Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

GoPro Hero 7 Black Vs Samsung S10

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
IloveHp

IloveHp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 24.08.2012
Salutare tuturor! Sper ca am postat in topicul potrivit! Sunt foarte indecis ce sa aleg dintre  Hero 7 Black si un Samsung S10. Stiu, foarte ciudata comparatia. Ce ma intereseaza pe mine foarte mult este camera ultrawide. Am un canal de YouTube, iar pana in momentul de fata am filmat cu un S8+ care ma limiteaza foarte mult din punct de vedere al campului vizual.

Spre exemplu unde locul este foarte inghesuit, restrans si eu as vrea sa prind mai mult din ce filmez, S8-ul ma limiteaza foarte mult. Ce ma intereseaza foarte mult este claritatea filmarii, stabilizarea sa fie ok, adica nu fac sporturi extreme, nu o folosesc pe bicicleta, motor etc, dar cand filmez din mana sa nu tremure cum am patit cun un Eken 4k....


Diferenta de pret dintre ele este de aproximativ 250 euro, S10-le fiind mai scump oricum, trebuie sa fac un upgrade si la telefon. Le-am testat pe ambele in magazin dar nu am putut sa imi dau seama care ar fi mai potrivit pentru mine. Chiar m-as bucura daca utilizatorii de Hero 7 Black sau S10 ar putea sa ma indrume!!

Astept raspunsurile voastre!

Edited by IloveHp, 21 July 2019 - 11:34.


#2
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,416
  • Înscris: 19.04.2009
S10 are ultra wide ok fara sa distorsioneze exagerat obiectele de aproape (cum face GoPro de ex).

Stabilitatea e ok, dar daca activezi stabilizatorul nu ai ultra wide (e filmat cu ultra wide dar iti face un crop, e undeva intre normal si wide)

Insa ar trebui sa te uiti la chestii mai profi..

#3
IloveHp

IloveHp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 24.08.2012
Ai putea sa imi recomanzi altceva dar sa nu depaseasca 400 Euro?

#4
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Deobicei camerele ultra wide nu au stabilizare sau sunt mai slabute fata de cele principale.
Daca ai un gimbal probabil se stabilizeaza mai ok, nu stiu sa iti spun ca n-am folosit.
De ce nu te uiti la ceva ieftin gen: LG G5, G6, G7, V30... care au camera wide si sunt mult mai ieftine.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate