, pentru amatori. Ca nu ma dau cu placa pe mare ca #boabadinpastaie. Ceva care sa se poata inalta cat mai usor, nu neaparat cat mai sus.

Deocamdata am chestia de mai jos. Un fel BMW turat la maxim, obosit, kilometri dati inapoi etc.

20190719_144047.jpg

Nene Mazăre tu ești ?   Posted Image

#3
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,797
  • Înscris: 09.01.2007
Daca tot vorbesti de kitesurfing, exista training kites de 1-2m latime care sunt foarte distractiv de manevrat, zburat, facut loops, etc. Si sunt vreo 150-200 eur unu parca. Daca te gandesti ca pe viitor sa te dai pe apa, ajuta. Posted Image
As such: https://www.kitemare.com/uniq-tr-1-5m

Edited by TehCube, 22 July 2019 - 18:27.


#4
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,781
  • Înscris: 12.01.2018
eu mi-am luat de la decathlon un zmeu asemanator parapantei exact pe acelasi principiu si forma doar mai mic.pe vant bunicel se inalta instant te trage bine dar il  folosesc cu manusi de lucru din piele fiindca te taie atele asa de tare trage.a fost cam 170 de lei paca.tot timpul este in masina si-l foloseste doar copilul din mine fiindca nu are touchscreen

m-am uitat dupa ceva mai mare dar nu gasesti acum.l-am cumparat anul trecut la iesirea din sezon

al meu nu are nicio vergea doar 2 sfori

#5
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,948
  • Înscris: 15.04.2019
Zmeii sunt de obicei răi. Făt Frumos este bun (și-i omoară). Nu mai zic de Ileana Cosânzeana ...

#6
iri_rim

iri_rim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 01.04.2018
eu chiar am crezut pentru o clipa ca esti in cautare de zmeu din ala, cocalar care s-ar bate cu pumnii in piept ca tarzan cum ca el e miezu.

tin minte ca de multi ani de zile am vazut agatat un zmeu intr-un copac inalt cu frunze bogate pe undeva pe langa un hotel din Mangalia. intamplarea face ca am fost martorul fenomenului cand respectivul zmeu a ajuns in copac si de atunci, timp de ani buni de cate ori eram in concediu prin Mangalia, admiram respectivul impielitat cum adia usor printre frunze.

#7
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006
Gasesti in Decathlon mai multe tipuri de zmee, unele sunt pentru acrobatii, altele se inalta usor.
Am si eu unul gen aripa folosita la kiteboarding, a fost ieftin in doua linii, si chiar i-am confectionat o bara pentru a-l manevra cu o singura mana.
Am testat si un trainer in 3 linii, este facut sa stea stabil in vant, mai bun daca te antrenezi pentru kite. Daca vrei for fun cel din Decathlon e foarte ok.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate