Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Grant suplimentar Erasmus in Istanbul, Turcia? Plus alte Q.

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
ravaell

ravaell

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 03.02.2013
Salut! Voi pleca un an de zile in Istanbul intr-un schimb de experienta Erasmus+. Deja am completat majoritatea documentelor si-am discutat cu Universitatea gazda.

Problema sta in felul urmator si poate cineva care a mai fost cu Erasmus(oriunde) si a primit grant-ul asta suplimentar poate sa ma lamureasca. Dupa cum banuiesc ca stiti, se acorda o bursa pt a trai acolo, in cazul meu de 470 de euro. Se acorda si un grant suplimentar de 200 de euro daca sunt student cu bursa sociala(am avut pe tot anul I). Am discutat cu cei de la biroul Facultatii mele si mi-au spus sa nu bifez in Contractul Financiar casuta care spune ca sunt defavorizat financiar si sa mi se acorde grant suplimentar. Cand am intrebat "de ce?" mi s-a spus "Trebuie sa aplici pt bursa sociala in anul 2 de facultate si daca iei bursa sociala ti se va da si grant-ul suplimentar de 200 de euro.

Intrebarea mea este: CUM vor sti Europenii sa-mi dea grant suplimentar de 200 de euro daca eu nu am bifat casuta respectiva? Alte acte completate ulterior nu cred ca e posibil sa se mai faca si sa se trimita Europenilor. Deci? Chiar mi se dau automat cei 200 de euro in momentul in care eu iau bursa sociala?


PS: A mai fost cineva in Istanbul cu Erasmus+ si poate sa-mi dea ceva tips&tricks? Mersi mult!

#2
Sicosan

Sicosan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 13.06.2010
Turcii au  nişte puşcării clasa I-a...

Cum deschizi gura cum te-înhaţă...
Stiu doi prof-i universitari care au ajuns la puscarie pe nimic.
N-am aflat daca au fost eliberati.

#3
ravaell

ravaell

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 03.02.2013

View PostSicosan, on 21 iulie 2019 - 13:04, said:

Turcii au  nişte puşcării clasa I-a...

Cum deschizi gura cum te-înhaţă...
Stiu doi prof-i universitari care au ajuns la puscarie pe nimic.
N-am aflat daca au fost eliberati.

off topic si in afara de asta, de ce m-ar aresta politia? Sunt pacifist si imi tin gura atunci cand nu e treaba mea. Nu ma duc eu sa-i invat cum se face treaba sau in ce sa creada. :))

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate